Лекции.Орг

Поиск:
Розділ 15. Освітлення підземних виробок
 


Для підвищення продуктивності праці і безпеки підземних робітників, робочі місця та гірничі виробки шахти повинні бути освітлені. Для цього у шахтах використовується освітлення від електричної мережі і переносні світильники. Мережними світильниками освітлюють гірничі виробки. Крім цього, кожний, хто спускається в шахту, повинен брати з собою індивідуальний переносний світильник.

Правилами безпеки забороняється спуск в шахту, переміщення людей по виробках, а також виконання робіт без переносного індивідуального світильника. Переносні світильники бувають двох типів: головні та ручні. джерелом електроенергії служать акумулятори. найпоширеніші у вугільних шахтах головні світильники, головна фара яких закріплюється на касці шахтаря, а шнур з’єднує з герметичним акумулятором, закріпленим на поясі робітника (рис. 15-1).

Рис. 15‑1 – Головний акумуляторний світильник СГУ2

Світло фари завжди слідкує за рухом голови робітника і освітлює поле зору. При цьому руки робітника вільні, що дає можливість виконання ручної праці. Переносні світильники є головним джерелом світла на робочих місцях у вибоях очисних та підготовчих виробок. Тому перед кожним спуском в шахту гірничий робітник, чи особа технічного нагляду, має одержувати в ламповій шахти світильник індивідуального користування і впевнитись, що він в робочому стані. після виїзду з шахти світильники повертають у лампову, де його встановлюють для підзарядки акумулятора.

Як відмічалося раніше, у шахтах використовується освітлення від електричної мережі і переносними світильниками. Електричне освітлення від мережі може бути розділене на стаціонарне, напівстаціонарне і місцеве (рис. 15-2).

Рис. 15‑2 – Рудникові світильники:

а, б – індукційний, в - мережний

Стаціонарне освітлення використовується в капітальних виробках приствольного двору, камерах, бремсбергах, похилах, хідниках.

Напівстаціонарне освітлення використовується в підготовчих та очисних вибоях, і переносять його в міру пересування вибою.

Місцеве освітлення установлюють на рухомих машинах-електровозах, навантажувальних машинах, комбайнах.

При освітленні від електричної мережі використовують світильники з лампами розпікання і люмінесцентні в нормальному, підвищеному або в вибухонебезпечному виконанні, в залежності від місця їх установки та категорії газоносності шахти.

Запитання для самоконтролю

1. Яке буває освітлення в шахті?

2. Індивідуальний переносний світильник

3. Вимоги до освітлення виробок шахти.

 Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 516 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

256 - | 172 -


© 2015-2022 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.