Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Приготування індикаторного розчину
Розчин готується безпосередньо за два-три тижні до очікуваного початку збору врожаю. Кожного року необхідно готувати новий розчин, оскільки термін його зберігання не перевищує 4 тижні. Для приготування 1 л індикаторного розчину потрібно взяти 10 г йодиду калію і розмішати його з 30 мл теплої дистильованої води до повного розчинення, потім до цього розчину додати 2,5 г кристалічного йоду і розміщувати до повного розчинення кристалів. Після цього отриману суміш розводимо водою до об'єму 1 л і добре перемішуємо.

Йод і його сполуки є отруйними речовинами тому поводитися з ним треба обережно. Зберігати в недоступному стороннім особам місцях. Яблука після проведення тестів не можна згодовувати худобі чи компостувати – їх потрібно закопати.

Проведення проб слід починати за 2 тижні до очікуваної дати початку збору врожаю. Повторювати пробу слід що 5 днів. Для проведення проб необхідно відібрати 10-20 типових для сорту яблук з типових дерев. Яблука зриваються з середньої частини крони з дещо заглиблених у середину зон. Для отримання достовірних результатів тесту слід дотримуватися таких правил:

- використовувати тільки свіжий індикаторний розчин;

- температура під час проведення тесту повинна бути вище 10 оС;

- яблука для тесту повинні бути свіжо-зірваними.

Залежно від можливості тест проводять одним із способів.

Спосіб 1. У чашку Петрі наливаємо індикаторний розчин висотою 6 мм; яблука призначені для тесту розрізати впоперек (горизонтально); занурити верхню половинку яблука в розчин на 1 хв., тримаючи за хвостик. Після цього половинку покласти зрізом догори для висихання розчину, через 1 хв. під дією розчину крохмаль забарвиться в синій колір. Далі проводимо візуальну оцінку інтенсивності забарвлення з табличними даними і встановлюємо середній бал стиглості для всієї партії яблук, що тестувалися.

Спосіб 2. Вилити індикаторний розчин у ручний літровий оприскувач до квітів. Розрізати яблука впоперек (горизонтально), розкласти всі половинки зрізом вгору і обприскати їх розчином, зачекати 1 хв. Під дією індикаторного розчину крохмаль забарвлюється в синій колір. Проводимо візуальну оцінку інтенсивності забарвлення з табличними даними (див. рис.) і встановлюємо середній бал стиглості для всієї партії яблук, що тестувалися.

Оцінку результатів тесту проводимо за 9-ти бальною шкалою (див. рис.):

1. Яблука, що мають середній бал стиглості 1 - 3 – вважаються недостиглими;

2. Яблука, що мають середній бал стиглості 4-6 – вважаються стиглими;

3. Яблука, що мають середній бал стиглості 7 - 9 – вважаються перестиглими.

Для тривалого зберігання протягом 7 - 9-ти місяців придатні лише яблука, які мають бал стиглості середнього зразка 3 або 4.

Яблука з балом стиглості 5 - 9 придатні до реалізації безпосередньо після збору та нетривалого зберігання протягом 1 - 3 місяців.

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 569 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.