1. Фінансування державної служби здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, крім випадків, передбачених законом.
2. Фінансування державної служби в органах влади Автономної Республіки Крим та їх апараті здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим.
Додаток 2
ВИТЯГ ІЗ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
Конституція України
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Додаток 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
Начальник Роменського міського управління юстиції
_______ А. В. Бабій
«__» ________ 20___ року
Посадова інструкція
старшого державного виконавця Литовченко С.С. відділу державної виконавчої служби Роменського міського управління юстиції
1. Загальні положення
1.1. Старший державний виконавець Литовченко С. С. відділу державної виконавчої служби Роменського міського управління юстиції (далі — старший державний виконавець) є державним службовцем, призначається на посаду та звільняється з посади начальником Головного управління юстиції у Сумській області за поданням заступника начальника Роменського міського управління юстиції — начальника _______ відділу державної виконавчої служби. Призначення на посаду здійснюється на конкурсній основі, шляхом стажування, з кадрового резерву відповідно до Закону України «Про державну службу» або у відповідності до інших норм чинного законодавства України.
1.2. Посада старшого державного виконавця, відповідно до статті 25 Закону України «Про державну службу», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 червня 1998 р. № 461-р відноситься до VІІ категорії посад державних службовців.
Особі, яка обіймає зазначену посаду, згідно зі статтею 26 Закону України «Про державну службу», може бути присвоєно 15, 14 і 13 ранг державного службовця.
1.3. Старший державний виконавець безпосередньо підпорядковується заступнику начальника Роменського міського управління юстиції — начальнику Бабію А.В. відділу державної виконавчої служби.
1.4. У своїй діяльності старший державний виконавець керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями колегії та наказами Міністерства юстиції України, рішеннями колегії та наказами Головного управління юстиції у Сумській області, розпорядженнями заступника начальника Головного управління юстиції у Сумській області — начальника відділу державної виконавчої служби, розпорядженнями заступника начальника Роменського міського управління юстиції — начальника відділу державної виконавчої служби, наказами начальника Роменського міського управління юстиції в межах їх повноважень та Положенням про районний, районний у місті, міський (міста обласного значення), міськрайонний відділ державної виконавчої служби, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2007 року № 83/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03. 2007 року за № 180/13447 (із змінами).
Старший державний виконавець повинен знати:
Конституцію України; кодекси України, закони України «Про державну службу», «Про державну виконавчу службу», «Про виконавче провадження», «Про боротьбу з корупцією» та інші закони, акти Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, накази Міністерства юстиції та головного управління юстиції, інші нормативно-правові акти, що регламентують діяльність органів державної виконавчої служби; правила ділового етикету; правила та норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби, володіти державною мовою.
1.5. На посаду старшого державного виконавця призначається особа, яка має повну вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра та стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій (державного виконавця) не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 2 років.
1.6. Старший державний виконавець заміщує старшого державного виконавця або державного виконавця на час його відсутності у зв’язку з відпусткою, хворобою та з інших обставин.
2. Завдання та обов’язки старшого державного виконавця
2.1. Старший державний виконавець повинен дотримуватися етики поведінки державного службовця, зобов’язаний сумлінно виконувати службові обов’язки, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи підвищувати професійну кваліфікацію, не допускати в своїй діяльності порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та законами України.
2.2. Старший державний виконавець відповідно до покладених на нього завдань:
· здійснює примусове виконання рішень судів, інших органів (посадових осіб), виконання яких відповідно до законів України покладено на державну виконавчу службу;
· (зазначаються інші повноваження відповідно до Закону України «Про державну виконавчу службу» та згідно з внутрішнім розподілом у відділі);
· розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, надає роз’яснення та рекомендації з питань, що належать до компетенції відділу;
· безпосередньо виконує покладену на нього роботу згідно з Положенням про відділ та планом роботи відділу, а також іншу роботу за дорученням начальника відділу.
3. Права старшого державного виконавця
3.1. Старший державний виконавець має право:
· на здорові, безпечні та належні умови праці;
· одержувати в установленому порядку від державних органів, підприємств, установ і організацій, посадових осіб дані, інші документи та матеріали, необхідні для виконання своїх завдань та функцій;
· вносити пропозиції з питань удосконалення роботи, завдань та функцій відділу;
· брати участь у нарадах, семінарах та інших заходах з питань, що належать до компетенції відділу;
· користуватися іншими правами, передбаченими законодавством.
