Лекции.Орг


Поиск:
Семінар 2 години
1. Поняття та завдання підготовки цивільних справ до судового розгляду.

2. Зміст підготовки справи до судового розгляду.

3. Призначення справи до судового розгляду.

4. Мета і значення підготовки цивільної справи до судового розгляду.

5. Повідомлення і виклики суду.

Самостійна робота:

Ознайомитися із главою 3 розділу ІІІ та главами 7 розділу І ЦПК України.

Задачі:

Задача 1.

Карімов пред’явив позов до суду про поновлення на роботі. У позовній заяві він визначив відповідачем підприємство «Оптіма» та третьою особою на стороні відповідача - директора підприємства Сушкова. Суддя, прийнявши позовну заяву до розгляду, по­становив ухвалу про відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. 127 ЦПК, вкажіть, які процесуальні обов’язки виникають з моменту відкриття провадження в суду та які права в учасників цивільної справи на стадії провадження до судового розгляду?

Задача 2.

Суддею була постановлена ухвала про відкриття провадження за позовом Алова до Алової про розірвання шлюбу. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вони були одружені п’ять років, від шлюбу народилось двоє малолітніх дітей, але сімейні стосунки фактично припинились, оскільки подружжя не має спільних інтересів.

Суддя, ознайомившись з позовом, постановив ухвалу про відкриття провадження у справі та встановив для відповідача строк для подання заперечень на позов.

Охарактеризуйте заперечення відповідача як процесуальний засіб. Проаналізуйте, якими процесуальними діями зумовлені можливі строки подання заперечень на позов відповідачем, що встановлюються суддею?

Задача 3.

Суддею за позовом Ломової до Карпова про визнання батьківства у відношенні доньки Марини і про стягнення аліментів на її утримання було відкрито провадження по справі та призначене попереднє судове засідання.

Охарактеризуйте значення попереднього судового засідання як процесуальної форми проведення провадження до судового роз­гляду. У які строки призначається проведення попереднього судо­вого засідання?

Задача 4.

Які процесуальні дії можуть бути вчинені учасниками цивільної справи на стадії провадження до судового розгляду відповідно до ч. 6 ст. 130 ЦПК у наведених випадках:

1. за позовом Юхимова до автопідприємства про відшкодування
шкоди в зв’язку з ушкодженням здоров’я. Позивач вказав, що
нещасний випадок з ним відбувся під час його перебування в службовому відрядженні в іншому місті;

2. за позовом Громова до Громової про визнання шлюбу недійсним. В обґрунтування позову позивач вказав, що відповідачка в момент укладення шлюбу була недієздатною;

3. за позовом Симакіна до заводу про поновлення на роботі.
Позивач вказав, що він звільнений у зв’язку зі скороченням штатів;

4. за позовом підприємства «Сокіл» до Алаєва про стягнення
збитку, завданого внаслідок невиконання трудових обов’язків. У
заяві зазначено, що відповідач відмовляється від відшкодування
збитку, посилаючись на невидачу йому заробітної плати за роботу
за січень і лютий місяці.

Задача 5.

Соколов поштою направив до суду позовну заяву про витребування автомобілю з незаконного володіння у Кумова. Суддя, відкривши провадження у справі, призначив попереднє судове засідання.

Чи є обов’язковим виклик учасників цивільної справи для участі у попередньому судовому засіданні? Яку дію має вчинити суд для інформування учасників про день і час проведення попереднього судового засідання? Який процесуальний документ має бути надісланий в даному випадку?

Задача 6.

Сомов пред’явив до суду позов про витребування особистих ре­чей, які утримувала Петрова, на суму 1500 грн. У справі було призначене попереднє судове засідання.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 548 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

839 - | 643 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.