Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Організація медичної допомоги хворим на туберкульоз
Успішна організація протитуберкульозних заходів можлива при співпраці медичної мережі,

санітарно-епідеміологічної служби та органів державної влади.

Загальне організаційне керівництво протитуберкульозною роботою здійснює Міністерство охорони здоров’я України та Державна установа “Національний Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України”.

Медичну допомогу хворим на туберкульоз надають обласні , міські, районні (міжрайонні) протитуберкульозні диспансери, диспансерні відділення та кабінети на базі загальних лікувально-профілактичних закладів, самостійні туберкульозні лікарні, санаторії, ясла, дитячі садки, санаторні школи-інтернати.

 

Етапи надання медичної допомоги хворим на туберкульоз: міські, районні протитубер-кульозні диспансери (ПТД, 2-й рівень) обласні ПТД (3-й рівень) та міські Києва та Севастополя ДУ Національний інститут фтизіатрії а пульмонології.

       
   
 


.Обсяги медичної допомоги у протитуберкульозних закладах: діагностика і лікування туберкульозу.

Діагностика ТБ (перелік обстежень)

Обов’язкові обстеження Додаткові обстеження (тільки у протитуберкульозних установах 3-го рівня)
Збір скарг і анамнезу Комп’ютерна томографія ОГП.
Триразовий бактеріоскопічний аналіз мокротиння за Цілем-Нільсеном (у разі негативного результату у ЗЛМ). Фібро бронхоскопія із забором бронхоальвеолярного змиву для мікроскопічного та культурального дослідження.
Триразовий посів мокротиння на середовище Левенштейна-Йєнсена. Трансторакальна або трансбронхіальна, або відкрита пункційна біопсія легень, біопсія збільшених лімфатичних вузлів.
Тест на чутливість МБТ до протитуберкульозних препаратів (ПТП) І ряду. Тест на чутливість МБТ до ПТП ІІ ряду (тільки при виявлення стійкості до ПТП І ряду). Торакоскопія з біопсією плеври із забором ексудату для мікроскопічного та культурального дослідження.
Оглядова і бокова рентгенографія ОГП (якщо не виконувалась у ЗЛМ). Томографія уражених ділянок легень. Прискорені культуральні методи виявлення МБТ: ВАСТЕК
  Генетичні лабораторні методи: тести ампліфікації нуклеїнових кислот
  Спробна протитуберкульозна терапія
  Туберкулінодіагностика (проба Манту)
  Серологічні проби на туберкульоз

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.