Міністерство освіти і науки України
Одеський державний екологічний університет
Методичні вказівки
до самостійної роботи студентів та підготовки до семінарських занять
з дисципліни “Філософія”
Одеса - 2010
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
до самостійної роботи студентів та підготовки до семінарських занять
З дисципліни «Філософія».
Напрям підготовки: усі напрями.
«Затверджено»
На засіданні методичної комісії
Еколого - економічного факультету
Одеського державного екологічного університету
Протокол № 8 від «10» __06__ 2010 р.
Одеса – 2010
Методичні вказівки до самостійної роботи студентів та підготовки до семінарських занять з дисципліни ”Філософія” для студентів денної форми навчання за усіма напрямами підготовки.
Укладач: кандидат філософських наук, доцент Олійник А.М..- Одеса, ОДЕКУ, 2010 р. – 51 с., укр..мова.
ПЕРЕДМОВА
Хай ніхто не зволікає із заняттями філософією у молоді літа, а на старості не втомлюється заняттями нею, адже для душевного здоров'я ніхто не може бути ні дозрілий, ні перезрілий».
Епікур
Часи перемін, в які вступило наше українське суспільство, вносять суттєві модифікації у все суспільне життя, в тому числі і в духовну культуру. Не лишилася осторонь цього процесу й філософія. Нині ми вступили на шлях освоєння усього багатства філософської думки людства. Та "єдино вірна" картина світобудови и відношення до світу, яку вивчали донедавна, змінюється, хоча и не просто, усвідомленням того, що палітра філософських поглядів минулого и сьогодення надзвичайно розмаїта і що кожен з цих поглядів має право на існування; він є самодостатнім і само цінним.
Вивчення філософії допомагає студентам самовизначитися в особистих світоглядних позиціях та духовних інтересах, сприяє формуванню їх філософської методології та загальної культури. Знання по філософії необхідні кожній людині, тим більше молодому спеціалісту, який прагне зрозуміти свої потреби у суспільстві. 3авдання полягає не лише в тому, щоб озброїти майбутніх фахівців відповідними знаннями потрібними для успішного виконання своїх службових обов’язків, а й сформувати таку людину, яка б свідомо і добровільно, належним чином могла виконувати загальнолюдські обов'язки, вміла за допомогою набутих знань захистити не лише свої законні права та інтереси, а й тих, хто працює поруч.
Мета методичних вказівок полягає у тому щоб допомогти студентам у більш глибокому вивченні теоретичної частини дисципліни в їх підготовці до семінарських занять та написання модулів з дисципліни. Використання в методичних вказівках форми, порядку та логіки вивчення дисципліни дають змогу студентам розкрити рух від історичного до логічного втілення філософії, розглянути проблеми і поняття філософії кожного разу на фундаментальному та конкретному рівнях.
Методичні вказівки ґрунтуються на принципі багатоаспектності життя людей та його відображення у суспільній та індивідуальній свідомості. 3 цього слідує, що студент має право на свій пошук істини, на повний світоглядний суверенітет, але зобов'язаний обов'язково вивчити рекомендовану літературу, згідно програми курсу філософії, і на семінарських заняттях та при виконанні письмових контрольних робіт по модулям, вміти викласти основні теоретичні положення і дати свою аргументацію.
Вивчення дисципліни "Філософія" базується на попередньому засвоєнні дисципліни «Історія України». Знання з дисципліни «Філософія» у подальшому можуть використовуватися при вивченні дисциплін «Політологія», «Соціологія», а також для систематизації попередніх знань з інших гуманітарних наук.
Навчальна дисципліна "Філософія" вивчається студентами денної форми навчання на 2-гому курсі. В ході вивчення дисципліни студентам читаються лекції, проводяться семінарські заняття, індивідуальні та групові консультації.
Обсяг навчального навантаження по дисципліні визначається освітньо-професійною програми підготовки бакалавра відповідно до напряму підготовки студентів.