3.2. Старший державний виконавець має право на заохочення та просування по службі на підставах і в порядку, передбачених Законом України «Про державну службу».
4. Відповідальність старшого державного виконавця
4.1. Старший державний виконавець несе відповідальність за: невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов’язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує державний орган, в якому він працює, порушення норм етики поведінки державного службовця, правил внутрішнього трудового розпорядку.
5. Взаємодія старшого державного виконавця
5.1. Старший державний виконавець одержує матеріали для роботи від заступника начальника Роменського міського управління юстиції — начальника Бабія А.В. відділу державної виконавчої служби.
5.2. Старший державний виконавець представляє підготовлені матеріали заступнику начальника Роменського міського управління юстиції — начальнику відділу державної виконавчої служби у встановлені законодавством терміни.
5.3. Старший державний виконавець готує документи індивідуально, або спільно з іншими спеціалістами у відповідності до рішення заступника начальника Роменського міського управління юстиції — начальника відділу державної виконавчої служби.
Заступник начальника
Роменського міського управління юстиції —
начальник відділу державної виконавчої служби
_________________
(підпис) (ініціали, прізвище) «____»________________20_ р.
Ознайомлений,
І примірник посадової інструкції отримав:
_________________
(підпис) (ініціали, прізвище) «____»________________20_ р.
Розділ 2.Організація кадрового забезпечення (теоретична частина)
Відповідно до пункту 5 Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади, одним з основних завдань кадрової служби є документальне оформлення проходження державної служби та трудових відносин (додаток 4). До основних документів кадрового діловодства належать: розпорядчі документи з особового складу; особові картки П-2ДС; особові справи; трудові книжки; книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них; книга обліку особових справ. До розпорядчих документів щодо особового складу належать накази про: призначення та просування по службі; встановлення надбавок та доплат; присвоєння рангів; стажування; зміни, що стосуються особистості працівника (зміна прізвищ, встановлення режиму робочого дня, покладання обов’язків та ін.); заохочення та дисциплінарні стягнення; надання відпусток; звільнення працівника (в т.ч. припинення державної служби). Розпорядчі документи з особового складу готуються згідно зі стандартом «ДСТУ 4163-2003 Державна уніфікована система документації. Вимоги до оформлення документів», який поширюється на всі організаційно-розпорядчі документи – постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності органів державної влади. З метою вдосконалення державних статистичних спостережень організацій щодо обліку особового складу, використання робочого часу та розрахунків заробітної плати працівників наказом Державного комітету статисти України від 05.12.2008 № 489 затверджено Типові форми первинної облікової документації підприємств, установ та організацій: «Наказ (розпорядження) при прийняття на роботу», «Особова картка працівника», «Наказ (розпорядження) про надання відпустки», «Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)», «Табель обліку використання робочого часу» та інші. Накази оформляються на спеціальних чи загальних бланках і повинні мати такі обов’язкові реквізити: повне найменування підприємства, установи, організації; назву виду документа (наказ); дату складання; місце складання; номер; заголовок до тексту; текст; підставу; підпис керівника; візи. Накази щодо особового складу готуються на підставі розпоряджень керівника державного органу, доповідних записок керівників структурних підрозділів, заяв працівників, підписаного контракту, рішення конкурсної комісії, документів, передбачених законодавчими та іншими нормативними актами. Проект наказу погоджується з відповідними посадовими особами, коло яких установлює керівник органу. Завізований проект наказу подається на підпис керівнику. Після підписання наказ реєструється в книзі реєстрації наказів. Накази з особового складу ведуться окремо і мають власну нумерацію. Наказ щодо особового складу набирає чинності з моменту підписання керівником, однак окремі параграфи можуть мати свої терміни вступу в дію. Керівник кадрової служби зобов’язаний ознайомити з наказом усіх зазначених у ньому осіб (розписуються на першому примірнику наказу чи спеціальному бланку з зазначенням дати ознайомлення). У міністерстві, іншому центральному та місцевому органі виконавчої влади залежно від чисельності працівників апарату, підпорядкованих органів, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління, а також від обсягу, характеру та складності кадрової роботи утворюється відповідний структурний підрозділ - департамент, управління, відділ, сектор, служба кадрів або вводиться посада спеціаліста з цих питань. У своїй діяльності кадрова служба керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими нормативними актами. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби кадрова служба керується також відповідними рекомендаціями Нацдержслужби, Мінсоцполітики, Мінюсту та Пенсійного фонду.
