Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Використана ЛІТЕРАТУРА
Таблиця №1

Коротка технічна характеристика мотопомп

Марка мотопомпи Подача л/с Допуск. геометрична висота всмоктуван., м. Тиск, кг/см2 Потужність двигуна, кВт Маса без комплектації, кг
МП-800Б 13,3 5,0 6,0 14,7 90,0
М-600 10,0 5,0 6,0 8,8 70,0
МЛН-3/0,3 3,0 1,5 3,0 2,9 10,0
МЛН-0,25/2,5 2,5 1,5 2,5 2,9 15,0
МЛ-1/0,75 1,0 1,5 7,5 2,9 14,5
МЛП-0,2 1,0 7,0 2,9 20,0
МЛВ-1 0,5-0,1 1,0 1,2-1,6 3,7 17,5

 

Прогумований резервуар РДВ-1500 (об’єм 1,5 м3) призначений для доставки води до місць лісових пожеж на автомобільному транспорті. Збоку в резервуар вмонтована зливна труба з пробкою. Зверху знаходиться еластична заливна горловина, яка закривається ковпаком за допомогою ременя з пряжкою.

Для запобігання резервуару від пошкоджень при транспортуванні є піддон, який обладнаний стропами і кутниками з кільцями для кріплення його до кузова автомобіля. На верхній частині піддону знаходиться чохол, в якому упаковані роздавальний пристрій і додаткова гумова трубка для зливу води з резервуару. Роздавальний пристрій у вигляді гумового патрубка з шістьма трубками, які закриваються гумовими пробками, кріпиться до зливної труби.

Перед установкою ємкості в кузові автомобіля монтують кутники з кільцями. Для цього на відстані 50-150 мм від підлоги кузова вивертають болти кутників жорсткості бортів, приставляють кутники з кільцями і закріплюють їх цими болтами. Воду в резервуар закачують мотопомпами або навісними насосами НШН-600 через горловину або зливну трубу. Після заповнення закривають горловину, резервуар стропами кріплять за вузли кріплення в восьми місцях. Для гасіння пожеж до зливної труби підключають мотопомпу або воду самопливом через роздавальний пристрій подають одночасно в 6 лісових вогнегасників.

М’яка ємкість П-100 (об’єм 1 м3), у вигляді зрізаного конуса з міцної прогу-мової тканини, призначена для доставлення води на зовнішній підвісці гелікоптера МИ-8 (10 шт. на один гелікоптер). Зверху до оболонки ємкості болтами кріпиться металева кришка з заливною горловиною і скобою для підвішування до зовнішньої підвіски гелікоптера. В нижній частині ємкості є штуцер, до якого приєднується зливний 2,5-метровий прогумовий шланг із з’єднувальною втулкою; Ємність наповнюють водою за допомогою мотопомпи або насосів. Із ємкості воду подають мотопомпами по рукавах. Крім названих ємкостей, серійно випускаються РДВ-100 (об’єм 0,03 м3) і РДВ-12 (об’ємом 12 м3).

 

Машини для прокладання протипожежних мінералізованих смуг та активного гасіння лісових пожеж грунтом

Лісопожежний тракторний грунтомет ГТ-3 призначений для активного гасіння спрямованим струменем грунту кромки лісових низових пожеж слабкої і середньої інтенсивності, влаштування мінералізованих смуг різного призначення перед кромкою лісових пожеж, створення і підновлення захисних мінералізованих смуг при протипожежному влаштуванні лісової території. Всі роботи виконуються на піщаних і супіщаних грунтах. Грунтомет являє собою навісне обладнання до трактора Т-150К. Привод його здійснюється від ВВП трактора (100 об/хв.).

