Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Дисидентський рух в Україні, періоди дисиденстського руху.




Дисиден рух в Укр зароджується в сер 50 р і був загал укр. Явищем. Більшість дисидентів не виступали проти радян влади а прагнули лише мирних реформ. Ядро укр. Дисидент склали 60 десят: Костенко Симоненко Світличний Гроська Стус та ін. Дисиден рух Укр пройшов первні періоди: 1 сер 50 р до 1968- зародження дисидент його ідеологічне та організаційне оформлення. Основними формами бородами на цьому етапі були протести, звернення на адресу керівництва. Поширюється без цензурна літ в якому друкувались твори Дзюби, Серстюка і Брайчевського. У 1959 р на Львівщині виникла УКр робітничо-селянська спілка на чолі з Лук*яненком яка вимагала виходу Укр зі складу СРСР. 2 з 1968-1976р- піднесення Дисиден руху і тимчасовий його вихід із підпілля. Цьому сприяли такі фактори: 1 інтервенція радян військ у 68р в Чехословат що викликала хвилю обурень і протестів. 2 Видання у Львові журналу о Укр вісник головний редактор Чорновіл3У 1965р відбулась нарада з безпеки та співробітництва в Європі. На основі цих подій була створена Гельсінська група яку очолив Руденко. ЇЇ членами стали 37 чол, черед них: Чорновіл Лукяненко Стус Шухевич. Розгром групи і репресії призвели до спаду Дисиден руху. 3 Сер 80 р розпочалась зпочатком перебудови, на цьому етапі діяльність дисидентів активізується створюються умови для нац. Державного відродження. Цей етап продовжується і далі. Завдяки діяльності укр. Дисидент визрівала ідея про необхідність утво власної незалеж держави і необхідність кардинальних перетворень в усіх сферах сусп.

2Соціально-економічна модернізація України XІX ст. Капіталізація економіки;

У д.п. ХІХ ст.. різко зросла чисельність населення, особливо Наддніпрянської України. Стосовно Зх. України, чисельність була меншою.Збільшення населення відбулося не тільки за рахунок природного приросту, а й за рахунок переселення в Україну представників інших національностей.Індустріалізація не призвела до формування в Україні структури індустр.. с-ства. Укр.. с-ство залишилося аграрним. Селянство складало 74% населення.В умовах розвитку капіталізму ішов процес розшарування селян. Збіднілість селянства приводило до напруження та конфліктів.Зростання чисельності населення загострило проблему малоземелля. В зв’язку з цим з п. ХІХ ст.. поч.. переселення селян Наддніпрянщини на далекий Схід і масова еміграція Зх. Укр.. селян до Канади, США, Бразилії, Аргентини.Капіталізація економіки обумовила зростання роб.. класу і буржуазії. У п-сті переважала іноземна буржуазія, а в торгівлі – єврейська.Укр.. буржуазія зосередила в своїх руках в основному харчову п-сть. Умови праці були надзвичайно тяжкими.

Відбуваються зміни в етнічному складі населення України. Протягом ХІХст.. питома вага укр.. скоротилася з 90% до 80%. Зросли нац.. меншини.

Т.ч. укр.. нація формувалася як аграрна нація. Це пояснювалося не скільки психологічними факторами, а саме викорінення любові укр.. до землі, скільки політично-нац.. гноблення з боку імперії.

 

3. Коли Катерина ІІ своїми актами знищила Українську державу – 1764р.- ліквідація гетьманства; 1775р. знищено Запорізьку Січ; 1781-1782рр. ліквідовано поділ України на полки і створено губернії; 1783р. запроваджено кріпосне право в Україні

 

 

 

.1 Захопивши Укр Нім розчленували її на окремі част.1 Буковина Одеська та Ізмаїльські обл. част Вінницької там Миколаївської обл. були віддані Румнії. 2 Галичина разом х Польськими територ війшли до окремого генерал губернаторства. 3 Більшість укр. Земель увійшли до складу *Рейхскомісеріату Україна* на чолі з ярим фашистом Еріком Кохо 4 При фронтовій обл. – Чернігівська Сумська Харківська і Дунбас. Ці територ підпорядковувались військовому командуванні. Окупувавши Укр гітлерівці грабували матеріальні і людські ресурси. До Нім вивозились продовольства, обладнання, сировина, чорнозем, робоча сила. Укр перетворилися на людей 3 сорту. Таким чином окупаційний ркжим відзначався винятковую жорстокістю та викликав загальний протест укр. І підняв їх на боротьбу проти окупаційного режиму.

Рух опору в Україні поділився на певні групи:

1. Радянський рух опору – партизанський. Загони були керовані Ковпаком, Савуровим, Федоровим та іншими. Форма боротьби – диверсія(на комунікаціях, знищення ліній зв’язку, мостів, доріг), розгроми ворожих штабів, диверсії на залізницях, рейди в тил, рейкова війна (підрив залізничних колій).

2. Нац.-визв. Рух – ОУН УПА

3. Польська армія Людова.

Основними об’єктами партизанських дій з боку УПА були:

1. Німці та їх союзники.

2. Польська армія Крайова.

3. Радянські партизанські загони та підрозділи Червоної Армії.

З боку націоналістичного руху велася боротьба і проти радянських партизан.

Боротьба ОУН УПА мала б кращі результати якби дотримувалися єдності, бо була розколота на групу «Північ»(Мельниківці) і бандерівців.

Т.ч. Україна була охоплена масовим рухом опору. Але через глибокі ідеологічні суперечності між рад.. і нац… групами точилася жорстока боротьба.

В 1943р. між партизанським зєднанням Ковпака призвів до кривавих боїв. А весною 1944р. біля Рівного УПА розбило автоколоні штабу першого фронту. Командуючий Ватутін був тяжко поранений і помер від ран.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 307 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2357 - | 2039 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.