Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж
Циклова комісія комерційної діяльності, менеджменту та товарознавства
Методичні вказівки
до виконання курсової роботи
з дисципліни “ Комерційна діяльність”
студентам спеціальності 5.03051001 “Товарознавство та комерційна діяльність”
Рівне - 2011
Загальні положення
Вивчення організації і комерційної діяльності набуває особливого значення в умовах переходу економіки України до ринкових відносин.
Основною профілюючою дисципліною по підготовці товарознавців-комерсантів є “Комерційна діяльність на ринку товарів і послуг”, мета якої – дати майбутнім спеціалістам глибокі знання сучасної теорії організації і комерційної діяльності на ринку товарів та послуг (відповідно до дії законів ринкової економіки), організації і технології, власне комерційної діяльності на вільному від централізованого управління ринку, забезпечити майбутнім комерсантам можливість оволодіти професійними знаннями, вміннями і навиками практичного виконання задач, пов’язаних з установленням комерційних зв’язків, заключенням договорів і угод, організацією роботи суб’єктів комерційної діяльності як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку товарів та послуг.
Для вирішення цих задач програмою “Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг” передбачено вивчення широкого кола питань організаційного, економічного, правового, фінансового і соціально-психологічного характеру, а також – написання курсової роботи.
Пропонується така послідовність підготовки і написання курсової роботи:
а) ознайомлення з порядком вибору теми курсової роботи;
б) ознайомлення з методичними вказівками по побудові (структурі) курсової роботи із зразками планів;
в) ознайомлення з методичними вказівками по підбору літератури, збору і аналізу практичного матеріалу, оформленню і захисту курсової роботи;
г) написання курсової роботи.
Основні етапи виконання курсової роботи.
1. Вибір теми і об’єкта дослідження.
2. Затвердження теми і закріплення за студентом об’єкта дослідження.
3. Складання студентом плану курсової роботи та погодження його з викладачем – науковим керівником.
4. Видача викладачем – науковим керівником індивідуального завдання студенту для виконання курсової роботи.
5. Підготовка студентом інформаційної бази для написання курсової роботи.
6. Написання і оформлення курсової роботи.
7. Подання курсової роботи для рецензування науковому керівнику.
8. Робота студента над зауваженнями резензента.
9. Захист курсової роботи.
Студенти повинні виконати курсову роботу і здати в термін, що передбачений графіком навчального процесу. Курсова робота, в якій висвітлені лише теоретичні її аспекти, відсутній практичний матеріал, а також, якщо вона не відповідає вимогам щодо оформлення, до захисту не допускається і повертається студенту для доопрацювання.
3. Вибір теми курсової роботи і об’єкта дослідження, складання плану.
Для вибору теми курсової роботи студенти можуть використовувати рекомендовані теми курсових робіт, які наведені у додатку Б або запропонувати іншу тему. Але вона має бути актуальною, відповідати тематичній спрямованості дисципліни “Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг”.
Основні критерії вибору теми: її актуальність, новизна, перспективність, відповідність профілю навчання студента, можливість розробити тему в обмежений час і зібрати при цьому необхідну інформацію.
Одну і ту саму тему можуть вибрати 2…3 студенти, але обов’язково вона повинна виконуватися на різних об’єктах дослідження- на кожному з них декілька студентів можуть виконувати лише різні теми.
У додатку В наведений приблизний зміст курсових робіт. Студент має самостійно скласти його і погодити з науковим керівником. До змісту курсової роботи можна вносити певні зміни, але їх необхідно також погоджувати з науковим керівником.
Після затвердження теми і об’єкта дослідження на засіданні циклової комісії, їх зміни (у разі необхідності), з дозволу завідувача циклової комісії, здійснюються за письмовою заявою студента не пізніше 1 місяця до закінчення строку виконання курсової роботи.
У разі порушення цих вимог курсова робота на рецензування не приймається.