Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ – 2 ГОД. Питання для теоретичного опрацювання:
Питання для теоретичного опрацювання:

1. Поняття, ознаки і види вбивств, їх загальна характеристика.

2. Юридичний аналіз складів злочинів: Умисне вбивство; Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання; Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини; Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця: юридичний аналіз складу злочину.

3. Юридичний аналіз складів злочинів: Умисне тяжке тілесне ушкодження; Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження; Умисне легке тілесне ушкодження.

4. Залишення в небезпеці. Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані. Поняття та склад злочину. Спільні та відмінні ознаки.

Письмові завдання:

Задачі:

1. Повернувшись з місць позбавлення Петрик з метою помсти вирішив скоїти вмисне вбивство Крецької. З цією метою він проник в її помешкання і заховався в одній з кімнат. Коли Крецька разом з Лубковою сіли за стіл і завела розмову про Петрика, то він вий­­­шов з кімнати і почав наносити їй удари кулаком в обличчя після чого взяв сокиру і наніс 5 ударів обухом по голові, що спричини­­­ло смерть потерпілої. В цей час до помешкання зайшов Крецький, побачивши його Петрик з сокирою побіг за ним, наздогнавши його Петрик наніс 3 удари лезом сокири в життєво-важливі органи. Від отриманих ушкоджень Крецький помер.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

2. Під час зустрічі Масловського і Звінського, останній попросив Масловського знайти надійну людину, яка здатна виконати його завдання. При цьому він не казав яке саме. На вказане прохання Масловський знайшов Кардаша. Звінський пообіцявши добре «оплатити» завдання, попросив Кардаша вбити Бедрила. Він погодився і отримавши частину грошей, вбив Бедрила.

Звінський був засуджений за організацію вбивства на замовлення, Масловський за пособництво у вбивстві на замовлення, а Кардаш за умисне вбивство на замовлення.

Чи правильно вирішив справу суд? Проведіть кримінально-правовий аналіз.

3. Левченко замовив Антонюку та Єлманову за грошову винагороду вбивство свого вітчима Макогін. Останні погодились, і вони втрьох, розподіливши функції, зорганізувалися у стійке об’єднання. У визначений час вони заманили Макогона до гранітного кар’єру, де Єлманов із засідки двічі вистрелив у нього з мисливської рушниці, але поранений Макогін зумів утекти. Не полишаючи свого задуму на виконання замовлення Левченка, Єлманов виготовив із цієї рушниці обріз, спільно з Антонюком під’їхали до будинку Макогона, де Єлманов двома пострілами з обрізу вбив останнього.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

4. Ольга доглядаючи за Анною, яка була одинокою перестарілою особою, принесла їй їжу. Під час розмови Анна попросила Ольгу дати їй таблетку. Оскільки таблетки закінчились Ольга сказала, що їх потрібно купити. Знаючи, що Ольга вагітна і має на днях народжувати дитину Анна почала її ображати, бажаючи щоб та не народила дитини або народила її мертвою і щоб сама померла при пологах. Такі образи Ольга вислуховувала від Анни систематично.

Внаслідок останньої образи Ольга, не в повній мірі контролюючи свої дії, схопила ніж, який лежав на столі і нанесла ним удар шию Анні, в результаті чого наступила смерть Анна.

Проведіть кримінально-правовий аналіз діяння Ольги.

5. Баранов, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, разом зі своєю дівчиною Іриною та її подругою Валентиною вживав спиртні напої.

Приблизно о22-й годині Баранов пішов проводжати Ірину та Валентину додому. Коли вони зайшли на міст, що над залізничними коліями, він став з ними прощатися.

Стоячи біля перил мосту (висота 1 метр 10 сантиметрів) та не координуючи належно свої дії, він щоб поцілувати Ірину, підняв її на руки. Остання, не бажаючи цього, штовхнула його руками в обличчя, внаслідок чого Баранов не зумів утримати її, і вона, перевалившись через перила, впала з мосту (висота 10,6 метра) і від одержаних при падінні травм померла.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Баранова.

 

Питання для самостійного опрацювання:

5.Проблема визначення виконавця вбивства за умови, що в позбавленні життя потерпілого приймали участь кілька осіб. Відмежування вбиства від інших злочинів, поєднаних із заподіянням смерті потерпілому.

6.Доведення до самогубства.

7.Побої і мордування. Відмінність цього злочину від тілесних ушкоджень.

8.Катування.

9.Погроза вбивством. Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби. Незаконне розголошення лікарської таємниці.

10. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби. Неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби. Зараження венеричною хворобою.

11. Незаконне проведення аборту. Відмінність цього злочину від тілесного ушкодження, пов’язаного з перериванням вагітності.

12. Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

13. Незаконна лікувальна діяльність. Ненадання допомоги хворому медичним працівником. Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником. Порушення прав пацієнта Незаконне проведення дослідів над людиною.

Тематика рефератів:

1. Поняття та види умисних вбивств при пом’якшуючих обставинах.

2. Відмежування вбиства від інших злочинів, поєднаних із заподіянням смерті потерпілому.

3. Кримінально-правова характеристика умисного вбивства, вчиненого в стані сильного душевного хвилювання.

4. Кримінально-правова характеристика катування.

Рекомендована література


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 363 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.