Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Елементи вікна менеджера проектів




1. Головне текстове меню (Меню команд (Menu)).

2. Рядок інструментів (Графічне меню), що містить графічні позначення (піктограми) найбільш часто використовуваних функцій пакета.

3. Робоча область пакета, в якій розміщуються відкриті вікна з файлами, діалогами та іншою інформацією (Application Workspace).

4. Рядок стану, що відображує поточні настройки системи.

Рядок меню менеджера пакета містить такі команди:

– File – відкриває меню роботи з файлами;

– Edit – відкриває меню опцій редактора;

– View – відкриває меню настроювання параметрів відображення інформації у вікні менеджера проектів;

– Project – відкриває меню створення і настроювання параметрів проекту;

– Debugger – відкриває меню вибору та опцій налагоджування проекту;

– Prоgrammer – відкриває меню вибору програматора і настроювання параметрів програмування та роботи з програмованим мікроконтролером;

– Tools – меню настроювання параметрів менеджера проектів;

– Configure – відкриває меню вибору пристрою, що програмується, установлення біт конфіґурації;

– Help – відкриває довідкове меню.

Для створення вихідного тексту програми використовують вбудований редактор MPLAB IDE. Для цього за допомогою команди File\New… потрібно створити новий файл (типу *.asm), при цьому буде завантажено вікно редактора MPLAB IDE (Рис. 1.2).

Найбільш спрощений шлях створення нового проекту в середовищі MPLAB IDE полягає у використанні майстра створення проектів MPLAB Project Wizard. Виберіть пункт меню Project >Project Wizard, і на екрані з'явиться Стартове вікно майстра проектів – вікно привітання.

Натисніть кнопку «Далее», при цьому з’явиться нове вікно вибору типу мікроконтролера. Зі списку потрібно вибрати мікроконтролер PIC16F877, який використаний для реалізації системи керування крановим ЕП, і натиснути кнопку «Далее» для переходу до наступного кроку створення проекту.

У наступному діалоговому вікні слід вибрати зі списку набір інструментальних засобів: асемблера, компілятора і/або лінкера. Натиснути кнопку «Далее», з’явиться наступне діалогове вікно введення назви створюваного проекту

У цьому діалоговому вікні необхідно вказати, яку назву має носити створюваний проект і де він буде збережений. Уведення імені файла проекту і місця його розташування натисненням кнопки «Далее» забезпечить перехід до наступного діалогового вікна.

У лівому вікні слід вибрати вихідний файл з текстом програми example.asm, створений раніше, що містить вихідний текст програми, виділити його за допомогою «миші» і натиснути кнопку Add >> для додавання вихідного файла до проекту.

Рисунок 1.2 – Вікно середовища розроблення MPLAB IDE із створеним проектом

Примітка. При використанні в проекті одного вихідного файла MPASM ім'я файла коду програми (*.hex) буде таке саме, як і у вихідного файла (*.asm). Ім'я проекту й ім'я файла коду повинні бути однакові.

Після успішного створення проекту переходять до його компіляції. Компіляцію вихідного файла може бути виконано командою меню Project > Build All. Після вибору зазначеного пункту меню вихідний текст програми зберігається і запускається програма MPASM. Як тільки компіляція буде довершена, на екрані з'явиться вікно результатів.

Після виправлення всіх помилок на екрані з'явиться вікно результатів з повідомленням про успішну компіляцію «Build completed successfully». Після успішної компіляції буде створено файл з об’єктним кодом, який може бути занесений у пам’ять програм мікроконтролера PICmicro.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-05-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 527 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2500 - | 2366 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.