Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


¬≥дб≥р матер≥алу дл€ лабораторного досл≥дженн€
¬≥дб≥р матер≥алу дл€ бактер≥олог≥чного та в≥русолог≥чного досл≥дженн€

ƒл€ цих досл≥джень використовують св≥жий матер≥ал, €кий в≥дбирають не п≥зн≥ше 2-4 годин п≥сл€ загибел≥ тварини (особливо в теплий пер≥од року) з метою попередженн€ заселенн€ матер≥алу кишковою м≥крофлорою або розвитку посмертних зм≥н. ¬≥дб≥р матер≥алу провод€ть стерильним ≥нструментом в стерильний посуд. ѕоверхню органу або тканини за м≥сцем розр≥зу обпалюють над в≥дкритим полумТ€м або прип≥кають метал≥чним шпателем.

ѕатолог≥чний матер≥ал повинен бути доставлений в лаборатор≥ю нарочним на прот€з≥ доби п≥сл€ його в≥дбору, або, €кщо такоњ можливост≥ немаЇ, його консервують: використовують охолоджуючи сум≥ш≥ з льодом або консервуванн€ шматочк≥в орган≥в чи тканин, призначених дл€ бактер≥олог≥чного досл≥дженн€ застосовують 30% водний розчин х≥м≥чного чистого гл≥церину (при цьому воду попередньо кипТ€т€ть 30 хвилин або автоклавують) у сп≥вв≥дношенн≥ 1:4-1:5; дл€ в≥русолог≥чного досл≥дженн€ - 50% розчин х≥м≥чно чистого гл≥церину на ф≥з≥олог≥чному розчин≥, €кий попередньо стерил≥зують в автоклав≥ на прот€з≥ 30 хв. ќднак такий матер≥ал не може застосовуватис€ дл€ досл≥джень в реакц≥њ ≥мунофлуоресценц≥њ, тому перед консервуванн€м з орган≥в робл€ть кл€ч-препарат (мазки-в≥дбитки), €к≥ також посилають до лаборатор≥њ. √л≥церин також непридатний дл€ консервуванн€ матер≥алу, €кий передбачаЇтьс€ використати дл€ зараженн€ живих обТЇкт≥в. Ќевелик≥ трупи (порос€та, €гн€та, тел€та, птиц€ та ≥нш≥) надсилають ц≥лими у водонепрониклив≥й тар≥.

Ўматочки внутр≥шн≥х орган≥в надсилають в стерильних скл€них банках, €к≥ закривають пергаментним папером.

ƒ≥л€нки шлунка, кишечника зв≥льн€ють в≥д вм≥сту, к≥нц≥ перевТ€зують л≥гатурою та розм≥щують в окремий посуд з розчином гл≥церину або насиченим розчином кухонноњ сол≥ у сп≥вв≥дношенн≥ 1:5 - 1:7.

ƒ≥л€нки шк≥ри в≥дбирають в найб≥льш уражених м≥сц€х розм≥ром 10х10 см на меж≥ з≥ здоровими тканинами.

“рубчат≥ к≥стки надсилають ц≥лими, зв≥льненими в≥д мТ€з≥в та сухожилк≥в, обгорнут≥ марлею або тканиною, змоченою дезинф≥куючими речовинами чи пересипають кухонною с≥ллю.

√оловний мозок надсилають повн≥стю п≥сл€ розпилу черепноњ коробки, спинний мозок - також повн≥стю або фрагментами разом з кор≥нц€ми нерв≥в у чашках ѕетр≥.

–≥дкий патолог≥чний матер≥ал (кров, гн≥й, сечу, слиз, жовч, слину, вид≥ленн€ з порожнин та ≥нше) направл€ють в запа€них пастер≥вських п≥петках, проб≥рках або флаконах ≥з стерильними гумовими пробками, чи у вигл€д≥ мазк≥в (дл€ м≥кроскоп≥чного досл≥дженн€). ѕредметн≥ скельц€ дл€ цього попередньо кипТ€т€ть на прот€з≥ 10-15 хвилин у 2% розчин≥ соди, промивають водою, насухо витирають ≥ збер≥гають в спирт-еф≥р≥ (1:1).

¬≥дб≥р матер≥алу дл€ патог≥столог≥чного досл≥дженн€.