Запобіжна муфта 3 (рис.19) фрикційного типу служить для запобігання поломок деталей при зростанні навантаження на робочому органі 6. Редуктор-реверс 4 служить для зміни напрямку обертання робочого органу. Робочий орган 6 роторного типу містить чотири комбіновані лопатки, які мають елементи для різання та метання. Різальні елементи виконані у вигляді плоского симетричного ножа і встановлені на передніх торцях метальних лопаток. Таке положення ножів дозволяє при роботі за рахунок виникнення зусиль опору різання грунту повертатися і автоматично встановлюватися на необхідний кут різання в залежності від поступальної швидкості агрегату. Спереду робочого органу встановлений різальний ніж 10, який захищає робочий орган від раптового удару при зустрічі з перешкодою. Напрямний кожух 7 служить для регулювання струменя у горизонтальній площині по довжині метання і може подавати грунт на відстань до 35 м або укладати його поруч з борозною на 5-6 м. (рис.20). Опорні котки 8 (див. рис. ) розташовуються по боках корпусу робочого органу 6 і служать для опори грунтомета в процесі роботи. Гідроциліндр 10 служить для керування стру-менем грунту в процесі роботи, тобто дозволяє на ходу регулювати дальність кидання грунту шляхом змінення кута нахилу напрямного кожуха 7.

 
 

 


Робота ГТ-3 основана на принципі поперечного фрезерування грунту з одночасним киданням його робочим органом. Крутний момент від ВВП пере-дається через карданний вал, редуктор-реверс і ланцюгову передачу на вал робочого органу. Перед початком роботи за допомогою гідронавіски опускають грунтомет, вмикають ВВП і повільно рушають з місця. Робочий орган поступово заглиблюється і здійснює в грунті одночасно обертальний і поступальний рух. Поєднання рухів забезпечує подавання робочого органу вперед в грунт і відокремлення від масиву порції грунту. Далі грунт потрапляє на металеву лопатку, де набуває кінетичної енергії. ГТ-3 обладнаний укладальником, який необхідний при створенні захисних мінералізованих і опорних смуг.

Смугопрокладач фрезерний ПФ-1 (рис. ) призначений для створення і підновлення широких захисних, загороджувальних і опорних смуг при безпосередній боротьбі з лісовими пожежами. ПФ-1 застосовують на піщаних і легких суглинистих грунтах без каміння та інших перешкод. Складається (рис.22) з корпусу і роздавального редуктора 4; передавального механізму 5, двох запобіжних муфт 7, робочого органу 8 із захисним кожухом 6, опорного котка 9 і навісного пристрою 3. Робочий орган складається із двох фрезерних головок, кожна з яких має чотири шарнірно-підвішених ножів. 

 

 
 

 


Рис .Схема смугопрокладача ПФ-1

1 – корпус, 2 – карданний вал, 3 – навісний пристрій, 4 – роздавальний редуктор, 5 – передавальний механізм, 6 – захисний кожух, 7 – запобіжні муфти, 8 – робочий орган.

 

Обертання фрез здійснюється в одній площині. Захисний кожух служить для обмеження розкидання відрізаного фрезами грунту і для укладання по узбіччю прокладеної смуги, загальна ширина якої становить біля 10м. Глибина прокладеної борозни 14-22 см., а ширина 1,2-1,3 м. Робоча швидкість 1,4-3,6 км/год; частота обертання робочого органу 17,5 м –1, діаметр фрези 57 см. Маса машини 510 см. Агрегатується з тракторами ЛТХ-55 та іншими класу тяги 30 кН (3тс), які обладнані задніми навісками і ВВП.

Лісовий вогнегасник РЛО-М (рис.23) призначений для гасіння низових лісових пожеж водою або розчином хімікатів. РЛО-М складається з двох основних частин: резервуару з прогумової тканини 1 і ручного поршневого насосу подвійної дії (гідропульта) 8, 9 і 10, які з’єднані між собою гумовим шлангом 7. Для перенесення вогнегасника на задній стінці резервуару є регулюємі ремені 4, 5. Робота гідропульта забезпечується зворотно-поступальними ходами штока за допомогою робітника-пожежника. При висуванні штока в циліндрі виникає розрідження, внаслідок чого кульковий клапан циліндра відкривається і рідина з резервуару по шлангу попадає у циліндр.

