дочка Агамемнона і Клітемнестри. Коли її батько очолив військо греків, що пливе до стін Трої, боги, розгнівані на вождя ахейців, не послали їм попутного вітру. Жрець Калханта передав волю богів: «Агамемнона дочку Іфігенію, своє народження, повинен на вівтарі богині заколоти». Тільки тоді флот зможе відплисти, а місто буде узятий і зруйнований. Агамемнон змушений викликати в Авлиду І. під приводом її одруження з Ахіллом. І., нічого поганого не підозрюючи, приїжджає, але обман розкривається. І. молить батька пощадити її («природа судила мені одне мистецтво - сльози»), але вождь ахейців відмовляє: «Еллада мені велить тебе вбити». І. проклинає Паріса, Елену, розбрат між богинями і свій гіркий жереб. Героїня страшиться своєї долі, але заради батьківщини готова принести себе в жертву: «Це тіло - дар вітчизни». У смерті в ім'я Еллади вона знаходить щастя. І. лягає на жертовний вівтар, і Калханта заносить ніж для удару, але з волі богів героїня розчиняється в повітрі, а замість неї на вівтарі виявляється гірська лань.
Герої поділяються на 2 табори: 1 табір Іфегенія, Клітемнестра, Агамемнон, Ахілл, 2 табір – Менелай, і все грецьке війське, згодом Іфігенія і Агамемнон переходять в 2 табір.
Позиції багатьох героїв поступово змінюються, Іфігенія розуміє, що вона має пожертвувати собою заради Батьківщини. Агамемнон перех на інші позиції, усвідомлює, що він має пожертвувати особ щастям заради Батьківщині, говорить Ефігенії що її життя потрібне.Ахіллес коли дізнається про це все, жаліє Іфігенію і пропонує їй свою допомогу. Образ Іфігенії – молода дівчина, яка радіє життю, коли вона дізн що її привезли для жертви, споч не хоче думати про Батьківщину, хоче жити, вмовл батька, щоб її врятували. Поступово Іфігенія усвідомлює, що вона не може ставити своє щастя вище Батьківщини, вирішує віддати своє життя заради перемоги над ворогом. Ахілл не може її переконати. Тут обривається трагедія Евріпіда. Далі слідувала кінцівка - у височині з'являлася Артеміда і сповіщала стражденній Клітемнестрі, що дочка її буде врятована, а під ножем загине лань. Потім приходив вісник і розповідав Клітемнестрі, що він бачив, коли відбувалося жертвоприношення: чин обряду, борошна Агамемнона, останні слова Іфігенії, удар жерця, хмара над вівтарем і вітер, роздувся нарешті вітрила грецьких кораблів. Але ця кінцівка збереглася тільки у пізньому переробці; як відгукувалася на це Клітемнестра, як зароджувалася в її серце фатальна думка про помсту чоловікові, ми не знаємо.