Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні правила оформлення




4.1.1 Роботу оформляють на аркушах формату А4 (210х297мм).

4.1.2 Роботу виконують за допомогою комп’ютерної техніки на одній стороні аркуша білого паперу.

4.1.3 Сторінку заповнюють через 1,5 інтервалу шрифтом Times New Roman (Cyr) розміром 14 пунктів, вирівнювання – за шириною.

4.1.4 Текст роботи варто друкувати, дотримуючи наступних розмірів полів: верхнє, ліве і нижнє - не менш 20 мм, праве - не менш 10 мм.

4.1.5 Під час виконання звіту необхідно дотримуватись рівномірної щільності, контрастності й чіткості зображення впродовж усього звіту. У звіті мають бути чіткі, не розпливчасті лінії, літери, цифри та інші знаки. Всі лінії, літери, цифри і знаки повинні бути однаково чорними впродовж усього звіту.

4.1.6 Абзаци в тексті починають відступом, рівним 1, 25см.

 

4.1.7 Розділи і підрозділи повинні мати заголовки.

4.1.8 Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів звіту слід починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Кожен пункт, підпункт і перерахування записуються з абзацного відступу.

4.1.9 Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенесення слів у заголовку розділу не допускається

4.1.10 Заголовки структурних елементів роботи і заголовки розділів варто розташовувати в середині рядка і друкувати великими буквами без крапки наприкінці, не підкреслюючи. Відстань між заголовком і текстом повинна складати не менш двох рядків.

4.1.11 Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту й підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту.

4.1.12 Кожен розділ текстового документа варто починати з нової сторінки.

4.1.13 Структурні елементи "ЗМІСТ" "ВСТУП", "ВИСНОВКИ", " СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ", "ДОДАТКИ". Розділи, підрозділи варто нумерувати арабськими цифрами.

4.1.14 Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу.Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, розділених крапкою.

4.1.15 Після номера розділу, підрозділу, пункту, підпункту крапку не ставлять, наприклад 1 Назва, 1.1 Назва, 1.1.2 Назва.

4.1.16 Номер підпункту складається з номера розділу, порядкового номера підрозділу, порядкового номера пункту і порядкового номера підпункту, відокремлених крапкою, наприклад, 1.1.1.1, 1.1.1.2, 1.1.1.3 і т. д.

4.1.17 Сторінки роботи варто нумерувати арабськими цифрами, дотримуючи наскрізної нумерації по всьому тексту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки наприкінці.

4.1.18 Якщо звіт поділяють на частини, нумерація сторінок у другій та наступних частинах має продовжуватися

4.1.19 "Титульний лист", "Зміст" включають у загальну нумерацію сторінок роботи. Номера сторінок на титульному листі та змісті не проставляють. Окремі сторінки, на яких розташовані ілюстрації і таблиці включають у загальну нумерацію сторінок роботи.

 

Ілюстрацій

4.2.1 Кількість ілюстрацій повинна бути достатньою для пояснення тексту, що викладається. Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми) варто розташовувати в роботі безпосередньо після тексту, у якому вони згадуються вперше, чи на наступній сторінці. На всі ілюстрації повинні бути дані посилання в роботі. При посиланнях на ілюстрації варто писати “...відповідно до рис. 1.2” при нумерації в межах розділу.

4.2.2 Допускається поміщати в роботу ілюстрації, виконувані методом ксерокопії.

4.2.3 Ілюстрації можуть мати назву, що поміщують під ілюстрацією. Ілюстрація позначається "Рисунок – ", що разом з назвою ілюстрації поміщають після пояснюючих даних, наприклад: "Рисунок 3.1 – Схема розподілу прибутку".

4.2.4 Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, розділених крапкою, наприклад 3.2 – другий рисунок третього розділу.

4.2.5 При розміщенні ілюстрації від основного тексту відступаються один пустий рядок, також пустий рядок відступається після розміщення ілюстрації.

4.2.6 Якщо ілюстрація не вміщується на одній сторінці, можна переносити її на інші сторінки, вміщуючи назву ілюстрації на першій сторінці, пояснювальні дані – на кожній сторінці, і під ними позначають: “Рисунок __, аркуш __”.

4.2.7 Креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми, розміщені у звіті, мають відповідати вимогам стандартів “Единой системы конструкторской документации” та “Единой системы программной документации”.

