Лекции.Орг

Поиск:
Рейковий транспорт
Рейкова колія складається з двох ниток – рейок, покладених на шпали. Шпали можуть бути дерев’яними, металевими чи залізобетонними. Шпали кладуть на баластовий шар гравію або щебінки завтовшки не менше 10 см. Застосовують рейки масою 18, 24, 33, 38, 43 кг/м. Ширина колії 600 або 900 мм.

Вантажі рейковою колією перевозять у вагонетках, з’єднаних зчіпками у состави. Використовуються, переважно, вагонетки з суцільним кузовом місткістю від 0,8 до 3,4 м³. Вугілля і породу з таких вагонеток розвантажують в приствольному дворі з допомогою перекидачів (рис. 9-1). Застосовуються й вагонетки з донним розвантаженням. Ці вагонетки без перекидання проходять з малою швидкістю над розвантажувальною ямою – бункером. При цьому їх відкидні днища спеціальними напрямними автоматично розкриваються на підході до бункера і закриваються у кінці зони розвантаження.

Рис. 9‑1 – Вагоноперекидач:

1 – приводні ролики; 2 – вільні ролики; 3 – гальмові колодки; 4 – стопори в перекидачу

Людей в горизонтальних і похилих виробках перевозять вагонетками з сидінням та металевим дахом (рис. 9-2). Состав, який перевозить людей похилими виробками, обладнується безвідмовною діючою системою, яка зупиняє вагонетки, якщо швидкість перевищить установлену на 25 %, а також у випадку обриву зчіпки чи каната.

Рис. 9‑2 – Вагонетки для перевезення людей горизонтальними (а, в) і похилими виробками (б)

Металеве кріплення, кріпильний ліс, кабелі, канати, матеріали та устаткування доставляють у спеціальних вагонетках або у спеціальних із прилаштуванням для полегшення вантажних та розвантажувальних операцій (кози, площадки).

Рис. 9‑3 – Рудничні електровози, контактний і акумуляторний

У горизонтальних виробках окремі вагонетки та їх состави приводяться у рух локомотивами. На навантажувальних пунктах вагонетки притягують канатом лебідки.

Одні шахтні локомотиви використовують власний запас енергії (акумуляторні електровози, пневмовози, гіровози), інші отримують енергію від зовнішньої енергетичної мережі (контактні та високочастотні електровози) (рис. 9-3). Вага контактних електровозів досягає 7, 10, 14 і 20, т і вони найшли найбільше застосування на вугільних шахтах.

Акумуляторні електровози, вагою 8 т, застосовуються на шахтах III категорії та надкатегорійних по газу.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 609 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

170 - | 146 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.