Лекции.Орг


Поиск:
Гідравлічні класифікатори
По засобі розвантаження грубозернистої частини матеріалу розрізняють класифікатори з розвантаженням самопливом (пірамідальні, конічні, гідроциклони, дугові грохоти) і з механічним розвантаженням (елеваторні, скребкові).

За принципом дії гідравлічні класифікатори поділяють на відстійні, поділ у який відбувається під дією гравітаційних сил (пірамідальні, конічні, елеваторні, скребкові), і відцентрові з використанням дії відцентрових сил (гідроциклони, дугові грохоти).

Пірамідальні класифікатори, застосовуються для класифікації шламів, являють собою залізобетонні (рідше металеві) ємнісні-осередки з пірамідальними днищами, що мають кут нахилу 67-750. Днища постачені патрубками з кранами для випуску осілого зернистого матеріалу в збірний жолоб. Осередки класифікатора розташовуються в один або два ряди. Випуск шламу з пірамідальних класифікаторів з одним випускним отвором у кожному осередку провадиться звичайно безупинно, а з двома або чотирма, як правило, - періодично і по черзі.

Елеваторний класифікатор застосовують для попереднього збезводнювання дрібного концентрату і класифікації його по граничної крупності 0,5 мм.

Принцип роботи елеваторного класифікатора заснований на осадженні часток під дією сил ваги. Шлам осаджується разом із щодо значними зернами концентрату.

Рис. 14‑5 – Схема елеваторного класифікатора:

1 – залізобетонний зумпф, 2 – багер-елеватор, 3 – перегородка.

Переваги елеваторних класифікаторів - порівняно висока ефективність, можливість підйому матеріалу на необхідну висоту. Недолік - громіздкість.

Класифікатор відстійний скребковий типу ДО призначений для класифікації і збезводнювання дрібного концентрату й знешламлювання вугілля.

Рис. 14‑6 – Схема скребкового класифікатора:

1 – ванна, 2 – бризкала, 3 – шиберні пристрої, 4 – ланцюг, 5 – скребок, 6 – сито, 7 – бокові жолоба.

Вихідна пульпа подається у ванну. Внаслідок безупинного надходження пульпи у ванній створюється висхідний потік. Частки крупністю менше dч віддаляться зі зливом через шиберні пристрої в бічні жолоба. Частки крупністю більш dч осідають на дно ванної. Шкребки, насаджені на ланцюг, транспортують їх по дну і видаляють по жолобі. При проходженні над щілинним ситом матеріал збезводнюється й обполіскується водою з порскав.

Відстійні класифікатори застосовують при утриманні твердого в живленні не більш 120 г/л. При більш високому утриманні твердого показники роботи класифікатора погіршуються.

Відцентрові класифікатори (гідроциклони) застосовують для класифікації шламів і їхній сгущення. Використовуються гідроциклони малих діаметрів (350 мм) із високим тиском і великих діаметрів (1000 мм) із малим тиском.

Рис. 14‑7 – Гідроциклон (а) і схема руху в ньому пульпи (б):

1 – живильний патрубок, 2 – перегородка, 3 – зливний патрубок, 4 – циліндрична частина корпусу, 5 – конічна частина корпусу, 6 – злив для згущеного продукту.

Вихідна пульпа надходить у гідроциклон під тиском через живлячий патрубок. Тому що живлячий патрубок розташований по дотичній до циліндричної частини корпуса, пульпа одержує обертальне прямування. Пульпа в гідроциклоні рухається по спіралі униз, потім, дійшовши до вершини конічної частини апарата, рідина, що знаходиться ближче до осі гідроциклону, зберігаючи обертальне прямування, змінює напрямок і надходить нагору до зливального патрубка. Потік пульпи, що знаходиться в безпосередній близькості до стінки гідроциклону, не змінює напрямки і виходить з апарата через нижній отвір.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 656 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

591 - | 545 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.