15.2 Ведення особової справи, оформлення відпусток та відряджень
План
1. Аналіз особових карток, листів з обліку кадрів.
2. Особливості ведення особової справи.
Для виконання завдання необхідно:
1. На кожного працівника, прийнятого за трудовим договором, у тому числі й на сумісників, незалежно від кількості працівників заповнюється типова форма № П-2 або № П-2 ДС (для державних службовців) "Особова картка працівника". Особовий листок з обліку кадрів є теж одним з основних документів особової справи і становить перелік запитань про біографічні дані працівника, освіту, його роботу в минулому, відношення до військової служби, сімейний стан тощо. Проаналізувати порядок заповнення особових карток, особового листа. Додати до звіту.
2. Особова справа – це сукупність документів, які містять найповніші відомості про працівника і характеризують його біографічні, ділові, особисті якості. Вона посідає основне місце у системі персонального обліку працівників. Визначити особливості ведення особової справи, вказати з яких документів складається справа, як оформлюється її обкладинка.
Самостійна робота
Оформлення відпусток та відряджень
Громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності (у тому числі які працюють за сумісництвом), а також які працюють за трудовими договорами у фізичних осіб, мають право на відпустку. Умови, тривалість, порядок надання відпусток установлені Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР. Згідно зі ст. 4 цього Закону існують такі види відпусток: щорічна, творча, соціальна, додаткова відпустка у зв’язку з навчанням, відпустка без збереження заробітної плати. Охарактеризувати оформлення відпусток, зокрема вказати на особливості складання графіку відпусток, наказу (розпорядження) про надання відпустки, повідомлення працівника про початок відпустки. Звернути увагу на написання заяви працівником про надання відпустки.
Копії документів додати до звіту.
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). Направлення працівника у відрядження здійснює керівник підприємства або його заступник шляхом оформлення наказу (розпорядження), в якому зазначаються пункт призначення, назва підприємства, на яке відряджається працівник, термін і мета відрядження. До обов’язків особи, відповідальної за оформлення відряджень працівників, належить: складання наказу про направлення у відрядження, виписування посвідчення на відрядження працівнику на підставі наказу та його реєстрація в Журналі реєстрації посвідчень про відрядження З’ясувати особливості оформлення відряджень.
Копії документів додати до звіту.
Література:
1. Матвєєва В. Кадрова документація / В. Матвєєва, В. Кузнецов – Х.: Фактор, 2008. – 448 с.
2. Про відпустки: [Закон України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР]: офіц. текст. за станом на 21.12.2010 р.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua
3. Про зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року N 59.\\ Відомості Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua
4. Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами: офіц. текст: за станом на 1 черв. 2006 р.: зб. нормат. актів. — К.: Юрінком Інтер, 2006. — 306 с.
5. Палеха Ю.І. Документаційне забезпечення управління: Підручник. Ю.І. / Палеха. – К.: МАУП, 1997. – 344 с.
Самостійна робота
Оформлення щоденника та письмового звіту про підсумки технологічної практики