Приклад оформлення ілюстрації:

(відступається пустий рядок)

Рисунок 2.5 Географічна структура експорту ТОВ "Підприємство" у 2012 році

(відступається пустий рядок)

 

Побудування таблиць

4.3.1 Таблиці застосовують для кращої наочності і зручності порівняння показників. Назва таблиці, при його наявності, повинна відбивати її зміст, бути точною, короткою. Назву варто розміщувати над таблицею.Цифровий матеріал оформляють, як правило, у вигляді таблиць.

4.3.2 На всі таблиці повинно бути наведено посилання в тексті роботи. При посиланні варто писати слово "таблиця" "(табл.)" із указівкою її номера. Наприклад, таблиця 2.1, що означає, що це перша таблиця другого розділу.

4.2.3 Висота рядків таблиці повинна бути не менш 8 мм.

4.2.4 Таблицю, у залежності від її розміру, розміщують під текстом, у якому вперше дане посилання на неї, чи на наступній сторінці, а, при необхідності в додатку до документа.

4.2.5 Допускається поміщати таблицю уздовж довгої сторони листа.

4.2.6 Слово "Таблиця" вказують один раз ліворуч над першою частиною таблиці. Над іншими частинами пишуть слова "Продовження таблиці" із указівкою номера (позначення) таблиці.

4.2.7 При розміщенні таблиці від основного тексту відступаються один пустий рядок, також пустий рядок відступається після розміщення таблиці.

Приклад оформлення таблиці:

(відступається пустий рядок)

Таблиця 2.6

Розрахункова таблиця для визначення якості планування в 2012 році

Наймену-вання продукції   Планове значення обсягу виробництва, тис.грн Фактичне значення обсягу виробництва, тис. грн Відхилення   Якість складання прогнозів і планів
тис. грн %
Канати 25100,00 30867,32 5767,32 +22,98 1,2298
Дріт 34800,50 42076,40 7275,90 +20,91 1,2091
Пасма 16345,25 13317,37 -3027,88 -18,52 0,8148
Сітка 543,20 617,55 74,35 +13,69 1,1369
Фібра 19221,33 23526,36 4305,03 +22,40 1,2240
Разом: 96010,28 110405,00 14394,72 +14,99 1,1499

 

(відступається пустий рядок)

Формули і рівняння

4.4.1 Формули і рівняння розташовують безпосередньо після тексту, у якому вони згадуються, посередині сторінки. Вище і нижче кожної формули чи рівняння повинно бути залишено не менш одного вільного рядка.

4.4.2 Формули і рівняння в роботі варто нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу.

4.4.3 Номер формули чи рівняння складається з номера формули чи рівняння, розділених крапкою, наприклад, формула (5.3) – третя формула п’ятого розділу.

4.4.4 Номер формули чи рівняння вказують на рівні формули чи рівняння в дужках у крайньому правому положенні на рядку.

4.4.5 Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів, що входять у формулу чи рівняння, варто приводити безпосередньо під формулою у тій послідовності, у якій їх подано у формулі чи рівнянні.

Пояснення кожного символу і числового коефіцієнта варто давати з нового рядка. Першу строку пояснень варто починати з абзацу словом "де" без двокрапки. Вище і нижче кожної формули чи рівняння повинно бути залишено не менш одного вільного рядка.

Приклад оформлення формули:

Витрати на виробництво продукції визначають за формулою:

(3.1)

де С – собівартість виробництва продукції, тис.грн;

ВВадм – адміністративні витрати, тис.грн;

ВВзбут – витрати на збут продукції, тис.грн.;

4.4.6 Рекомендується застосування редактора формул Microsoft Equation.

4.4.7 Формули, що йдуть одна за одною і нерозділені текстом відокремлюються комою

Додатки

4.5.1 Матеріал, що доповнює текст роботи, допускається розміщувати у додатках. Додатками можуть бути, наприклад, графічний матеріал, таблиці великого формату, розрахунки, описи алгоритмів.

4.5.2 У тексті роботи на всі додатки повинно бути дане посилання.

4.5.3 Додатки розташовують у порядку посилань на них у тексті роботи.

4.5.4 Кожний додаток варто починати з нової сторінки з указівкою нагорі посе­ре­дині сторінки слова "Додаток" і його позначення.

4.5.5 Додатки позначають жирними заголовними буквами української мови, починаючи з А, за винятком Г, Є, 3, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Після слова "Додаток" ставиться буква, що позначає його послідовність. Якщо у документі один додаток, він позначається "Додаток А".

