Залежно від використовуваної методики дослідження об'єктів в економічній літературі прийнято поділяти аналіз господарської діяльності на такі види:
· кількісний,
· якісний,
· експрес-аналіз,
· фундаментальний,
· маржинальний,
· економіко-математичний.
Кількісний аналіз має в своїй основі кількісні зіставлення, вимірювання, порівняння показників та вивчення впливу окремих факторів на економічні показники.
Якісний аналіз використовує якісні порівняльні оцінки, характеристики, а також експертні оцінки аналізованих економічних явищ.
Експрес-аналіз - це спосіб оцінки економіко-фінансового стану організації на базі певних ознак, що виражають ті чи інші економічні явища. Фундаментальний аналіз грунтується на комплексному, детальному вивченні економічних явищ, як правило, на основі застосування економіко-статистичних і економіко-математичних методів дослідження.
Маржинальний аналіз досліджує шляхи оптимізації величини прибутку, одержуваної в результаті продажів продукції, робіт, послуг. Економіко-математичний аналіз базується на використанні складного математичного апарату, за допомогою якого встановлюється оптимальний варіант вирішення якої-небудь економіко-математичної моделі.
Економічний факторний аналіз. У процесі факторного аналізу необхідно:
• виявити фактори, від яких залежить рівень аналізованого (результативного) показника;
• сформувати аналітичну залежність між факторами і результативним показником;
• розрахувати, якою мірою відхилення результативного показника від базового значення відбулося в результаті впливу кожного з виявлених факторів;
• ранжувати фактори за ступенем їх фактичного впливу на результативний показник в аналізованому періоді і за ступенем їх підконтрольності персоналу підприємства. Отриманий ранжований перелік є основою для виявлення резервів підприємства і прийняття відповідних управлінських рішень.
Одним із завдань факторного аналізу є моделювання взаємозв'язків між результативними і визначальними їх величину факторними показниками. Взаємозв'язок досліджуваного показника з факторними передається у вигляді конкретного математичного рівняння.
Моделі взаємозв'язку бувають відповідно функціональними (детермінованими) і стохастичними (кореляційними).
Методи поділяють по етапах бізнес процесу компанії:
• Діагностика процесу.
• Вироблення готових рішень.
• впровадження сучасних розробок та ефективних рекомендацій.
З появою процесного підходу в консалтингу стали застосовувати методи залучення клієнта, щоб він і сам працював над проектом.
Методи управлінського консалтингу компанії можна розділити на два напрями:
• Технічний.
• Людський.
Методи управлінського консалтингу компанії підрозділяють ще й за умовами застосування на:
• Спеціалізовані.
• Універсальні.
Реінжиніринг
Реінжиніринг - один з методів управлінського консалтингу компанії
Фундамент цього методу складає управління бізнес процесами.
Мета реінжинірингу - припинити використовувати недосконалі в минулому форми, традиції і правила компанії та ведення бізнесу.
Реінжиніринг - це насамперед вид в якому використовується грунтовна реорганізація бізнес-процесів для високих досягнень і поліпшень в головних показниках діяльності компаній.
У реінжинірингу застосовують спеціальні засоби бачення і аналізу сумнівної інформації, які використовують як менеджери, так і творці інформаційних систем.
Реінжиніринг бізнес-процесів призначений не для функцій підприємств, а для менеджменту бізнес процесами компаній. Існують і інші методи управлінського консалтингу компанії.