Лекции.Орг

Поиск:


Яку відповідальність несе позивач в даному випадку перед відповідачем?
Задача 5.

Іванова звернулась до суду із заявою про встановлення факту батьківства. Встановлення цього факту, як вона вказала в заяві, їй необхідно для одержання пенсії в зв’язку з трагічною загибеллю Поливанова, з яким вона проживала в незареєстрованому шлюбі.

Суд залучив до участі у справі заінтересовану особу - орган РАЦСу. Однак представник РАЦСу в судове засідання не з’явився з поважної причини, але про причини неявки не повідомив суд завчасно.

Яку санкцію може застосувати суд до заінтересованої особи?

Задача 6.

Судом розглянута справа за позовом Семененко до Силояна про визнання договору дарування недійсним. Позов задоволено. Пози­вач поніс витрати у справі на сплату судового збору, за правову допомогу адвоката, за проведення експертизи, а також необхідність участі в судових засіданнях викликала фактичну втрату робочого часу та неодержання позивачем винагороди за цей час.

Яку відповідальність несе відповідач в даному випадку?

 

 

Тема № 13. Доказування та докази в цивільному судочинстві

1 Поняття та види доказів у цивільному процесі.

2 Поняття та етапи доказування у цивільному процесі.

3 Предмет доказування. Підстави звільнення від доказування.

4 Характеристика окремих засобів доказування:

Пояснення сторін, третіх осіб та їх представників;

Показання свідків;

Письмові докази;

Речові докази;

Висновок експерта.

5 Забезпечення доказів.

Самостійна робота:

Ознайомитися із главою 5, розділу І ЦПК України.

 

Задачі:

Задача 1.

Лікарня звернулась до суду із заявою про визнання Семенкової недієздатною з тих підстав, що вона страждає психічним захворюванням і за станом свого здоров’я не може здійснювати належний догляд за дитиною, яка в неї народилась. Суд визнав Семенкову недієздатною.

Семенкова звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій не погодилась з рішенням суду про визнання її недієздатною, та зазначила, що має можливість виховувати дитину, має для цього житлові та інші умови, що можуть підтвердити сусіди.

Які засоби доказування є допустимими у даній справі для задоволення заяви про визнання Семенкової недієздатною? Якими доказами має бути доведений факт недієздатності особи?

Задача 2.

3 Ворухіним, який працював столяром на деревообробному заводі, під час виконання роботи стався нещасний випадок. Адміністрація відмовилась добровільно відшкодувати шкоду, заподіяну нещасним випадком здоров’ю Ворухіна. Тоді він вирішив пода­ти позов про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом.


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 575 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.