Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


–ел≥г≥йна реформа ¬олодимира —в€тославовича
ѕершою за часом реформою ¬олодимира була рел≥г≥йна. ќдразу ж по утвердженн≥ на кињвському стол≥ кн€зь Ђпоставив ≥дол≥в на горб≥ над двором теремним (кн€жим) ѕеруна дерев'€ного, а голова його ср≥бна, а вус золотий, ≥ ’орса, ƒажьбога, ≥ —трибога, ≥ —≥маргла, й ћокошї, €к св≥дчить Ќестор-л≥тописець. ћова йде про влаштуванн€ своЇр≥дного пантеону €зичницьких бог≥в, у €кому було з≥брано слов'€нських ≥ неслов'€нських бог≥в з богом-громовержцем ѕеруном на чол≥.

ќднак ще на початку нашого стол≥тт€ ≥сторики знайшли в джерелах докази на користь того, що насправд≥ ¬олодимир запровадив на –ус≥ культ самого лише ѕеруна, а ≥нш≥ боги (≥доли) з'€вились у л≥топис≥ лише в 70-х рр. XI ст. ¬иходить, кн€зь прагнув до монотењстичного культу, вважаючи, напевне, що його одноос≥бн≥й верховн≥й влад≥ маЇ в≥дпов≥дати Їдиний дл€ вс≥х у держав≥ бог. јле реформа була приречена на неусп≥х —тара, в≥джила €зичницька в≥ра не в≥дпов≥дала новим в≥дносинам у сусп≥льств≥, що швидко оновлювалось. ќтже, природно, що згодом ¬олодимир вир≥шив запровадити на –ус≥ христи€нство €к державну рел≥г≥ю. ≤сторики, синтезувавши св≥дченн€ в≥тчизн€них та заруб≥жних джерел, так в≥дтворюють цю под≥ю 986р. ¬≥зант≥€ програла в≥йну Ѕолгар≥њ, в крањн≥ посилилас€ боротьба земельних магнат≥в проти брат≥в Ч ≥мператор≥в ¬асил≥€ II ≥  онстантина. ¬асил≥й II сп≥шно вир€див посл≥в до  иЇва, щоб просити в≥йськовоњ п≥дтримки у руського кн€з€ ¬олодимир пооб≥ц€в допомогу, запросивши за нењ велику ц≥ну руку сестри ≥мператора јнни. ¬асил≥ю II п≥сл€ роздум≥в ≥ звол≥кань довелос€ погодитис€ на цей нечуваний доти шлюб јнни з кн€зем Ч €зичником. ” свою чергу, ¬олодимир зобов'€завс€ охреститис€ й незабаром виконав свою об≥ц€нку.

¬елике на той час шеститис€чне, добре озброЇне й вишколене руське в≥йсько допомогло ¬асил≥ю II здолати феодальну опозиц≥ю. ≤мператор зм≥г перевести дух ≥ п≥дступно порушив головну умову угоди з ¬олодимиром в≥дмовс€ видати за кн€з€ сестру. ўоб таки змусити ¬асил≥€ II додержати слова, кињвський володар 989 р обложив м≥сто ’ерсон, що було опорою в≥зант≥йського пануванн€ у  риму, ≥ вл≥тку того року здобув його ≤мператоров≥ довелос€ сп≥шно прислати јнну до ’ерсона, де вона урочисто вз€ла шлюб з ¬олодимиром Ќавесн≥ 990 р кн€зь з молодою дружиною повернувс€ до  иЇва й заходивс€ насаджувати христи€нство ЂЌаказав будувати церкви й ставити њх на тих м≥сц€х, де ран≥ше сто€ли ≥долиї, Ч пов≥домл€Ї Ђѕов≥стьї –уськ≥ люди неохоче в≥дмовл€лис€ в≥д в≥ри батьк≥в ≥ д≥д≥в. “ому христи€н≥зац≥€ –ус≥ розт€глас€ на к≥лька стол≥ть јле вир≥шальний крок на тому шл€ху було зроблено.

«апровадженн€ христи€нства в  ињвськ≥й –ус≥ мало позитивн≥ насл≥дки. ¬оно зм≥цнило авторитет ≥ владу кн€з€, спри€ло розбудов≥ держави «начний поштовх дала нова ≥деолог≥€ п≥днесенню давньоруськоњ культури. Ћише з часу Ђхрещенн€ –ус≥ї у н≥й поширилис€ писемн≥сть ≥ книжн≥сть, руськ≥ люди познайомилис€ з кращими здобутками св≥товоњ л≥тератури ≥ науки. ¬  иЇв≥, а дал≥ повсюдно на –ус≥ почали влаштовувати школи й книгописн≥ майстерн≥ (скриптор≥њ), ≥ незабаром сх≥днослов'€нська крањна стала одн≥Їю з найкультурн≥ших у середньов≥чн≥й ™вроп≥. «апровадженн€ христи€нського в≥ровченн€ ввело ƒавньоруську державу до кола христи€нських крањн св≥ту, зробивши можливими р≥вноправн≥ й пл≥дн≥ взаЇмов≥дносини м≥ж нею та ¬≥зант≥Їю, √ерман≥Їю й ≥ншими державами.

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-05-06; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1225 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

≈сли президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © »осиф Ѕродский
==> читать все изречени€...

735 - | 674 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.