Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Сезонні міграції спостерігаються в межах областей, між областями, населеними пунктами.




У них бере участь населення всіх регіонів України - як міське, так і сільське. Типовими сезонними міграціями є поїздки населення західних і північних областей на збір зернових, баштанних та інших культур в області українського степу (Кіровоградську, Миколаївську, Херсонську, Дніпропетровську) та Республіку Крим. На сезонні заробітки в Донбас, Придніпров'я, на Південь України виїжджають будівельні бригади з Карпат, Прикарпаття, деяких подільських областей.

З. Вищеназвані сезонні міграції викликані економічними причинами і обумовлені соціально-культурними мо-/ тівамі. Так, велика кількість мешканців різних регіо-I нів України виїжджають на відпочинок, лікування в будинки відпочинку, на курорти, в санаторії, пансіонати на Південний берег Криму, в Одесу, Карпати, Закарпаття, Прикарпаття. Молодь виїжджає з різних регіонів у великі міста України вчитися. До сезонних міграцій включають різні туристичних іческіе маршрути в межах України та інтенсивні маятникові міграції навколо міст-мільйонерів - Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, а також навколо боль-/шіх міст - Запоріжжя, Львова, Луганська, Маріуполя, / Миколаєва, Кривого Рогу, Чернівців та ін Деякі з них / є центрами притягання робочої сили з населених пунктів не тільки своєї області, але й з окремих адміністративних районів сусідніх областей. Так, у Київ маятникові поїздки здійснюють мігранти не тільки однойменної області, але й суміжних з нею районів Житомирської, Вінницької та Чернігівської областей.

Більше 50% маятникових мігрантів у великі міста і міста-мільйонери складають жителі менших за чисельністю населення міських поселень. У високоурбанізіро-ванних районах Донбасу і Придніпров'я вони становлять понад 60%. У малі та середні міста України здійснюють маятникові міграції в основному сільські жителі (близько 90%).

В межах України виділяють два райони інтенсивних маятникових міграцій. Перший з них - це район Донбасу, де розташована найбільша в Україні Донецько-Макіївська міська агломерація. Для району характерний високий рівень урбанізації (в Донецькій обл. Питома вага міського населення становить 90%, а в Луганській - 87%). Район відрізняється високим індустріальним розвитком, густою мережею доріг, що і зумовило в ньому інтенсивні маятникові міграції.

Другий район інтенсивних маятникових міграцій - області західного регіону України - Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська і Чернівецька. Основною причиною розвитку інтенсивних маятникових міграцій в цьому регіоні є висока щільність сільських і міських поселень та сприятлива вікова структура. У маятникових міграціях тут беруть участь в основному сільські жителі - 90% і більше.

Свого роду маятникові міграції складаються навколо Києва як ядра міської агломерації. Київ як місто-мільйонер, адміністративний, науковий та культурний центр, столиця, місто з великою кількістю промислових підприємств та навчальних закладів має значно ширшу зону трудового впливу (понад 120 км), ніж будь-який інший місто в Україні. Це призводить до інтенсивних маятникових міграцій, в які втягнуто населення сіл, міст і селищ міського типу.

Маятникові міграції в межах міських агрозаходам-цій Придніпров'я (Дніпропетровсько-Дніпродзержинської, Запорізької, Криворізької) здійснюються за рахунок жителів невеликих міст і селищ міського типу.

Невелику зону трудового впливу мають обласні центри північної частини України (Житомир, Суми, Чернігів). Маятникові міграції населення навколо цих міст активно здійснюються в радіусі 35 км.

У південних містах - Миколаєві, Херсоні, Маріуполі - зона інтенсивних міграцій не перевищує 30 км. У маятникових міграціях тут беруть участь жителі міських поселень, переважно у віці до 30 років.

У перспективі інтенсивність маятникових міграцій буде знижуватися із скороченням виробництва в містах і з підвищенням оплати за проїзд. Однак у порівнянні з постійними міграціями маятникові виявляться більш живучими.

Quot;Крім внутрішніх міграцій в Україні спостерігаються і зовнішні. Кількість людей, які беруть у них участь, може вплинути на зміну чисельності населення в Україні. Якщо кількість людей, що залишають країну, більше кількості в'їжджають, то створюється позитивне () сальдо міграції. У іншому випадку - негативне (-).

Сучасні зовнішні міграції мають політичні або соціально-економічні мотиви. За політичним і соціально-економічних причин залишають Україну євреї. Після здобуття Україною незалежності створюються умови для повернення на батьківщину українців, які живуть за межами своєї історичної батьківщини. fTo ж стосується й інших народів, які проживали колись в Україні





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 338 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2358 - | 2156 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.