Лекции.Орг

Поиск:
Відомості про правила охорони і техніки безпеки на підземних гірничих роботах
Під час проведення гірничих робіт адміністрація та інженерно-технічні працівники шахти зобов'язані виконувати правила безпеки, а робітники – утверджувані інструкції по професіях. Всі робітники, що поступають на шахту, мають проходити медичне обстеження. Для робітників очисних та підготовчих вибоїв один раз на рік проводиться обов'язковий медичний огляд з рентгенографією грудної клітки. Для інших професій медичний огляд проводиться один раз у два роки. Всі робітники, що поступають на шахту або переводяться на роботу за іншою професією, проходять попереднє вивчення техніки безпеки і промислової санітарії за утверджуваними програмами в навчальних пунктах шахт з відривом від роботи і обов'язковим складанням іспитів спеціальній комісії, яку очолює головний інженер шахти.

Кожному робітникові, в тому числі інженерно-технічному працівникові шахти присвоюється особистий (табельний) номер і видається жетон з цим номером. Особистому номеру підземного робітника мають відповідати номери на закріпленому за ним акумуляторному світильнику і саморятувальнику, яким працівник користується в аварійних ситуаціях (пожежа, вибух, викид газу).

Перед спуском у шахту робітники мають передчасно, згідно з установленим режимом роботи шахти, з'явитись у нарядну кімнату і отримати завдання (наряд) на виконання робіт у зазначену зміну і інструктаж з техніки безпеки. Наряд і інструктаж проводить представник технічного нагляду. Після цього робітники переходять у відділення для переодягання у спеціальну одежу. Спеціальні одежа і взуття мають бути справні і придатні для відповідних умов праці. Пошкоджене вбрання і взуття можуть стати причиною травмування або простудного захворювання.

Переодягнувшись, робітники беруть флягу з водою, термос із гарячою їжею, отримують у ламповій світильник, саморятувальник, а за необхідністю прилад для контролю газу, респіратор. За кожним робітником закріплені світильник і зарядна ячейка на зарядному столі. Всі світильники і відповідні їм зарядні ячейки пронумеровані. Перед спуском у шахту робітник має пройти в лампову через автоматичний жетонний контролер, вставити жетон в гніздо контролера, взяти світильник і перевірити його справність. Необхідно переконатися в тому, що горять дві нитки лампи розпікання і відсутня теча електроліту з акумулятора. Якщо лампа несправна, - її заміняють.

Спуск людей у шахту без справних саморятувальників і світильників заборонений.

Вхід у кліть або людську вагонетку і вихід із неї можливі з дозволу рукоятника, стволового або кондуктора. Вихід із кліті або людської вагонетки можливий після повної зупинки і в одному напрямі. Пересування до місця роботи виконується за затвердженими маршрутами.

Забороняється ходіння по колії, перехід між вагонетками, їзда на електровозах і вантажних вагонетках. Пересування працівників дозволяється у виробках зі спеціально обладнаними для цього проходами.

Виїзд із шахти відбувається вкінці зміни, а під час зміни допускається тільки з дозволу представника технічного нагляду або гірничого диспетчера.

Після виїзду із шахти робітник має здати саморятувальник і світильник у лампову.

На кожній шахті має бути не менше двох окремих виходів на поверхню, обладнаних для перевезення або пересування людей. Кожен горизонт шахти повинен мати не менше двох окремих виходів на вищерозташований горизонт або на поверхню, що обладнані для перевезення або переміщення людей. Якщо виходами із шахти служать вертикальні стволи, то вони мають бути обладнані підйомами і сходними відділеннями. В одному із стволів сходне відділення може бути відсутнім, якщо є дві підйомні установки із незалежним підводом електроенергії.

Дозволяється відсутність сходного відділення в стволах глибиною 500 м, якщо в обох стволах є по дві підйомні установки з незалежним підводом енергії, або кожен ствол, крім основного підйому обладнаний аварійно-ремонтним підйомом.

Коли двома виходами із підземних виробок служать похилі стволи, то в одному з них має бути механізований підйом, а на випадок його пошкодження в стволі – вільний прохід для людей шириною не менше 0,7 м і висотою не менше 1,8 м.

Паралельно бремсбергам і похилам проводяться людські хідники, які при різниці відмітки між початком виробки та її кінцем 25 м і більше повинні мати механізовану доставку людей.

Із очисного вибою має бути два нічим не загороджених виходи: один на вентиляційний і другий – на відкотний штреки.

На крутих і крутопохилих пластах із лави потрібно мати не менше одного виходу на вентиляційний штрек і два виходи – на відкотний. Вихід із лави на відкотний штрек споруджується попереду вибою лави.

Всі підземні гірничі виробки мають бути закріплені згідно з затвердженими проектами і паспортами кріплення. До початку робіт під розписку знайомляться з паспортами кріплення всі робітники та інженерно-технічні працівники.

Всякі порушення проекту або паспорта під час проведення гірничих робіт забороняються. До роботи в очисних вибоях, обладнаних механізованими комплексами, допускаються робітники, які пройшли спеціальну підготовку з техніки безпеки.

До роботи в очисних і підготовчих виробках на пластах із загрозою раптових викидів вугілля та газу допускається робітники, що мають стаж роботи в очисних і підготовчих вибоях не менше року. При цьому робітники проходять у навчально-курсовому комбінаті спеціальну підготовку з програми "Безпечність робіт на пластах, схильних до раптових викидів вугілля і газу".

Всім робітникам, що працюють на підземних роботах, необхідно знати правила подавання першої медичної допомоги і мати при собі індивідуальні перев'язочні пакети.

 


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 675 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

362 - | 285 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.004 с.