Львівський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління
При Президентові України
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Для підготовки бакалаврської роботи
студентами напряму 6.030601 «Менеджмент»
Львів-2010
З М І С Т
Вступ...........................................................................................................................3
Розділ 1. Бакалаврська робота, її мета та завдання.................................................4
Розділ 2. Підготовка до написання бакалаврської роботи.........................................4
Розділ 3. Наукове керівництво бакалаврською роботою...........................................6
Розділ 4. Структура та зміст бакалаврської роботи......................................... 7
Розділ 5. Правила оформлення бакалаврської роботи...........................................11
Розділ 6. Супровідна документація до бакалаврської роботи..............................17
Розділ 7. Захист бакалаврської роботи................................................................... 18
Додатки............................................................................................................. 20
Вступ
Завершальним етапом навчального процесу за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - Інститут) є написання і захист бакалаврської роботи.
Бакалаврська робота передбачає:
• систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань із спеціальності та застосування їх при вирішенні конкретних наукових, економічних, управлінських та інших завдань;
• розвиток навиків самостійної роботи, опанування методики дослідження та експерименту, пов'язаних із темою роботи;
• визначення рівня теоретичних та практичних знань студентів, а також вміння застосовувати їх для вирішення конкретних завдань менеджменту як в бізнесових структурах, так і в органах влади.
Бакалаврська робота є кваліфікаційним документом, на підставі якого Державна екзаменаційна комісія (далі - ДЕК) визначає рівень теоретичної підготовки випускника та його готовності до самостійної роботи за обраною спеціалізацією.
Бакалаврська робота за напрямом "Менеджмент" повинна виконуватися за тематикою завдань професійної діяльності на матеріалах об'єкта переддипломної практики, яким може бути як приватна, так і державна організація, яка має можливість інформаційного забезпечення дослідження обраної теми.
До захисту бакалаврської роботи допускаються лише ті студенти, які повністю виконали навчальний план та календарний графік підготовки бакалаврської роботи.
Розділ 1. Бакалаврська робота, її мета та завдання
Як теоретико-прикладне дослідження в бакалаврській роботі висвітлюється характеристика актуальної організаційно-управлінської або соціально-економічної проблеми, а також обґрунтовано її практичне застосування на підставі проведеного аналізу діяльності конкретної організації, в якій студент проходив переддипломну практику.
Метою підготовки бакалаврської роботи є набуття студентом навиків самостійного науково-теоретичного дослідження соціально-економічних процесів, аналізу результатів діяльності організацій та вироблення обґрунтованих пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності діяльності організації.
Основними завданнями бакалаврської роботи є:
• вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напряму дослідження;
• проведення всебічного аналізу досліджуваних процесів;
• обґрунтування запропонованих рішень за результатами проведеного аналізу;
• підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи та пропозиції автора з подальшим її захистом.
Розділ 2. Підготовка до написання бакалаврської роботи
Робота над бакалаврською роботою здійснюється згідно із календарним графіком, який визначає основні етапи виконання роботи (див. додаток А).
Основними етапами виконання бакалаврської роботи є:
• визначення напряму дослідження;
• вибір і затвердження теми та плану бакалаврської роботи;
• вивчення літератури, проведення досліджень, аналізу та написання тексту бакалаврської роботи;
• оформлення бакалаврської роботи;
• захист бакалаврської роботи.
Винятково важливе значення для успішного виконання бакалаврської роботи має вибір теми.
Вибір теми визначається інтересами та схильностями студента до дослідження конкретної проблеми, потребами розвитку управлінської науки та практики, а також спецалізацією кафедри та її викладачів.
Обираючи тему бакалаврської роботи студент повинен ознайомитись із специфікою діяльності обраного об'єкта дослідження (база практики), із наявними науковими роботами, періодичними виданнями, статистичними матеріалами, проконсультуватись із викладачами випускової кафедри, передбачуваним науковим керівником бакалаврської роботи, спеціалістами-практиками. Необхідно також врахувати її актуальність для організації, можливість одержання під час проходження практики відповідних матеріалів (планових, звітних, статистичних), проведення власних спостережень тощо.
Виконання бакалаврської роботи на абстрактну тему без використання та аналізу матеріалів, що характеризують діяльність конкретної організації, не допускається.
При виборі теми студент може керуватись орієнтовною тематикою бакалаврських робіт, розробленою випусковою кафедрою (див. додаток Б). Студент може запропонувати власну тему бакалаврської роботи, пов'язану із напрямом "Менеджмент", ґрунтуючись на особистих наукових інтересах або специфіці діяльності підприємства, установи, організації, що обирається студентом самостійно для проходження практики.
Теми бакалаврських робіт затверджуються засіданням випускової кафедри в термін, визначений календарним графіком виконання бакалаврської роботи. Для затвердження обраної теми, студент подає заяву на ім'я завідувача випускової кафедри (див. додаток В).
На засіданні випускової кафедри обговорюються та узгоджуються теми бакалаврських робіт студентів-випускників; визначаються наукові керівники бакалаврських робіт згідно з проблематикою досліджень.
Тематика бакалаврських робіт та склад наукових керівників затверджується наказом директора ЛРІДУ НАДУ не пізніше 15 грудня навчального року.