Основним завданням кадрової служби є:
- реалізація державної політики у сфері державної служби та з питань кадрової роботи;
- здійснення аналітичної та організаційної роботи з кадрового менеджменту;
- задоволення потреби в кваліфікованих кадрах та їх ефективне використання;
- прогнозування розвитку персоналу, заохочення працівників до службової кар'єри, забезпечення їх безперервного навчання;
- документальне оформлення проходження державної служби та трудових відносин.
Кадрова служба органу виконавчої влади:
1) забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та державної служби в апараті органу виконавчої влади, на підприємствах, в
установах і організаціях, що належать до сфери управління органу виконавчої влади, і разом з відповідними структурними підрозділами узагальнює практику роботи з кадрами, вносить керівнику органу пропозиції щодо її вдосконалення;2) разом з іншими структурними підрозділами органу виконавчої влади та підпорядкованими установами розробляє річні плани роботи з кадрами, визначає щорічну та перспективну (на 5 років) потребу в кадрах, формує замовлення на підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації державних службовців та керівників підпорядкованих установ, забезпечує укладання відповідних угод із закладами освіти; 3) здійснює організаційне забезпечення роботи галузевої (регіональної) ради по роботі з кадрами, а також методичне та інформаційне забезпечення роботи кадрових служб підпорядкованих установ; 4) веде встановлену звітно-облікову документацію, готує державну статистичну звітність з кадрових питань, аналізує якісний склад державних службовців, а також керівників підпорядкованих установ;5) проводить роботу з резервом кадрів апарату органу виконавчої влади, а також здійснює організаційно-методичне керівництво формуванням кадрового резерву, аналізує та узагальнює практику формування кадрового резерву в структурних підрозділах органу виконавчої влади та підпорядкованих йому установах, вносить керівнику органу пропозиції щодо її вдосконалення; 5-1) вносить рекомендації керівнику відповідного органу виконавчої влади про зарахування до кадрового резерву державних службовців при плануванні періодичного переміщення по службі. 6) здійснює організаційно-методичне керівництво підвідомчими закладами освіти, готує методичні матеріали з питань кадрової роботи та державної служби; 7) вивчає разом з іншими підрозділами особисті, професійні, ділові якості осіб, які претендують на зайняття посад в апараті органу виконавчої влади, попереджує їх про встановлені законодавством обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та проходженням державної служби, ознайомлює із загальними правилами поведінки державного службовця, контролює добір і розстановку кадрів в апараті органу виконавчої влади та підпорядкованих установах; 8) приймає від претендентів на посади державних службовців відповідні документи та подає їх на розгляд конкурсної комісії, здійснює інші заходи щодо організації конкурсного відбору; 9) розглядає та вносить керівнику органу пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посадах державних службовців, готує разом з відповідними підрозділами документи для організації стажування, здійснює контроль за його проведенням; 10) готує матеріали про призначення на посади та звільнення з посад працівників органів виконавчої влади та керівників підпорядкованих установ; 10-1) планує з урахуванням індивідуальних здібностей, професійної підготовки та результативності роботи державного службовця, періодичне переміщення його по службі у цьому органі виконавчої влади, а також переведення до іншого державного органу чи в іншу місцевість за його згодою; 11) оформляє документи про прийняття присяги та присвоєння рангів державним службовцям, вносить про це записи до трудових книжок; 12) обчислює стаж роботи та державної служби, здійснює контроль за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток відповідної тривалості, складає графіки щорічних відпусток працівників апарату; 13) розглядає матеріали та готує документи для заохочення та нагородження працівників, веде відповідний облік; 14) у межах своєї компетенції здійснює заходи для забезпечення трудової дисципліни, оформляє документи, пов'язані з проведенням службового розслідування та застосуванням заходів дисциплінарного впливу; 15) своєчасно готує документи щодо продовження терміну перебування на державній службі державним службовцям, які займають посади першої категорії, та призначення пенсій працівникам; 16) здійснює роботу, пов'язану із заповненням, обліком зберіганням трудових книжок та особових справ (особових карток) працівників; 17) оформляє і видає службові посвідчення та довідки з місця