Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ – 2 ГОД. Питання для теоретичного опрацювання: 1.Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі
Питання для теоретичного опрацювання:

1.Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача: юридичний аналіз складу злочину. 2. Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців. Голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Поняття ознаки складів злочинів. 3. Порушення таємниці голосування. Порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку). Юридичний аналіз складів злочинів. 4. Порушення недоторканності житла. Юридичний аналіз складів злочинів 5. Грубе порушення законодавства про працю. Грубе порушення угоди про працю. Спільні та відмінні ознаки складів злочинів.

Письмові завдання:

Проведіть розмежування таких складів злочинів (заповніть таблицю):

Норми про склади злочинів, які розмежовуються Спільні ознаки таких складів злочинів Розмежувальні ознаки (ознаки складу злочину, за якими проводиться їх розмежування) Зміст ознак, характерних для кожного із злочинів
Ч.1 ст.157 КК України “ Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача” – Ч.1 ст.160 КК України “Порушення законодавства про референдум”      

Задачі:

1. Окружна виборча комісія не зареєструвала як народного депутата Георгія, який набрав більшість голосів виборців, однак при цьому були допущені порушення (агітація за Георгія в день виборів, протиправний вплив на членів дільничних виборчих комісій) та призначила повторні вибори. Прихильники Георгія вирішили перешкодити проведенню повторних виборів та добитися визнання дійсними результатів попереднього голосування. З цією метою вони закликали до бойкоту виборів, зокрема Микола на мітингах неодноразово закликав не йти у встановлений день на виборчі дільниці або отримані виборчі бюлетені не опускати до урни, а привозити на постійне місце, де проводили мітинги. Піддавшись на заклики Миколи, Павло та Остап свої виборчі бюлетені при повторних виборах не опустили до урни і передали їх Миколі. Василь, Петро та Олег - члени так званого ініціативного комітету з бойкоту повторних виборів - напередодні дня голосування обходили квартири виборців й закликали до бойкоту виборів.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

 

2. Міська Рада народних депутатів призначила референдум з питання про доцільність збереження у місті районного поділу. З метою перешкодження проведення референдуму голова однієї з районних в місті Рад Роман організував в день референдуму проведення народних гулянь, кожному з присутніх видавали 1кг цукру за умови, що він проголосує за збереження районного поділу.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

 

3. В період підготовки до проведення місцевого референдуму міський голова Йосип дав вказівку головам районних адміністрацій виявити тих, хто голосує за несприятливе для нього рішення. Голова однієї з районних адміністрацій Тиміш особисто опитував кожного з голосуючих про те, як він голосував і на підставі отриманих даних подав список Йосипу. Голова іншої районної адміністрації - Богдан не виявляв результатів голосування, а сам склав список осіб, з якими знаходився у неприязних стосунках і подав цей список Йосипу.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

4.Голова сільської ради Козлова з метою перешкодити обранню до Ради небажаного кандидата в день виборів роздала окремим виборцям бюлетні з уже викресленими прізвищами і запропонувала їм опустити їх в такому вигляді у виборчу урну.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

5. Директор проектного інституту Олександр у розмові з науковим співробітником Миколою, який розробив нову і промислово придатну корисну модель безболтового з'єднання деталей, запропонував останньому включити в число співавторів сина заступника директора, який незабаром мав захищати дисертацію. За це Олександр пообіцяв Миколі сприяння в оформленні заявки і пільгову грошову позику на житло.

Кваліфікуйте діяння. Проведіть кримінально-правовий аналіз.

 

Питання для самостійного опрацювання:

Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію

Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків

Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь

Перешкоджання здійсненню релігійного обряду

Порушення законодавства про референдум
Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань

Посягання на здоров'я людей під приводом проповідування релігійних віровчень чи виконання релігійних обрядів

Порушення недоторканності приватного життя

Порушення права на отримання освіти

Порушення права на безоплатну медичну допомогу

Тематика рефератів:

Кримінально-правова охорона політичних прав громадян в Україні

Кримінально-правова охорона трудових прав особи в Україні

Кримінально-правова охорона особистих прав особи в Україні

Кримінально-правова охорона права промислової власності.

 

Рекомендована література

Конституція України (статті 38, 69, 71, 72, 76, 103, 141).

Закон «Про вибори Президента України» . (с т. 1, 2, 3, 6, 8, 9, 12, 21, 22, 25-36, 57-64).

Закон «Про вибори народних депутатів України» (ст. 1, 2, 3, 6, 9, 12, 24-38, 39-44, 68-74).

Закон «Про Центральну виборчу комісію» від ЗО червня 2004 р. (статті 26-29).

Закон «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих р. сільських, селищних, міських голів» від 10 липня 2010р. (статті 3, 4, 6, 9, 12, 19—28, 31-32-3, 50-5ЫЗакон «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» від 3 липня 1991 р. (статті 7, 8, 16-24-32).

Конституція Автономної Республіки Крим (статті 1, 6). Зате. Законом України «П: твердження Конституції Автономної Республіки Крим» від 23 грудня 1998 р.

Спеціальна література:

1. Андрушко П.П. Кримінально-правова охорона інтелектуальної власності в Україні. – К.: Форум, 2004. – 160 с.

2. Бандурка О.М. Кримінально-правова відповідальність за порушення виборчих прав громадян // Відповідальність за порушення виборчого законодавства та шляхи вдосконалення суміжного законодавства: Матеріали наук.-практ. конф. – К.: Фоліант, 2005. – С. 30–40.

3. Мельник М.І. Кримінальна відповідальність за злочини проти виборчих прав. – К.: Атіка, 2005. – 144 с.

4. Навроцький В.О. Дійсні та уявні прогалини в кримінально-правовій регламентації кримінальної відповідальності за порушення виборчого законодавства // Відповідальність за порушення виборчого законодавства та шляхи вдосконалення суміжного законодавства: Матеріали наук.-практ. конф. – К.: Фоліант, 2005. – С. 64 –70.

5. Топчій В.І. Кримінально-правова характеристика невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат (ст. 175 КК України): монографія. – Львів: ЛьвДУВС, 2010. – 260 с.

 

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.005 с.