Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мета. Освоїти принципи присвоєння кличок та методи нумерації коней.




Зміст заняття

Завдання 1. Ознайомитись із кличками коней, записаних в ДКПК різних порід.

Завдання 2. Розглянути прилади і обладнання для нумерації і таврування коней. Вивчити способи нумерації.

Контрольні запитання

1. Коли присвоюються клички коням і які вимоги до кличок?

2. Які використовуються способи нумерації коней? За допомогою яких приладів вони проводяться?

3. В якому віці нумерують лошат? Які знаки наносяться на тіло тварини при нумерації?

Кличку лошатам присвоюють у першу добу після народження. Вона записується в форму племінного обліку № 12-к "Акт на приплід", що складається протягом першої доби життя лошати.

Клички повинні бути прості, чіткі, розбірливі, мати змістовне значення і легко вимовлятись. Неприпустимо називати тварин людськими іменами, назвами політичних чи громадських установ і організацій, а також назвами націй і народностей світу. Кличка не повинна бути образливою. За своїм змістом значення клички на інші мови не перекладається. Слова іншомовного походження використовують для кличок як виняток і лише після з'ясування їх змісту.

Рішенням міжнародного конгресу з верхового конярства заборонено повторювати клички видатних коней, наприклад таких, як кобила Кінчем, жеребці Еісліпс, Сент-Саймон, Рібо, Неарко, Анілін, Норнсерн Дансер та ін.

Часто кличка починається першою літерою клички матері, рідше - батька. Починаючись з першої літери клички матері, кличка лошати повинна також містити і першу літеру клички батька. Наприклад: жеребець Улов від Удачної і Ловчого; кобила Габріель від Газелі і Будинка.

За 10-15 днів до відлучення лошат нумерують. Нумерація може проводитись шляхом татуювання, а також гарячим чи холодним тавруванням.

При татуюванні лошат на внутрішній поверхні верхньої або нижньої губи малими татуювальними щипцями виколюють порядковий номер, рік народження і номер (емблему) заводу (рис.22).

Рис. 22. Татуювання з внутрішнього боку верхньої губи коня  

 

 

Таврування можуть проводити гарячим та холодним способом. Суть гарячого способу полягає в тому, що номер та клеймо випалюють спеціальним розігрітим залізним тавром. У місці таврування шкіра повинна бути сухою, а волосся вистриженим. Якщо шкіра мокра, можливий сильний опік, від чого знак тавра сильно змінюється. Для одержання знака тавра бажаної якості його розігрівають до вишневого кольору і на 2-4 секунди прикладають до шкіри. При цьому поверхня шкіри стає жовтувато-коричневого кольору з чіткими контурами нанесеного знака.

В останні роки використовується також і спосіб холодного таврування шляхом накладання на поверхню шкіри металевого тавра, охолодженого в рідкому азоті до мінус 196°С. При сильному охолодженні шкіри відбувається руйнування пігментоутворюючих клітин, у результаті чого на місці накладання тавра виростає біле, без пігментації волосся. Таврують тварин за допомогою спеціального приладу ПТЖ-3. Спочатку на місці таврування вистригають волосся, ділянку шкіри змочують 96-градусним спиртом. Тавро охолоджують 2-3 хвилини в рідкому азоті, що знаходиться в судині Д'юара. Потім його прикладають на 25-30 секунд до шкіри лошат віком 6-7 міс і на 40-50 сек. коням старших вікових груп.

 

При нумерації і тавруванні тваринам наносять такі знаки:

 

1.Ідентифікаційний номер. Нумерацію лошат кожен рік починають із одиниці, присвоюючи непарні номери - жеребчикам і парні - кобилкам.

2.Дві останні цифри року народження.

3.Емблему господарства - малюнок, літери чи номер кінного заводу. Відповідно до Інструкції з ведення племінного обліку в конярстві, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 15.10.2003 р., при міченні коней холодним способом ліворуч під холкою наносять ідентифікаційний номер, під ним - товарний знак господарства та дві останні цифри року народження лошати.

 

У ряді країн є обов'язковою електронна ідентифікація коней, коли тваринам установлюють електронний мікрочип з ідентифікаційним номером та іншою необхідною інформацією, яка швидко зчитується спеціальним пристроєм.

 

ТЕМА 14





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 635 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2279 - | 2102 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.