роботи працівника, проводить оформлення листків тимчасової непрацездатності; 18) готує документи для відрядження працівників за кордон; 19) у межах своєї компетенції бере участь у розробленні структури апарату органу виконавчої влади та штатного розпису, контролює розроблення посадових інструкцій у структурних підрозділах органу виконавчої влади та в підпорядкованих йому установах; 20) здійснює організаційне забезпечення і бере участь у роботі атестаційної комісії та проведенні щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них завдань і обов'язків, а також контролює проведення цієї роботи у підпорядкованих установах; 21) забезпечує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів, а також разом з іншими структурними підрозділами органу виконавчої влади організує регулярне навчання працівників апарату; 22) разом з іншими структурними підрозділами здійснює контроль в апараті органу виконавчої влади та підпорядкованих йому установах за дотриманням Закону України "Про державну службу" та інших актів законодавства з питань кадрової роботи та державної служби; 23) здійснює облік військовозобов'язаних і призовників та бронювання військовозобов'язаних в апараті органу виконавчої влади, забезпечує контроль за станом військового обліку військовозобов'язаних і призовників в підпорядкованих установах, закладах освіти, якщо ці функції не покладено на інший підрозділ; 23-1) проводить разом з іншими підрозділами роботу щодо укладення, продовження терміну дії, розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління органу виконавчої влади, а також бере участь у здійсненні організаційних заходів з перевірки виконання умов та показників контрактів; 23-2) забезпечує планування службової кар'єри та аналізує ефективність роботи персоналу; 23-3) здійснює разом з іншими підрозділами заходи щодо ведення комп'ютерного обліку електронних особових справ державних службовців першої-сьомої категорії, використання його даних у межах повноважень відповідного органу виконавчої влади, супроводження і зберігання відомостей для формування єдиної комп'ютерної системи "Кадри" та своєчасної підготовки і подання до Нацдержслужби та її територіальних органів необхідної інформації у встановленому Нацдержслужбою порядку; 23-4) здійснює організаційні заходи щодо своєчасного щорічного подання державними службовцями відомостей про доходи, зобов'язання фінансового характеру та належне їм майно, в тому числі і за кордоном, щодо себе і членів своєї сім'ї (декларування доходів); 23-5) розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, надає роз'яснення, веде прийом громадян з питань, що належать до компетенції кадрової служби; 24) проводить іншу роботу, пов'язану із застосуванням законодавства про працю та державну службу.
Кадрова служба має право:
1) перевіряти і контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та державну службу в апараті органу виконавчої влади та в підпорядкованих йому установах; 2) одержувати у встановленому порядку від посадових осіб органу виконавчої влади та підпорядкованих йому установ документи, необхідні для виконання покладених на кадрову службу функцій; 3) брати участь у нарадах та інших заходах з питань кадрової роботи, що проводяться в органі виконавчої влади та підпорядкованих йому установах, скликати наради з питань, що належать до компетенції кадрової служби; 4) вносити керівнику органу виконавчої влади пропозиції з питань удосконалення кадрової роботи, підвищення ефективності державної служби. Кадрова служба підпорядковується: у міністерстві - заступнику міністра - керівнику апарату; в інших центральних органах виконавчої влади - керівнику органу виконавчої влади або за рішенням керівника - одному з його заступників; у місцевих органах виконавчої влади - керівнику органу виконавчої влади або за рішенням керівника - одному з його заступників чи керівнику апарату.Структура, чисельність працівників та Положення про кадрову службу затверджуються відповідно до законодавства і мають забезпечувати якісне виконання покладених на кадрову службу завдань і функцій. На посади керівника кадрової служби, його заступника та спеціалістів кадрової служби призначаються особи з відповідним рівнем кваліфікації згідно з довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців. До роботи у кадровій службі залучаються психологи, соціологи. Кадрова служба має свою печатку. Орган виконавчої влади створює умови для нормальної роботи і підвищення кваліфікації працівників кадрової служби, забезпечує їх приміщенням, телефонним зв'язком, засобами оргтехніки, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативними актами і довідковими матеріалами з питань кадрової роботи та державної служби.
