Лекции.Орг


Поиск:
Похилі гірничі виробки
Похилі стволи і похилі шурфи мають такі ж призначення та функції, що й вертикальні стволи та шурфи. Різниця тільки в їх положенні у просторі.

Бремсберґ – похила гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню і призначена для транспортування вугілля з верхніх горизонтів на нижчі.

 
 
 
Рис. 1‑9 – Гірничі виробки:

1 – шурф; 2 – головний ствол; 3 – допоміжний ствол; 4 – відкатний квершлаг; 5 – вентиляційний квершлаг; 6 – етажний відкатний штрек; 7 – етажний вентиляційний штрек; 8 – проміжний штрек; 9 – капітальний бремсберґ; 10 – проміжний бремсберґ; 11 – ходки при капітальному бремсберґу і уклоні; 12 – капітальний уклон; 13 – просік; 14 – лава; 15 – вироблений простір; 16 – похилі стволи; 17 – скат; 18 – орт; 19 – зумпф; 20 – штольня; 21 – головний відкатний штрек; 22 – головний вентиляційний штрек; 23 – гезенк; 24 – сліпий ствол; 25 – польовий штрек

Уклон – похила гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню, споруджена по падінню пласта і призначена для піднімання вугілля з нижчих горизонтів на верхні.

Ходок – похила гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню, розташована паралельно уклону чи бремсберґу і служить для допоміжних процесів та механізованої доставки людей (такі ходки називають людськими)

Скат – похила підземна гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню і призначена для спуску вугілля під дією власної ваги.

Піч – похила підземна гірнича виробка, яка не має безпосереднього виходу на земну поверхню, споруджена тільки в межах вугільного пласта та призначена для цілей вентиляції, транспортування вугілля, пересування людей тощо. Піч, яка призначена для монтажу в ній вибійного устаткування, а потім і для початку добування вугілля, зветься розрізною.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1004 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

617 - | 547 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.