Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


 онвеЇрний транспорт
«а конструкц≥Їю шахт≥ конвеЇри розд≥л€ютьс€ на скребков≥, стр≥чков≥ та пластов≥.

—кребковий конвеЇр Ц (рис. 9-5) це нерухомий в≥дкритий металевий жолоб Ц 1, змонтований ≥з риштак≥в (секц≥й), вздовж €кого рухаЇтьс€ неск≥нченний ланцюг Ц 2 з≥ скребками Ц 5 ≥ перем≥щуЇ вантаж. ѕерем≥щенн€ ланцюга ≥ вантажу зд≥йснюЇтьс€ за допомогою приводного Ц 3 ≥ нат€жного Ц 4 блок≥в.

–ис. 9‑5 Ц ѕринципова схема скребкового конвеЇра

 ≥льк≥сть ланцюг≥в, до €ких кр≥пл€тьс€ скребки, дл€ р≥зних тип≥в конвеЇр≥в р≥зна Ц в≥д одного до трьох. ¬икористовуютьс€ скребков≥ конвеЇри чотирьох тип≥в: пересувн≥ дво- ≥ триланцюгов≥ (—ѕ) (рис. 9-6, 9-7), розб≥рн≥ дволанцюгов≥ (—–) та одноланцюгов≥ (—), розб≥рн≥ одноланцюгов≥ з двома л≥н≥€ми риштак≥в, розм≥щених в одн≥й горизонтальн≥й площин≥, ≥ скребками, закр≥пленими на ланцюгу консоллю (— ). ¬ очисних вибо€х пересувн≥ конвеЇри перем≥щують г≥дродомкратами сл≥дом за вибо€ми на в≥дстан≥ 10-12 м в≥д нього, не зупин€ючи доставку вуг≥лл€. –озб≥рн≥ перенос€ть на нову дорогу з повним розбиранн€м та наступним складанн€м. скребков≥ конвеЇри випускають довжиною 100-200 м ≥ використовуютьс€ в очисних вибо€х та п≥дготовчих виробках, а також у прос≥ках та печах дл€ передач≥ вуг≥лл€ на вантажний пункт.

–ис. 9‑6 Ц ѕересувний дволанцюговий скребковий конвеЇр

 

–ис. 9‑7 Ц ¬иди секц≥й скребкових конвеЇр≥в

—тр≥чков≥ конвеЇрн≥ установки (рис. 9-8) складаютьс€ з таких головних частин: приводноњ Ц 2, нат€жноњ та хвостовоњ станц≥њ Ц 3, поставу з роликоопорами Ц 4, конвеЇрноњ стр≥чки Ц 1, вантажного Ц 5 та розвантажувального Ц 6 обладнанн€, електроустаткуванн€ й апаратури автоматизац≥њ.

–ис. 9‑8 Ц —тр≥чковий конвеЇр

ќсоблив≥стю стр≥чкових конвеЇр≥в Ї те, що стр≥чка виконуЇ роль €к т€гового так ≥ вантажонесучого органу. «овн≥шн≥ шари та внутр≥шн≥ прокладки стр≥чки виготовл€ютьс€ з гуми. ¬они скр≥пл€ютьс€ з каркасом, виготовленим ≥з м≥цноњ тканини або одного р€ду сталевих трос≥в.  онвеЇрн≥ стр≥чки дл€ вуг≥льних шахт заводи виробл€ють з негорючих матер≥ал≥в ≥ постачають в рулонах по 150-200 м. ўоб одержати неск≥нченну стр≥чку потр≥бноњ довжини, куски зТЇднують вулкан≥зац≥Їю або ≥з застосуванн€м гачкопод≥бних дрот€них скоб.

ѕ≥дземн≥ стр≥чков≥ конвеЇри виготовл€ють ≥з шириною стр≥чки 80, 100, 120 см, а при окремому замовленн≥, 160 та 200 см. ѓх довжина поставу дос€гаЇ в≥д 450 до 2500 м, а продуктивн≥сть в≥д 500 до 1500 т/год.

—тр≥чков≥ конвеЇри застосовують в горизонтальних та похилих виробках з похилом до 180 дл€ транспортуванн€ вантаж≥в, а в де€ких випадках ≥ дл€ перевезенн€ людей.  онвеЇри дл€ похилих виробок обладнуютьс€ гальмами ≥ вловлювачами стр≥чки.

√оловним недол≥ком стр≥чкових конвеЇр≥в Ї те, що њх не можна монтувати ≥ експлуатувати в кривол≥н≥йних виробках.

–≥дко на шахтах використовують пластинчаст≥ конвеЇри (рис. 9-9) за схемою д≥њ вони под≥бн≥ до стр≥чкових, але зам≥сть стр≥чки њх несуче полотно складаЇтьс€ з металевих штампованих пластин, закр≥плених на одному чи двох т€гових ланцюгах. “ак≥ конвеЇри, на в≥дм≥ну в≥д стр≥чкових, можна монтувати в кривол≥н≥йних виробках. головн≥ недол≥ки пластинчастих конвеЇр≥в Ц велика металом≥стк≥сть, складн≥сть конструкц≥њ, монтажу та експлуатац≥њ.

–ис. 9‑9 Ц ѕластинчатий конвеЇр

Ќа багатьох шахтах дл€ транспортуванн€ допом≥жних вантаж≥в ≥ перевезенн€ людей в горизонтальних ≥ похилих виробках використовуютьс€ нап≥дошовн≥ рейков≥ дороги з локомотивною або канатною т€гою, а також п≥дв≥сн≥ канатн≥ та рейков≥ дороги.

Ќа рис. 9-10 показана спрощена схема транспорту вуг≥льноњ шахти.

–ис. 9‑10 Ц —прощена схема транспорту шахти

ѕитанн€ дл€ самоконтролю.

1. яка роль п≥дземного транспорту у вуг≥льних шахтах?

2. ”стр≥й рейковоњ кол≥њ.

3. як≥ локомотиви ≥ вагонетки застосовують в шахтах?

4.  онструкц≥њ та область застосуванн€ скребкових конвеЇр≥в?

5.  онструкц≥њ та область застосуванн€ стр≥чкових конвеЇр≥в?

6.  онструкц≥њ та область застосуванн€ пластинчатих конвеЇр≥в?

7. як перевоз€ть людей у п≥дземних виробках?

 


ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-01-29; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1286 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—воим успехом € об€зана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © ‘лоренс Ќайтингейл
==> читать все изречени€...

2104 - | 1909 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.013 с.