Ведення особових справ державних службовців:
З початком розгляду питання про призначення на посаду державного службовця розпочинається формування його особової справи. Перед формуванням особової справи необхідно перевірити наявність на даного працівника справи в поточному архіві установи. Якщо вона є, слід звірити з описом наявність документів і долучити їх до документів, які подаються. При цьому запис переліку нових документів продовжується у старому описі. При потребі складається новий опис. При початковому формуванні особової справи в опис включаються документи відповідно до їх розміщення у справі із зазначенням повної назви документа, організації, яка його видала, номера і дати документа, а також дати включення його до особової справи і кількості аркушів. Матеріали, які надійшли після призначення працівника на посаду, вносяться до опису за їх надходженням. Не дозволяється розголошувати дані, які містяться в особових справах, вилучати з них документи, вносити в облікові дані будь-які зміни без відома працівника, на якого оформлена особова справа, та керівника органу і керівника кадрової служби. Особова справа державного службовця в міру проходження державної служби доповнюється відповідними матеріалами та щорічно, до 15 квітня, уточнюється. Зміни облікових даних працівника вносяться до розділів II, III, IV, V, VI, VII, VIII особової картки П-2ДС. Підставою для їх внесення є укази і розпорядження Президента України, накази і розпорядження міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, повідомлення установ і організацій, а також особисті повідомлення працівника. Всі документи, на підставі яких зроблені записи, підшиваються до особової справи і заносяться в опис документів. Потрібно, щоб документи, які долучаються до особової справи, мали необхідні підписи, дати і були засвідчені відповідним чином. Особова картка (форма П-2 ДС) з автобіографією, даними про трудову діяльність у минулому оформлюється відповідно до чинної Інструкції по заповненню особових справ. Автобіографія пишеться працівником особисто у довільній формі, в кінці ставиться підпис і дата (додаток 5).У ній, крім прізвища, імені та по батькові, дати і місця народження, висвітлюються питання, пов'язані з трудовою і громадською діяльністю, пояснюються причини переходу з однієї роботи на іншу, зміни місця проживання, тимчасового непрацевлаштування, про навчання та інше. У разі необхідності можуть надаватися письмові пояснення з приводу важливих моментів особистого життя своїх близьких родичів (батька, матері, братів, сестер) та родичів дружини (чоловіка). Сформована особова справа реєструється у книзі обліку особових справ протягом тижня з дня призначення працівника на посаду. Після формування та реєстрації особової справи на паперових носіях працівник кадрової служби формує особову справу в електронній формі у порядку, визначеному Головдержслужбою. Після звільнення державного службовця з роботи його особова справа залишається в кадровій службі і передається до архіву в порядку, визначеному відповідною інструкцією з діловодства. У разі повернення особи на державну службу рекомендується використовувати сформовану раніше його особову справу.
Ведення трудових книжок державних службовців:
Основним документом про трудову діяльність державних службовців є трудова книжка (стаття 48 Кодексу законів про працю України). Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення працівника вносяться працівником кадрової служби після видання наказу, але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу. До трудової книжки заносяться також записи про продовження терміну перебування на державній службі, виплату 10 посадових окладів при виході на пенсію державного службовця, виплату грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, прийняття Присяги державного службовця, присвоєння, зміну або позбавлення відповідного рангу (додаток 6). З кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розпис в особовій картці, у якій має повторюватися відповідний запис із трудової книжки (вкладиша). Усі операції, пов'язані з одержанням та витрачанням бланків трудових книжок і вкладишів до них із зазначенням серії й номера кожного, вносяться до книги обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них. Облік руху трудових книжок і вкладишів до них ведеться кадровою службою в книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них, у якій реєструються всі трудові книжки, одержані від працівників під час прийняття їх на роботу, а також трудові книжки і вкладиші до них, виписані працівникам, які раніше не мали їх. Книга обліку бланків трудових книжок і вкладишів до них і книга обліку руху трудових книжок мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені підписом керівника установи і печаткою.