 
 


 

 

 
 

 


б – схема гідропульта

Рис. 2 – наконечник гідропульта; 11 – шток; 12 – кільцева порожнина; 13 – з’єднувальний отвір порожнин штока і циліндра; 14 – кульковий клапан циліндра; 15 – клапан штока; 16 – циліндр; 17 – клапан циліндра; 18 – права порожнина циліндра.

 

При зворотному русі штока із-за виникаючого тиску в циліндрі його клапан 17 закривається, і відкривається клапан штоку 14.

Доступ рідини з резервуару припиняється, а рідина, що знаходиться в циліндрі, потрапляє всередину штока через його відкритий клапан. Одночасно частина рідини проходить через отвір в штоці і заповнює кільцевий простір між штоком і циліндром, а інша частина поступає по штоку до наконечника-розпилювача і викидається на зовні. При наступному висуванні рідина із кільцевого простору проганяється поршнем всередину штока і через його отвір попадає в розпилювач – цим досягається безперервність струменя.

Лісовий хімічний обприскувач ОРХ-3М (рис. 24) являє собою двобалонний металевий резервуар. Балони резервуару з’єднані між собою трубками. Верхня трубка 7 служить одночасно ручкою для перенесення апарата. Розпилювач 2 кріпиться на штанзі 3 гідропульта. Рідина викидається з гідропульта під тиском 0,6 МПа, який створюється завдяки дії хімічної реакції заряду, що складається з 160 г щавлевої кислоти H2C2O4 і 80 г суміші марганцевокислого калію КМ4О4 з натрієм двокислим NaHCO3. Заряджають обприскувач безпосередньо перед застосуванням. Для цього після заливання рідини в горловину балона вставляють циліндричний стакан 5 з хімічним зарядом і закривають кришкою 6 з дозувальним пристроєм. Місткість резервуару 11 л.

 

 

 


Рис. Ранцевий апарат хімічної дії ОРХ- 3м. 10 – резервуар вогнегасника, 11 – гідропульт, 12 – кран,

13 – заливна горловина, 14 – шланг, 15 – клапан, 16 – запірний кран гідропульта.

 

 

Маса обприскувача – 7,5 кг. Продуктивність гідропульту – 15 л/хв. Гідропульт має наконечник, який забезпечує регулювання розпилення від зосередженого струменя рідини довжиною біля 9 м до факелоподібного довжиною 3 м.

Ранцевий вогнегасник-обприскувач пневматичний (рис. ) за своєю будовою нагадує попередній. Він призначений як для гасіння пожеж, так і для боротьби з шкідниками та хворобами лісу.

Рис . Ранцевий вогнегасник- обприскувач РООП-4А

1 – шланг, 2 – заплечні ремені, 3 – балон, 4 – трубка з’єднувальна, 5 – кільце, 6 – ремішок,

7 –наспинник, 8 – гідропульт, 9 – клапан запобіжний.

 

Вогнегасник ранцевий ОРМ-1 з м’яким резервуаром (рис ) призначений для гасіння низових лісових пожеж розчинами хімікатів, складається з резервуару 2, поршневого насоса, односторонньої дії 1, запірного пристрою 16, штанги 14, брандспойта, наплечних ременів 15 і наспинної подушки 3. Зворотно-поступальний рух поршня насоса створюють качанням рукоятки 5. При цьому поршень 9 з багатозахідною різьбою викручують з циліндра, цим створюється необхідний тиск для подавання рідини на вогнище пожежі. Для оптимального режиму роботи насоса потрібно робити 40-42 качань за 1 хв.

Рис 14. Вогнегасник ранцевий ОРМ-1:

1- поршневий насос, 2 – м’який резервуар, 3 – наспинник, 4 – розпилювач, 5 – рукоятка, 6 – напрямна втулка, 7 – кришка, 8 – корпус насоса, 9 – поршень, 10 – ущільнювальне кільце, 11 – клапан, 12 – шланг, 13 – запірний пристрій, 14 – штанга, 15 – заплечний ремінь.

2-

Продуктивність насоса за хвилину: при зосереджувальному струмені

3 л., при факелоподібному – 1,9 л. У першому випадку дальність струменя 8 м, у другому – 3,5 м.

