Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Патогенез туберкульозу при ВІЛ-інфекції
       
   


ВІЛ-інфекція сприяє розвитку ТБ ВІЛ-інфекція підвищує

у інфікованих осіб вірогідність розвитку рецидиву туберкульозу шляхом ендогенної

ре активації або екзогенної реінфекції

ВІЛ уражує клітини,на мембранах якихє молекулиСD4 (специфічний рецептор для ВІЛ) - Т-хелпери (Т4), які мають велике значення у механізмі протитуберкульозного імунітету.

Прогресування ВІЛ-інфекції супроводжується зменшенням кількості Т-хелперів і порушенням їх функції (втрачається здатність імунної системи затримувати ріст і поширення МБТ), порушенням співвідношення Т-хелперів і Т-супресорів (1:1 замість 2:1).

Клінічна картина і перебіг ВІЛ-асоційованого ТБ залежать від стадії ВІЛ-інфекції.

Рання стадія - перебіг ТБ такий же як і у ВІЛ-негативних осіб. При цьому він протікає як вторинний ТБ, часто має гострий, прогресувальний перебіг. Звичайно відмічається ураження верхніх часток легень. Туберкулінові проби позитивні у 50-80% хворих.

Бактеріоскопія харкотиння – часто виявляють МБТ.

Власне СНІД – злоякісний перебіг ТБ, тяжкі генералізовані форми ТБ легень та інших органів. Туберкульозні зміни можуть локалізуватись у верхніх, середніх і нижніх відділах легень. Бактеріоскопія харкотиння - МБТ часто відсутні.

Характерні вогнища позалегеневого ТБ з нетиповою локалізацією – лімфатичні вузли, плевра, ЦНС, серце, кістковий мозок. Більше ніж у 60% проба Манту негативна (наслідок пригнічення клітинного імунітету

При інфікуванні атиповими МБТ розвиваються мікобактеріоз, які перебігають як дифузний інтерстиціальний запальний процес без гранульом і порожнин розпаду.

Підозра на ВІЛ-інфекцію у хворого на ТБ – за наявності анемії, лейко-, тромбоцитопенії.

Лікування. Хворих з ранньою стадією ВІЛ-інфекції і ТБ - стандартне. АРВТ як правило не призначають. На пізній стадії ВІЛ-інфекції протитуберкульозну терапію частіше поєднують із застосуванням АРВ препаратів.

Профілактика і своєчасне виявлення ТБ у ВІЛ-інфікованих осіб:

- усіх вперше виявлених ВІЛ-інфікованих повинен оглянути фтизіатр. ВІЛ-інфіковані мають бути поінформовані про можливість захворювання на ТБ;

- усім ВІЛ-інфікованим після виявлення потрібно провести рентгенологічне обстеження легень;

- обов’язкове проведення туберкулінової проби Манту у всіх ВІЛ-інфікованих;

- усім ВІЛ-інфікованим з позитивним результатом проби Манту або із залишковими посттуберкульозними змінами у легенях, ВІЛ-інфікованим з негативним результатом з групи ризику та хворим на СНІД призначають хіміопрофілактику туберкульозу за наступними схемами: ізоніазид (Н) + етамбутол (Е) або ізоніазид (Н) + піразинамід (Z) щоденно або 5 разів на тиждень (крім суботи, неділі) протягом трьох місяців один раз на рік у стандартних дозах (Н – 0,3; Е – 1,2; Z – 2,0) або у дозах відповідно до маси тіла.

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 374 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.