4.5.6 Додатки повинні мати спільну з рештою звіту наскрізну нумерацію сторінок

Додаток А

Зразок титульного аркуша звіту про проходження практики

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Київський національний торговельно- економічний університет

Хмельницький торговельно-економічний коледж

 

 

ЗВІТ

про проходження _________ практики

(вид практики)

База практики __________________

 

Студента (ки) _____ курсу ______групи

напряму підготовки_________________

спеціальності __________________________________ (прізвище та ініціали)

 

Керівник

___________________________

(від підприємства,посада,, прізвище та ініціали)

________________________________

(від коледжу, посада, вчене звання, прізвище та ініціали)

 

Національна шкала ________________

Кількість балів: __________Оцінка: ECTS _____

 

Члени комісії ________________ ___________________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

________________ ___________________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

________________ ___________________________

(підпис) (прізвище та ініціали

 

м. Хмельницький, 2013 рік

Додаток Б

Приклад складання змісту звіту

 

 

ЗМІСТ

 

Вступ 3

1 Характеристика підприємства 4

2 Характеристика видів діяльності підприємства 6

3 Організаційна структура управління підприємства 8

4 Короткий аналіз основних показників господарської діяльності

підприємства 10

4.1 Джерела формування капіталу 10

4.2 Структура майна підприємства 11

4.3 Основні показники господарської діяльності підприємства 12

4.4 Показники праці та її оплати 14

5 Показники, які будуть використані при розробці бізнес-плану 16

Висновки 18

Перелік посилань 19

Додатки 20


Додаток В

Розрахунок показників господарської діяльності підприємства

 

 

Таблиця 4.1

Джерела формування капіталу ТОВ «Підприємство» (заповнюється за Формою №1 – «Баланс (Пасив)»)

 

Джерела формування капіталу Ряд   На початок року На кінець року Відхилення
Сума, тис.грн Питома вага, % Сума, тис.грн Питома вага, % Сума, тис.грн Питома вага, %
1.Власні кошти (в т.ч. Статутний фонд) +         -342 -3
2. Позичені кошти +            
2.1 Довгострокові зобов’язання           -113 -1
2.2 Поточні зобов’язання              
Разом              

 

 


Додаток Г

 

Приклад оформлення розділу звіту:

1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА


1.1 Сутність, мотиви та цілі експортної стратегії

 

 

Зовнішньоекономічну діяльність підприємства найчастіше починають із налагодження експорту своєї продукції.

Необхідно чітко розрізняти всі фактори зовнішнього середовища, що впливають на експортну стратегію підприємства, такими є [27, с.124]:

- економічні;

- політичні;

- соціально-демографічні фактори;

- технологічні;

- географічні.

 

 

……………………………….

1.2 Фактори впливу на експортну стратегію підприємства

 

 

На сучасному етапі розвитку світової економіки, і економіки України зокрема, значення експорту надто велике, як для всієї економіки в цілому|загалом|, так і для економіки окремого суб'єкта господарювання. В даний час|нині| український експорт розвивається досить активно, проте|однак| потрібний не лише кількісний, але й якісний його розвиток, який стає неможливим без визначення факторів впливу на експортні стратегії вітчизняних промислових підприємств.

………………………………………..

Рекомендована література

Базова

1. Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами: офіц. текст: за станом на 1 черв. 2006 р.: зб. нормат. актів. — К.: Юрінком Інтер, 2006. — 306 с.

2. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів: ДСТУ 4163-2003.-[Чинний від 2003-07-04].- К.: Держспоживстандарт України, 2006. – 31; с. – (Національний стандарт України).

3. Видання. Основні види. Терміни та визначення. ДСТУ 3017-95.-[Чинний від 1996-01-01].-К.:Держспоживстандарт України, 1996. – 37с. – (Державний стандарт України).

4. Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять. 4.-[Чинний від 2004-28-05].-К.:Держспоживстандарт України, 2005. – 34с.

5. Пашутинський Є.К. Діловодство у державних установах: збірник інструкцій / Є.К. Пашутинський -К.:КНТ, 2008. – 596 с.

6. Іванова Т.В. Діловодство в органах державного управління та місцевого самоврядування / Т.В Іванова, Л.П. Піддубна - К.:Центр учбової літератури, 2007. – 360 с.

7. Погребна Л. Діловодство, яким воно повинно бути. Друге видання перер. і допов. / Л. Погребна. – Х.: Фактор, 2008.- 416 с.

8. Блощинська В.А. Сучасне діловодство: навч. посіб. / В.А.Блощинська. - К.: Центр навчальної літератури, 2005. - 320 с.

9. Комова М.В. Діловодство. 3-тє вид.\ М.В.Комова. Національний університет «Львівська політехніка», інститут гуманітарних і соціальних наук. Львів-Київ.: «Тріада Плюс», «Алерта», 2009.- 220 с.

