Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ – 2 ГОД
Питання для теоретичного опрацювання:

1. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади: юридичний аналіз складу злочину. 2. Державна зрада. Шпигунство. Поняття, склад та відмінність цих злочинів.3. Диверсія. Поняття та склад цього злочину.

Задачі:

1. Степан, будучи головою обласної ради, ініціював внесення до порядку денного сесії цієї ради та поставив на голосування питання «Про вихід області зі складу України» де передбачалося її приєднання до однієї із сусідніх держав. У своєму виступі на засіданні ради він обгрунтовував «вигідність» такого кроку для мешканців області. Однак необхідної більшості голосів не було набрано і це рішення не було прийняте.

Варіант: Степан такі дії вчинив на виконання завдання, отриманого від керівництва цієї сусідньої держави і відпрацьовуючи отриману за це грошову винагороду. Рада більшістю у 2/3 голосів прийняла запропоноване рішення, однак його виконанню перешкодили центральні органи виконавчої влади.

Проведіть юридичний аналіз та кваліфікуйте діяння.

 

2. З метою перешкодити проведенню передвиборної кампанії кандидатом у народні депутати України Жанною під час її зустрічі з виборцями Панас кинув осколочну гранату в напрямку трибуни, з якої виступала кандидат в депутати. Граната не вибухнула, однак влучила в Жанну і заподіяла їй тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Варіант: Жанна була народним депутатом України, яка добивалася свого переобрання на повторний термін. Вибухом гранати була заподіяна смерть трьом учасникам зустрічі, однак сама Жанна не постраждала.

Проведіть юридичний аналіз та кваліфікуйте діяння.

3. Сергій – громадянин України, студент, який навчався в одній із іноземних держав почав збирати інформацію про військовий потенціал іноземної держави, стан розробок одного із нових видів зброї. Ці дії він вчинив з власної ініціативи, отримані дані планував передати до СБУ, думаючи, що так він зможе сприяти зміцненню оборони своєї держави.

Варіант: Ці дії в Україні вчинив Серж – громадянин іноземної держави, який навчався у нас. Отримані дані про військовий потенціал України та креслення нового зразка зенітної ракети він дійсно передав уряду своєї держави і вони були використані на шкоду інтересам України.

4.Ібрахім С., іноземний студент одного з вузів Харкова під час навчання цікавився атомною енергетикою. Але як виявилось пізніше, Ібрахім С. Являвся агентом іноземної розвідки, який мав завдання зібрати та передати інформацію стосовно виробництва ядерної зброї. З цією метою він вступив у контакт із вченим В. Цього вузу, який надавав наукові консультації з питань які не являлись державною та військовою таємницею, за відповідну винагороду.

Визначте відповідальність Ібрахіма С. Та В. Що зміниться якщо вчений В. Одразу після звернення до нього Ібрахіма С. Повідомив про це відповідні органи?

 

5. До міста Севастополь приїхав мешканець міста Москва Л. Являючись членом націоналістичної партії сусідньої держави, він мав при собі літературу націоналістичного толку яку він роздавав безкоштовно всім бажаючим. Орендуючи актовий зал однієї із шкіл міста, Л. Під виглядом проведення літературних вечорів, проводив агітаційну роботу із закликами “поновити історичну справедливість” і визнати Севастополь російським містом. Під час одного з виступів Л. Був затриманий співробітниками СБУ.

Чи є склад злочину в діях Л., якщо є то який?

Питання для самостійного опрацювання:

Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Посягання на життя державного чи громадського діяча.

Спеціальні умови звільнення від кримінальної відповідальності за шпигунство.

Тематика рефератів:

1.Кримінально – правова характеристика посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

2.Кримінально-правова характеристика посягання на життя державного чи громадського діяча.

3.Спеціальні умови звільнення від кримінальної відповідальності за шпигунство.

 

Рекомендована література


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 572 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.