Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Функції соціального менеджменту




 

На відміну від функцій соціального менеджменту як наукової дисципліни в даному випадку вони розглядаються в контексті функцій управління. Останні являють собою особливі види діяльності, котрі виражають напрямки або стадії здійснення цілеспрямованого впливу на зв’язки і відносини людей в процесі життєдіяльності суспільства і управління ним. В процесі виконання функцій менеджментом слід виокремлювати їх соціальний аспект при вирішенні управлінських проблем та шукати адекватні цьому методи.

Функції соціального менеджменту розглядаються на основі таких класифікаційних ознак:

- особливості самого управлінського процесу, тобто виокремлення в ньому ознак, притаманних менеджменту як соціальному явищу, які розкривають сутність законів та закономірностей його формування;

- процес соціального розвитку, спрямованість управління на конкретні елементи цього процесу або сфери, об’єкти життєдіяльності суспільства.

До основних функцій соціального менеджменту належать:

- планування (прогнозування), яке є формою прояву цілеспрямованого впливу на колективи людей. Це передбачає напрацювання і постановку цілей та завдань у сфері соціального менеджменту, а також визначення шляхів і засобів реалізації складених планів для досягнення поставлених цілей;

- організація - форма прояву цілеспрямованого впливу на колективи людей, що передбачає створення нових і впорядкування функціонуючих організаційних структур менеджменту як елементів процесу реалізації планів і цілей соціального менеджменту;

- координація (регулювання) - форма прояву цілеспрямованого впливу, яка передбачає забезпечення необхідної узгодженості дій персоналу як елементу процесу реалізації накреслених цілей.

У практиці соціального менеджменту координація не може здійснюватись інакше, ніж шляхом організаційних настанов, які забезпечують узгодженість взаємного стану працівників; планових завдань, що встановлюють відповідність їхньої діяльності конкретному змісту, темпам і пропорціям; регуляторних актів управління, котрі ліквідують відхилення від встановленого порядку діяльності, темпів і пропорцій розвитку соціальної системи.

Координація має місце там, де здійснюються процеси управління. Причому вони проявляються у всіх елементах, стадіях, циклах, фазах. У процесі координації здійснюється маневрування ресурсами живої і уречевленої праці, фінансовими ресурсами у відповідності до завдань, які змінилися.

Стимулювання (активізація) та навчання (інструктаж) – теж форми цілеспрямованого впливу на людей шляхом їх спонукання і підготовки до діяльності, що передбачає зростання ефективності системи менеджменту як елементу процесу реалізації цілей управління.

Стимулювання – це не особливий вид впливу, а необхідна і суттєва сторона будь-якого акту управлінського впливу. Стимулюючий момент механізму соціального менеджменту міститься в самих актах організації, плануванні, регулюванні, і не виокремлюється як особлива функція. Тому обґрунтування і формулювання цілей організації оцінюється управлінською групою не тільки з точки зору їхньої відповідності очікуваним параметрам управління, а й з точки зору їхньої стимулюючої здатності.

Основні функції соціального менеджменту діють в єдності і взаємозв’язку. Але перехід від одного рівня соціального менеджменту до іншого супроводжується зміною співвідношення їх змісту і ролі. Наприклад, провідна дія міністерського рівня – функція прогнозування - на рівні цеху замінюється функцією організації і т.д.

Конкретні функції притаманні тим або іншим елементам соціальної системи. Виробничо-господарська діяльність може бути поділена на три стадії: підготовчу, виробничу і завершальну. Кожна з них, відособлюючись, є об’єктом управління. Визначення кількості об’єктів управління є основою для окреслення окремих функцій управління відповідно до виділених об’єктів управління.

У практичній діяльності менеджерів періодично постає проблема удосконалення системи управління. Для цього здійснюється аналіз її функцій, що передбачає:

- чітке визначення і структурне відособлення об’єктів управління на основі розроблених критеріїв;

- вичленування конкретних функцій управління, видів робіт і операцій;

- чіткий поділ праці між функціональними і лінійними ланками керуючої системи;

- наявність в організації положень про структурні ланки і посадових інструкцій;

- розробка моделі процесу управління на основі реалізації і врахування всіх основних функцій менеджменту;

- обґрунтування шляхів порівняння моделі процесу управління організацією з фактично здійснюваною управлінською діяльністю основних напрямів удосконалення системи управління.

При цьому слід дотримуватись таких етапів:

- виділення об’єктів і конкретних функцій управління організацією;

- побудова моделі процесу управління;

- виявлення фактично виконуваного складу робіт, операцій і процедур у процесі реалізації функцій менеджменту;

- зіставлення фактичного складу управлінських робіт з об’єктивно необхідними, виявлення розбіжностей з побудованою моделлю.

Отже, функції соціального менеджменту виражають його сутнісні характеристики та відіграють вирішальну роль у практиці управління організацією.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-22; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 348 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2227 - | 1965 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.