Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Часткова закладка




При управлінні покрівлею частковою закладкою безпосередня і основна покрівлі підтримуються бутовими смугами (рис. 8-12), що зводяться з породи, одержуваної від підривання покрівлі або підошви в бутових штреках. В більшості випадків проводиться підривання покрівлі, оскільки при цьому легше викладати бутову смугу, оскільки не потрібно піднімати породу з штреку на рівень підошви пласта.

Рис. 8‑12 – Управління покрівлею частковою закладкою на пологих пластах

При заляганні в покрівлі міцних порід і великому газовиділенні з виробленого простору, коли у верхній частині штреку можливо скупчення метану, здійснюють підривання підошви пласта.

Бутові смуги викладають у міру посування очисного забою на відстані одна від одної, рівному стійкому прольоту порід покрівлі (до 12 м) (рис. 8-13). Ширина бутової смуги на пологих пластах приймається рівній 4—6 м, але не менш 3—5-кратної потужності пласта.

Рис. 8‑13 – Управління покрівлею частковою закладкою на крутих пластах

Ширина бутового штреку (в м) визначається по формулі

,

де m – товщина пласта, м;

lб.п – ширина бутової смуги, м;

hп – висота підривання в бутовому штреку (hп=0,8—1 м);

k – коефіцієнт розпушування породи при закладці (k=2-2,2).

Шпури бурят ручними або колонковими електросвердлами. Для безпеки робіт бутові штреки закріплюють тимчасовим кріпленням на протязі не менше 3 м від забою і забезпечують вільний вихід в привибійний простір лави.

На крутих пластах при управлінні покрівлею часткову закладку бутові смуги можуть матися свій в розпорядженні по простяганню і по падінню. По простяганню їх розташовують при породах покрівлі II, III і IV класів по класифікації ДонВУГІ, коли в безпосередній покрівлі залягають породи, не схильні до сповзання. Крім того, застосовувати таке розташування смуг можна лише на шахтах, на яких по пилогазовому режиму допускаються вибухові роботи у виробленому просторі.

Ширина бутових смуг, що розташовуються по простяганню, на крутих пластах приймається 6—15 м залежно від стійкості порід покрівлі. Шпури бурят з привибійного простору. Для утримання порід влаштовують порідний ящик, під яким викладають багаття (рис. 8-13). Трудомісткість управління покрівлею при частковій закладці на 50—70 % вище, ніж при повному обваленні. Тому застосовувати часткову закладку доцільно лише в умовах, в яких неможливе повне обвалення.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 678 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2298 - | 1984 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.