ƒл€ патог≥столог≥чного досл≥дженн€ матер≥ал в≥дбирають в≥д св≥жих труп≥в або вимушено забитих тварини Ц взимку не п≥зн≥ше 12 годин, а вл≥тку 2-3 години п≥сл€ смерт≥. ћатер≥ал беруть з орган≥в ≥ тканин, €к≥ мають макроскоп≥чн≥ зм≥ни, а також ≥з найб≥льш важливих паренх≥матозних орган≥в. якщо макроскоп≥чн≥ зм≥ни в≥дсутн≥, дл€ досл≥дженн€ надсилають шматочки орган≥в, в €ких г≥столог≥чн≥ зм≥ни ви€вл€ють част≥ше стосовно до певного захворюванн€. –озм≥ри шматочк≥в за довжиною не повинн≥ перевищувати 10-15 мм, шириною-5-10 мм та товщиною-3-4 мм. –екомендовано пластинку вир≥зати таким чином, щоб в н≥й були €к зм≥нен≥, так ≥ нормальн≥ тканини. “акож при в≥дбор≥ матер≥алу враховують м≥кроскоп≥чну структуру органу: €кщо матер≥ал беруть з нирок або надниркових залоз, необх≥дно, щоб до нього потрапл€ли корковий ≥ мозковий шари; головний та спинний мозок - с≥ра та б≥ла речовини; селез≥нка - червона та б≥ла пульпа, при цьому необх≥дно захоплювати ≥ капсулу органу.

¬≥д≥браний матер≥ал пом≥щують у ф≥ксуючу р≥дину, обТЇм €коњ в 5-10 раз≥в повинен перевищувати обТЇм вз€того матер≥алу. ¬ €кост≥ ф≥ксуючоњ р≥дини найб≥льш часто застосовують 10% водний розчин нейтрального формал≥ну. ƒл€ ф≥ксац≥њ речовин, €к≥ розчинюютьс€ у формал≥н≥, чи при в≥дсутност≥ формал≥ну, або дл€ швидкоњ ф≥ксац≥њ можуть застосовуватис€ 96% чи абсолютний спирти, ацетон.

якщо дл€ бактер≥олог≥чного, в≥русолог≥чного чи г≥столог≥чного досл≥джень надсилають патолог≥чний матер≥ал з п≥дозрою на особливо небезпечн≥ захворюванн€ (сиб≥рка, сап, емкар, бруцельоз, тул€рем≥€, чума свиней, €щур, сказ, хвороба Ќьюкасла та ≥нше), скл€ний посуд з патматер≥алом обовТ€зково запаковують в метал≥чну коробку, €ку запаюють, пломбують ≥ додатково пом≥щують у деревТ€ний €щик.

¬≥дб≥р матер≥алу дл€ х≥м≥ко-токсиколог≥чного досл≥дженн€.

ѕри п≥дозр≥ на отруЇнн€ в лаборатор≥ю направл€ють наступний матер≥ал в≥д труп≥в загиблих тварин:

- по 1 кг кожного виду корму, що застосовувавс€ дл€ год≥вл≥ загиблих тварин, а також залишки корм≥в з год≥вниць;

- частину стравоходу та уражену частину шлунку з вм≥стом (не менше 0,5 л), в≥д великоњ та др≥бноњ рогатоњ худоби - частину стравоходу, сичуга, незначну к≥льк≥сть вм≥сту з р≥зних м≥сць сичуга та рубц€;

- в≥др≥зок тонкого ≥ товстого в≥дд≥л≥в кишечника (приблизно по 40 см кожного) в найб≥льш уражених д≥л€нках ≥з вм≥стом приблизно 0,5 кг;

- частину печ≥нки (0,5-1 кг) ≥з жовчним м≥хуром або ц≥лу печ≥нку в≥д др≥бних тварин;

- нирку;

- сечу, приблизно 0,5 л.

ѕри п≥дозр≥ на отруЇнн€ через леген≥ в лаборатор≥ю надсилають найб≥льш кровонаповнену частину легень, серце ≥ кров; через шк≥ру або шл€хом ≥нТЇкц≥њ - шматочок шк≥ри та п≥длегл≥ мТ€зи з м≥сц€ припустимого проникненн€ отрути. ћатер≥ал направл€ють в скл€них банках, окремих дл€ кожноњ проби.

ѕри ексгумац≥њ отруЇних тварин, кр≥м проб ≥з збережених орган≥в ≥ мТ€з≥в надсилають 0,5 кг земл≥, що знаходитьс€ п≥д трупом та 0,5 кг з поверхн≥ трупа.

ћатер≥ал дл€ х≥м≥ко-токсиколог≥чного досл≥дженн€ надсилають в неконсервованому вигл€д≥, але €кщо в лаборатор≥ю його доставити неможливо ран≥ше 3-4 дн≥в, тод≥ застосовують консервуванн€ цього матер≥алу спиртом-ректиф≥катом у сп≥вв≥дношенн≥ 1:2, при цьому одночасно направл€ють пробу спирту в к≥лькост≥ 50 мл.