10. Глущик; С.В., Дияк О.В., Шевчук; С.В.Видання 6-те доп. і переробл.-К.:Арій, 2009. – 512 с.

11. Шевчук С.В. Ділове мовлення.Модульний кур; с. Підручник. 3-те вид. /; С.В.Шевчук - К.: Арій, 2008. – 448 с.

12. Боровський В.Н. Діловодство в банківських установах.\ Боровський В.Н., Прадун В.П., Друзін Р.В., навч. посіб.\ за ред. к.е.н., проф.. Боровського В.Н.- К.: Центр навчальної літератури, 2006. - 224 с.

13. Матвєєва В. Кадрова документація / В. Матвєєва, В. Кузнецов – Х.: Фактор, 2008. – 448 с.

Допоміжна

14. Сторубльов О.І. Підготовка рукописів до видання.\ Сторубльов О.І., Бєсєдіна Л.М., методичний посіб. вид. 2, перер. і допов. – К.: Логос, 2008. - 250 с.

15. Жуковська В.М. Діловодство. Практикум: навч. посіб. / В.М. Жуковська - К.: Київ. нац.. торг. - екон. ун - т. 2007. – 151 с.

16. Матвієнко О.В. Основи організації електронного документообігу. Матвієнко О.В., Цивін М.Н., навч. по; с.-К.: Центр учбової літератури, 2008. – 112 с.

17. Савицький В.Т. Документаційне забезпечення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування України.: В.Т.Савицький Монографія\за ред.. д.н. держ. упр., проф.. Олуйка В.М. – К.: КНТ, 2008. – 324 с.

18. Діденко А.Н. Сучасне діловодство. Навч. посіб. – 3-тє вид. / А.Н. Діденко– К.: Либідь, 2001. – 384 с.

19. Гордієнко К.Д. Діловодство в роботі секретаря: прак. посіб.\3-тє вид., змін. та доп. / К.Д. Гордієнко– К.: КНТ, 2009. – 304 с.

20. Палеха Ю.І. Документаційне забезпечення управління: Підручник. Ю.І. / Палеха. – К.: МАУП, 1997. – 344 с.

21. Бибик С.П. Ділові документи та правові папери. Бибик.; С.П., Сюта Г.М. – Х.: Фоліо, 2005. – 493 с.

22. Погиба Л. Г. Складання ділових паперів. Погиба Л.Г., Грибіниченко Т.О., Баган М.П. Практикум: Навч. посіб. – К.: Либідь, 2002. – 240 с.

23. Зубков М. Сучасна українська ділова мова. 2-ге вид., допов. М. Зубков – Х.: Торсінг, 2002. – 448 с.

24. Пашутинський Є.К. Посадові інструкції: Освіта, культура, мистецтво. (Кадри підприємства). / Є.К. Пашутинський. – К.: КНТ, 2005. – 240 с.

25. Пашутинський Є.К. Зразки посадових інструкцій. (3-тє вид., стереотипне). / Є.К. Пашутинський. – К.: КНТ. 2007. – 256 с.

26. Пашутинський Є.К. Зразки нових посадових інструкцій. / Є.К. Пашутинський. - К.: КНТ. 2008. – 272 с.

27. Пашутинський Є.К. Звід документів кадрового діловодства. (3-тє вид. змін і доп.). / Є.К. Пашутинський. – К.: КНТ, 2008. – 976 с.

28. Палеха Ю.І. Організація сучасного діловодства: Навч. посібник. / Ю.І. Палеха– К.: Кондор, 2007. – 194 с.

29. Сморжанюк Т.П. Документаційне забезпечення управління. Навч. посіб. / Т.П. Сморжанюк. – К.: Вища шк., 2007. – 254 с.

30. Макух Я.Д. Кадрове діловодство / Я.Д Макух., І.Р.Залуцький - К.: Знання, 2006. – 143 с.

Інформаційні ресурси

31. Про електронні документи та електронний документообіг: [Закон України від 2005-31-05N 2599-IV ]: офіц. текст. за станом на 16. 03.2010 р.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

32. Про діловодство. Проект закону України. від 01.03.2007.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

33. Про відпустки: [Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР]: офіц. текст. за станом на 21.12.2010 р.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

34. Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади.- Постанова Кабінету Міністрів України від 30листопада 2011 р. N 1242.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

35. Про внесення змін до Закону України « Про Національний архівний фонд і архівні установи» від 13.12.2001 № 2888-III \\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

36. Про зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року N 59.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

37. Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників Наказ Мінпраці та соцполітики N 259/34/5 від 08.06.2001.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 332 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2352 - | 2158 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.