Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні вказівки до вивчення питань теми. Рішення про відкриття провадження по справі у Конституційному Суді України за Конституційним поданням чи Конституційним зверненням ухвалюється Колегією суддів




Рішення про відкриття провадження по справі у Конституційному Суді України за конституційним поданням чи конституційним зверненням ухвалюється Колегією суддів Конституційного Суду або Конституційним Судом України на його засіданні.

Ухвала про відкриття конституційного провадження або про відмову у його відкритті приймається не пізніше одного місяця з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до Конституційного Суду України.

Справа, за якою відкрито конституційне провадження, розглядається на пленарному засіданні К онституційного Суду України в порядку та в строк, установлені Законом.

У складі Конституційного Суду України створюються колегії суддів для розгляду питань про відкриття провадження у справах за конституційними поданнями та колегії суддів для розгляду питань про відкриття провадження у справах за конституційними зверненнями.

Рішення про створення колегії суддів Конституційного Суду України, затвердження складу та призначення секретарів колегій суддів приймається на засіданні Конституційного Суду України протягом першого місяця кожного календарного року. Секретар Колегії призначається із числа суддів, які входять до складу Колегії, та очолює її.

Колегія суддів Конституційного Суду України у справах за конституційним поданням більшістю голосів суддів, які входять до її складу, приймає процесуальну ухвалу про відкриття провадження у справі чи про відмову у такому провадженні.

У разі прийняття Колегією суддів процесуальної ухвали про відкриття провадження у справі в Конституційному Суді України ця справа вноситься Головою Конституційного Суду на розгляд пленарного засідання цього суду.

Якщо Колегією суддів приймається процесуальна ухвала про відмову у відкритті провадження в справі, секретар Колегії суддів направляє матеріали Голові Конституційного Суду України для розгляду справи на засіданні цього суду.

Рішення Конституційного Суду України на його засіданнях приймається, якщо за нього проголосувало більше половини суддів, які брали участь у засіданні.

На пленарних засіданнях Конституційний Суд України розглядає справи, провадження в яких відкрито за конституційними поданнями та конституційними зверненнями, а також інші питання, віднесені до розгляду на цих засіданнях. На пленарних засіданнях Конституційним Судом України приймаються рішення у справах, передбачених п.1 ст. 13, та даються висновки у справах, передбачених п.п. 2-6 ст. 13 ЗУ "Про Конституційний Суд України". Пленарне засідання є повноважним, якщо на ньому присутні не менше дванадцяти суддів. Рішення Конституційного Суду України приймаються та висновки даються на пленарному засіданні, якщо за них проголосувало не менше десяти суддів Конституційного Суду України.

На пленарних засіданнях та засіданнях Конституційного Суду України головує Голова Конституційного Суду України.

Для забезпечення повноти розгляду справи Колегія суддів Конституційного Суду України під час підготовки справи, а Конституційний Суд України у процесі провадження у справі мають право витребувати від Верховної Ради, Президента, Прем'єр-Міністра України, Генерального прокурора України, суддів, органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, посадових осіб підприємств, установ, організацій усіх форм власності, політичних партій та інших об'єднань громадян необхідні документи, матеріали та інші відомості що стосуються справи. При необхідності призначають експертизу в справі і залучають у конституційному провадженні експертів. У разі призначення експертизи заслуховуються пропозиції запрошених учасників конституційного провадження і за ухвалення рішення вони можуть бути враховані.

Колегія суддів Конституційного Суду України під час підготовки справи, а Конституційний Суд України в процесі провадження у справі мають право викликати посадових осіб, експертів, свідків, представників за законом та уповноважених за дорученням громадян, участь яких повинна забезпечити об'єктивний і суб'єктивний розгляд справи.

Учасниками конституційного провадження є суб'єкти права на конституційне подання і конституційне звернення, їхні представники, а також залучені Конституційним Судом України до участі у розгляді справи органи та посадові особи, свідки, експерти, перекладачі.

У Конституційному Суді України конституційне провадження ведеться державною мовою. Учасники конституційного провадження, які не володіють державною мовою, мають право користуватися послугами перекладача, про що своєчасно повинні повідомити Конституційний Суд України.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-30; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 406 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2336 - | 2047 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.