Ќа кожну пробу матер≥алу, що надсилаЇтьс€ дл€ лабораторного досл≥дженн€ наклеюють в≥дпов≥дн≥ етикетки з ≥нформац≥Їю про цей матер≥ал та загиблу тварину, оформлюють супров≥дн≥ документи.

—упров≥дн≥ документи.

ћатер≥ал дл€ лабораторних досл≥джень доставл€ють нарочним, при цьому обовТ€зково надсилають супров≥дну, де вказують вид, в≥к загиблоњ або вимушено забитоњ тварини, њњ ≥нвентарний номер, кл≥н≥чн≥ ознаки захворюванн€, патологоанатом≥чн≥ зм≥ни (краще протокол розтину), кл≥н≥чний д≥агноз ≥ €к≥ захворюванн€ необх≥дно виключати.

ѕри необх≥дност≥ до супров≥дноњ додають ≥нш≥ дан≥, так≥ €к, наприклад, про л≥кувальн≥ м≥роприЇмства, €к≥ застосовувалис€ тварин≥ перед загибеллю, еп≥зоотолог≥чний стан господарства, з €кого часу згодовували корм та т.д. ƒо супров≥дноњ на проби кров≥, €к≥ направл€ютьс€ планово або вимушено, додають опис таких проб у двох прим≥рниках.

 

 

 ќЌ“–ќЋ№Ќ≤ ѕ»“јЌЌя ƒќ –ќ«ƒ≤Ћ” Уѕј“ќЋќ√ќјЌј“ќћ≤„Ќ»… –ќ«“»ЌФ

1. –озтин труп≥в тварин, його мета та види.

2. ћ≥сце розтини та вимоги до нього.

3. ¬етеринарно-сан≥тарн≥ вимоги до транспортуванн€ труп≥в та трупного матер≥алу.

4. ћетоди утил≥зац≥њ труп≥в та трупного матер≥алу.

5. ѕравила устаткуванн€ б≥отерм≥чних €м.

6. ”тил≥зац≥€ труп≥в на ветеринарно-сан≥тарних заводах та продукти њх переробки.

7. —палюванн€ труп≥в.

8. ќсобиста г≥г≥Їна та проф≥лактика хвороб при робот≥ з трупами та трупним матер≥алом (спецод€г, п≥дготовка рук, л≥куванн€ травм ≥ т.д.).

9. ћетоди розтину труп≥в тварин.

10. ѕор€док ≥ посл≥довн≥сть розтину.

11. ћетодика розтину порожнин та пор€док вилученн€ орган≥в у труп≥в свиней та др≥бних тварин.

12. ћетодика розтину порожнин та пор€док вилученн€ орган≥в у труп≥в великоњ рогатоњ худоби.

13. ћетодика розтину порожнин та пор€док вилученн€ орган≥в у труп≥в коней.

14. ќсобливост≥ розтину труп≥в птах≥в.

15. ѕравила в≥дбору, пакуванн€ та пересилки патолог≥чного матер≥алу дл€ бактер≥олог≥чного та в≥русолог≥чного досл≥дженн€.

16. ѕравила в≥дбору, пакуванн€ та пересилки патолог≥чного матер≥алу дл€ г≥столог≥чного досл≥дженн€.

17. ѕравила в≥дбору, пакуванн€ та пересилки патолог≥чного матер≥алу дл€ х≥м≥ко-токсиколог≥чного досл≥дженн€.

18. ѕравила оформленн€ супров≥дних документ≥в до трупу та патолог≥чного матер≥алу, що направл€Їтьс€ в лаборатор≥ю.

19. ѕравила в≥дбору ≥ збер≥ганн€ матер≥алу дл€ судового розбору або €к навчального препарату (музейн≥ препарати).

20. ѕравила виготовленн€ г≥столог≥чних зр≥з≥в.

21. ѕор€док описанн€ компактного органу.

22. ѕор€док описанн€ порожнинного органу.

23. ѕор€док описанн€ вогнищ уражень.

24. ѕротокол розтину та зм≥ст його розд≥л≥в.

25. ѕатолого-анатом≥чний д≥агноз, правила його складанн€. «аключний д≥агноз.

26. —мерть та посмертн≥ зм≥ни, њх в≥дм≥нност≥ в≥д прижиттЇвих зм≥н.

27. ѕричини смерт≥.

28. ќсновне, конкуруюче, фонове, поЇднуюче, супутнЇ захворюванн€. ”складненн€ основних захворювань.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2016-11-23; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1252 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © јристотель
==> читать все изречени€...

508 - | 471 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.019 с.