Вступ на державну службу:
Вступ особи на державну службу здійснюється шляхом призначення:
1) на посаду державної служби групи I - у порядку, визначеному Конституцією та законами України, без обов'язкового проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби; 2) на посаду державної служби груп II, III, IV і V - за результатами конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби в порядку, визначеному цим Законом, якщо інше не передбачено законом. Призначення на посади державної служби, зазначені у частині третій статті 6 цього Закону, здійснюються без обов'язкового проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби. Особа, призначена на посаду державної служби вперше, повинна скласти присягу такого змісту: "Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити Українському народу, додержуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина, честь держави, з гідністю нести високе звання державного службовця та сумлінно виконувати свої службові обов'язки". Особа, призначена на посаду державної служби вперше, виголошує присягу у присутності державних службовців самостійного структурного підрозділу, на посаду в якому її призначено, представників служби персоналу відповідного державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим або їх апарату та керівника державної служби у цьому органі або апараті чи уповноваженої ним особи, підписує текст присяги і зазначає дату її складення. Підписаний текст присяги є складовою особової справи державного службовця. Про складення присяги робиться запис у трудовій книжці державного службовця (додато 7). У разі відмови особи від складення присяги державного службовця вона вважається такою, що відмовилася від зайняття посади державної служби, а акт про її призначення на посаду державної служби у зв'язку з цим скасовується суб'єктом призначення. Службові відносини особи, яка вступає на державну службу вперше, розпочинаються з дня складення присяги, а в разі наступного призначення на посаду державної служби - з дня такого призначення. Конкурс на зайняття вакантних посад державної служби груп II, III, IV і V (далі - конкурс) проводить утворена керівником державної служби в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті конкурсна комісія у складі не менше п'яти осіб. До складу конкурсної комісії можуть включатися державні службовці, у тому числі з інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим або їх апарату, а також експерти з числа фахівців у відповідній сфері. Засідання конкурсної комісії є повноважним, якщо на ньому присутня більшість від її складу.Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від її складу. Конкурс передбачає складення іспиту (тестування) особою, яка претендує на зайняття посади державної служби, та проведення співбесіди з нею. Керівник державної служби в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті затверджує програму іспиту (тести) один раз на два роки. Типовий порядок проведення конкурсу затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань державної служби.Інформація про вакантні посади державної служби в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті оприлюднюється ними відповідно до закону і Типового порядку проведення конкурсу. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється суб'єктом призначення відповідно до закону і Типового порядку проведення конкурсу. В оголошенні про проведення конкурсу зазначаються: 1) найменування і місцезнаходження державного органу або органу влади Автономної Республіки Крим; 2) назва посади державної служби та підгрупа, до якої вона належить; 3) посадові обов'язки; 4) умови оплати праці; 5) вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня, напряму підготовки (спеціальності), досвіду роботи та інші вимоги до рівня професійної компетентності кандидата на посаду державної служби відповідно до профілю професійної компетентності цієї посади; 6) інформація щодо строковості чи безстроковості призначення на посаду державної служби; 7) перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, та строк їх подання; 8) дата і місце проведення конкурсу;9) прізвище, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу. Строк подання документів для участі в конкурсі не може становити менше 20 та більше 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, подає в установленому порядку до конкурсної комісії такі документи: 1) заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"; 2) копію документа про вищу освіту; 3) особову картку встановленого зразка та фотографії розміром і в кількості, визначених Типовим порядком проведення конкурсу; 4) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру згідно із Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"; 5) копію трудової книжки. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, перед його проведенням пред'являє паспорт громадянина України службі персоналу відповідного державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим або їх апарату. Забороняється вимагати від особи, яка претендує на зайняття вакантної посади державної служби, документи, не передбачені цією статтею. Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, має право додати до заяви про участь у конкурсі інші документи, крім зазначених у частині першій цієї статті. Державний службовець, який працює в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті, в якому проводиться конкурс на заміщення вакантних посад, і бажає взяти у ньому участь, подає заяву про участь у конкурсі. У такому разі документи, зазначені в частині першій цієї статті, до конкурсної комісії державним службовцем не подаються.Документи переможця конкурсу, у разі призначення його на посаду державної служби стають складовою його особової справи.Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який підписується присутніми на її засіданні членами комісії не пізніше трьох робочих днів після його проведення і зберігається в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті, в яких проводився конкурс, протягом п'яти років, а після закінчення зазначеного строку передається на зберігання до архіву (додаток 8). Інформація про переможця конкурсу оприлюднюється не пізніше трьох робочих днів після підписання протоколу засідання конкурсної комісії відповідно до Типового порядку проведення конкурсу. Витяг із протоколу засідання конкурсної комісії є складовою особової справи державного службовця, якого призначено на посаду державної служби за результатами відповідного конкурсу. Повторний конкурс на зайняття вакантних посад державної служби проводиться у разі: 1) виявлення порушень у проведенні конкурсу; 2) якщо жоден з учасників конкурсу не пройшов конкурсний добір; 3) відсутності заяв про участь у конкурсі; 4) подання заяви про участь у конкурсі однією особою;5) виявлення за результатами спеціальної перевірки обмежень щодо вступу на державну службу переможця конкурсу. У разі прийняття рішення про недоцільність проведення конкурсу особа, яка подала заяву про участь у повторному конкурсі, складає іспит (тести) та проходить співбесіду, за результатами яких приймається рішення про її призначення або про відмову у призначенні на посаду державної служби.