Лекции.Орг

Поиск:


Стадії виконавчого провадження
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб , спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених Законом України "Про виконавче провадження", іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів,а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

(нормативно-правове визначення,встановлене статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження")

Згідно з преамбулою Закону України "Про виконавче провадження", цей Закон визначає порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).Чинні норми Закону України "Про виконавче провадженя"передбачають два порядка виконання рішень у межах виконавчого провадження. Перший порядок - самостійний. Другий порядок - примусовий.

Підставою для порушення виконавчого провадження може бути виконавчий лист, судовий наказ виконавчий напис нотаріуса, рішення третейського суду та інше.

ДВС (державна виконача служба) відіграє важливу роль у встановленні правової системи в державі.

Процес здійснення виконавчого провадження складається із сукупності послідовних організаційних етапів та дій, які регулюються правовими нормами, встановленими законодавством України.

Перша стадія виконавчого провадження. Пред'явлення виконавчого документа для примусового виконання в державну виконавчу службу України

Друга стадія виконавчого провадження. Відкриття виконавчого провадження

Третя стадія виконавчого провадження. Самостійне виконання рішення боржником

У разі відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, забезпечення позовних вимог або якщо рішення підлягає негайному виконанню , строк, боржнику для самостійного виконання рішення державним виконавцем, не надається.

Четверта стадія виконавчого провадження. Завершення виконавчого провадження

В ідеальній версії, виконавче провадження як процес проходить чотири стадії.За цією версію, виконавче провадження відбувається поза межами соціального конфлікту і в багатьох випадках, такий сценарій можливий, якщо державний виконавець правильно та професійно зіграє свою роль,а керівник органу державної виконавчої служби,на належному правовому та професійно-психологічному рівні організує таку роботу, природньо за умов повної відсутності корупційно-кримінальних інтересів та схем.

 


Дата добавления: 2015-05-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1076 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.