Запалювальний апарат ЗА-ІМ (рис. ) призначений для запалювання надґрунтового покриву при відпалюванні, а також для підпалювання куп порубочних решток. Запалювальний апарат складається з резервуару 7 для пального (бензину) емкість 7,5 л, заливної горловини 9, бензопровода з форсункою від бензинової паяльної лампи “Промет”, повітряного насоса 8 для створення в резервуарі початкового тиску 0,25 МПа, манометра і заплечних ременів 2.

Застосувати цей апарат робітник може на ходу, без зупинок і не нахиляючись. При цьому факел полум’я досить стійкий навіть у повітряну погоду. Однієї зарядки апарата при діаметрі форсунки 1 мм вистачає на 3 год безперервної роботи.

При вологості повітря 30-40% використання апарату в 4-5 разів прискорює розпалювання лісових матеріалів в порівнянні з розпалюванням звичайним смолоскипом.

Крім цього апарату застосовуються запалювальні апарати ЗА-ФКТ, які мають багато спільного з апаратом ЗА-ІМ.

Пожежно-спостерігальна вежа ПНМ-ЗМ призначена для огляду місцевості з метою виявлення лісових пожеж. Вежа (рис. ) являє собою одноствольну споруду з бетонним фундаментом 1 і системою відтяжок 4. Вона обладнана підвісним самопідйомником з кабіною 8 для сторожа. Самопідйомник (ліфт) приводиться в рух (піднімання і опускання) сторожем.

Ствол вежі 3 складається з трьох зрощених в замок соснових колод скріплених металевими хомутами. На стволі знаходиться легка металева драбина, яка одночасно є напрямною кабіни. Самопідйомник виконаний у вигляді простого ліфту з 2-канатною замкненою системою підвіски. Канати підтримують чотири 2-рівчакові блоки, які встановлені по два вверху 6 і внизу 2. Один з верхніх блоків 6 є реверсивним обмежувачем швидкості підйому або опускання сторожа. Кабіна переміщується вздовж драбини під дією невеликого зусилля сторожа (5-6 кг), яке прикладається до східець драбини. Маса кабіни із сторожем врівноважується противагою, яка переміщається з другої сторони ствола.

 

 


Рис 19. Пожежно – спостерігальна щогла ПНМ-3М:

1 – фундамент, 2 – нижній блок, 3 – ствол, 4 – відтяжка, 5 – противага, 6 – верхній блок, 7 – драбина,

8 – кабіна, 9 – грозозахисне заземлення.

При підніманні або спусканні сторож відштовхується від східець чим задає рух кабіні вздовж драбини, а противазі – по напрямному канату. Для регулювання швидкості переміщення кабіни встановлений гальмівний блок, що діє по принципу ліфтових обмежувачів швидкості. В нижньому положенні кабіну прикріплюють до драбини і замикають.

Споруда має грозозахисне заземлення 9. Крок драбини 40 см, вага

70 кг, а швидкість піднімання і опускання до 0,8 м/ с.

 

 

Використана ЛІТЕРАТУРА

1. Зима И.М., Малюгин Т.Т. Механизация лесохозяйственных работ. М.: Лесная пром-сть, 1976. – 416 с.

2. Коровин Г.Н., Андреев Н.А. Авиационная охрана лесов. М.: Агропромиздат, 1988. – 223 с.

3. Курбатский Н.П. Техника и тактика тушения осенних пожаров. – М.: Гослес-бумиздат, 1962. – 154 с.

4. Ларюхин Г.А. и др. Механизация лесного хозяйства и лесозаготовок. М.: Агро-промиздат, 1987. – 304 с.

5. Метальников М.С. Практикум по лесохозяйственным машинам. М.: Лесная пром-сть, 1975. – 192 с.

6. Пронин А.Ф. и др. Машины для лесного хозяйства и мелиораций. М.: Высшая школа, 1982. – 288 с.

7. Справочник механизатора лесного хозяйства. М.: Лесн. пром-сть, 1977. – 296 с.

 

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 972 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.