Лекции.Орг

Поиск:


Якими доказами можуть бути підтверджені позовні вимоги в даній справі?
Задача 3.

Суд розглядав справу за позовом Горушева до Зуєва про стягнення грошової суми, отриманої у позику. У підтвердження договору позики Горушев у судовому засіданні надав письмове пояснення Зуєва, в якому він підтверджував отримання грошей у позику.

Суд відмовив Горушеву у залученні документу до справи у зв’язку з тим, що він пропустив строк подання доказів.

Який порядок подання доказів по справі? Чи правильно вчи­нив суд?

Задача 4.

У справі за заявою Александрова про встановлення факту участі у військових подіях заявник просив суд допитати в якості свідка його жінку Александрову, але представник заінтересованої особи - відділу соціального захисту - заперечував проти цього, посилаючись на те, що жінка є заінтересованою у задоволенні заяви і не може бути допитана як свідок.

Як повинен вчинити суд? Які особи не можуть бути свідками?

Задача 5.

Сомов звернувся до суду з позовом до Єльченко про визнання права власності на будинок. Свої вимоги він обґрунтував тим, що спірний будинок він придбав у матері Єльченко - Смелякової - незадовго до її смерті. За будинок він сплатив їй 2000 грн. та став проживати у ньому, але часто від’їздив у відрядження, під час одного з яких Сльченко як спадкоємиця вселилась до будинку. В якості доказів купівлі будинку Сомов надав суду розписку Смелякової про отримання 2000 грн., довідку про відрядження та про­сив допитати в якості свідків сусідів, які були свідками при пере­дачі грошей.

Визначте, що є предметом доказування в даній справі? Чи дотримався Сомов принципу допустимості засобів доказування? Які засоби доказування є допустимими у даній справі?

Задача 6.

Алябов звернувся до суду з заявою про встановлення факту участі у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Які факти в даній справі не потребують доказування?

 

ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

 

Тема № 14. Позовне провадження. Відкриття провадження у справі

Семінар 4 години

1. Право на судовий захист. Поняття та зміст позовного провадження.

2. Поняття позову та його елементи. Види позовів.

3. Право на пред’явлення позову. Порядок пред’явлення позову. Умови реалізації права на пред’явлення позову.

4. Способи захисту відповідача від позову.

5. Об’єднання та роз’єднання позову.

6. Зміна позову. Відмова від позову і визнання позову. Мирова угода сторін.

7. Забезпечення позову.

Самостійна робота:

Ознайомитися із главою 2, розділу ІІІ ЦПК України.

Задачі:

Задача 1.

Бизов був звільнений з роботи. Вважаючи звільнення незаконним, Бизов вирішив звернутись до суду.

Яку форму захисту обрав Бизов? Охарактеризуйте дану форму захисту з урахуванням характеру спірних правовідносин. Який процесуальний засіб повинен використати Бизов, звертаючись до суду? Дайте його поняття.

Задача 2.

Ягідкина підтримувала фактичні шлюбні відносини з Івановим, і вони вели спільне господарство до моменту народження дитини. Після народження дитини Іванов припинив шлюбні відносини з Ягідкиною. Від добровільного визнання свого батьківства у відношенні дитини він відмовився.

У який спосіб Ягідкина може здійснити захист права на встановлення батьківства щодо її дитини? Сформулюйте правову вимогу по захисту даного права. Чи зміниться спосіб захисту, якщо Іванов помер?

Задача 3.

Брилову у зв’язку з роботою на заводі була надана кімната для проживання у гуртожитку заводу. Згодом Брилов звільнився з заводу, але з кімнати не виселився. Адміністрація заводу пред’явила позов про виселення Брилова з кімнати гуртожитку в зв’язку з припиненням трудових відносин.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 860 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.