Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Визначення стиглості плодів за допомогою пенетрометра
Пенетрометр – це механічний прилад, за допомогою якого визначають щільність м’якушу плодів. Суть методу полягає в тому, що у недостиглих плодах щільність м’якушу є значною, і при достиганні яблук поступово знижується. Науковими дослідженнями встановлено оптимальні значення цього показника (табл.) для різних сортів, що закладаються на зберігання.

Для визначення стиглості за допомогою пенетрометра з плодів, призначених для аналізу зрізають шкірку діаметром 2-3 см і в цю ділянку втискають до обмежувача пенетрометр. При цьому на шкалі стрілка відображає в цифровому еквіваленті (кг/см2) максимальне зусилля, з яким яблуко протистоїть проникненню (див. рис. ).

Наприклад. Щільність яблук окремих сортів, які реалізуються в торговій мережі: Голден делішес - 6,0 кг/см2, Гала - 6,0 кг/см2, Джонаголд - 5,0 кг/см2, Чемпіон - 4,5 кг/см2.

На зберігання закладають плоди із щільністю ще на 1 одиницю більше.


Таблиця для визначення ступеня стиглості яблук за йод-крохмальним тестом.   1-3 – недостиглі яблука; 4-6 – придатні для тривалого зберігання; 7-10 – перестиглі яблука.

6.3. Визначення стиглості плодів за допомогою рефрактометра.

Рефрактометр – це механічний або електронний прилад (див. рис.), за допомогою якого визначають вміст сухих розчинних речовин у соці плодів. Суть методу полягає в тому, що у недостиглих плодах вміст сухих розчинних речовин у соці плодів є незначним, і при достиганні яблук поступово зростає. Науковими дослідженнями встановлено оптимальні значення цього показника (табл.) для різних сортів, що закладаються на зберігання.

Для визначення стиглості за допомогою пенетрометра з плодів, призначених для аналізу витискають невелику кількість соку, який вливають у отвір для аналізу на приладі – на дисплеї відразу відо-бражається концентрація сухих речовин (у % Brix ).

Мінімальний вміст цукру в яблуках, які реалізуються в торговій мережі 10,5 % brix.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1677 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.