Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика складу Європейського парламенту




Щодо кількісного складу Європарламенту, що у 1994 р. у ньому було 518 осіб. Основним принципом поділу місць у цьому органі є, перш за все, пропорційне представ­ництво В залежності від кількості населення. Число мандатів, закріплених за кожною країною, фіксується в установчому акті і переглядається тоді, коли відбувається розширення Євросоюзу чи істотно змінюється чисельність населення.

Наприклад, об'єднання Східної та Західної Німеччини у 1991 р. призвело до суттєвого збільшення населення. Це стало причиною зростання чисельного представництва цієї країни в Європарламенті. У 1995 р. було запроваджено нові місця для країн, які приєднались до Євросоюзу, - Австрії, Фінляндії та Швеції.

Нинішній розподіл місць в Європарламенті вигля­дає наступним чином: Австрія - 20, Бельгія - 25, Велика Британія - 87, Греція - 25, Данія - 16, Ірландія - 15, Іспанія - 64, Італія - 87, Люксембург - 6, Нідерланди -31, Німеччина - 99, Португалія - 25, Фінляндія - 16, Франція - 87, Швеція - 21 місце. Загальна кількість місць -624.

Як видно з наведених даних, найбільшу кількість місць має Німеччина - 99. Велика Британія, Італія та Франція мають по 87 місць. Цікаво, що місця Великої Британії поділені в такій пропорції: 71 місце - Англія, 8 -Шотландія, 6 - Уельс, 3 - Північна Ірландія.

Безперечно, тенденція до розширення кількості країн - членів Євросоюзу, яка спостерігається нині, призведе до того, що норми їх представництва змен­шуватимуться.

Відповідно до положень п. З ст.190 Договору про заснування Європейського Співтовариства члени Європарламенту обираються на п'ять років. При цьо­му слід звернути увагу на те, що положення п. 2 ст.19 цього ж Договору дозволяють громадянину Євро­союзу, який постійно проживає в одній з країн-членів та не є її громадянином, реалізувати право висувати свою кандидатуру та брати участь у виборах членів Європарламенту на тих же умовах, що існують для громадян цієї країни.

 

38. Політична структурованість Євро парламенту.

Як і в національних законодавчих органах, в Євро­пейському Парламенті представники різних держав об'єднуються у політичні групи, які формуються неза­лежно від національної належності та місця обрання їх членів. Критерієм об'єднання в даному випадку є політичні інтереси. Одночасно слід зауважити, що Правилами процедури Євросоюзу передбачено виз­нання політичних угрупувань. Як створення останніх, так і призначення до парламентських комітетів відбувається з урахуванням політичних засад.

Відповідно до на­званих Правил процедури політичне угруповання (його ще називають фракцією) має складатись з пред­ставників більше ніж однієї країни. Загальна кількість представників має бути не меншою 23 осіб, якщо во­ни є представниками двох країн; IX - якщо до такого політичного угруповання входять представники трьох країн; 14 - якщо члени угруповання представляють чотири країни і більше. Одна особа не може входити до більш ніж одного політичного угруповання. Схема об'єднання представників у політичні угруповання, які практично є основою відповідних партій, по­дається Голові Європарламенту та друкується в офіційному виданні із означенням назви угрупован­ня, його персонального складу та керівництва.

Роль політичних угруповань, які уособлюють певні політичні партії, визначена її ст. 191 Договору про заснування Європейського Співтовариства на­ступним чином: "Політичні партії на європейському рівні є важливим фактором інтеграції в рамках Співтовариства. Вони сприяють формуванню євро­пейської ідентичності та відображають політичну волю громадян Союзу".Аналіз нинішньої системи і складу політичних угруповань дає підстави зробити висновок, що найбільше об'єднане політичним угруповання Євро­пейської народної партії та Партії європейських де­мократів, яке мас в Євронарламенті 22.3 місця. На­ступними йдуть Партія європейських соціалістів - 180 місць, Європейська партія лібералів, демократів та реформаторів - 50 місць, угруповання "зелених" та Вільний союз за Європу - 48 місць. Об'єднання кон­федеративних Іруп єдиних лівих та "зелених" лівих Скандинавії - 42, Союз за Європу напій - ЗО, угрупо­вання за Європу демократій та різноманіття -16 місць. Депутатів, які не увійшли до існуючих політичних угруповань, - 27 осіб. Важливо, що склад та чисельність політичних угруповань можуть змінюватись.

Слід зазначити, що останні три скликання абсо­лютна більшість місць в Європарламенті розпо­діляється між Європейською народною партією та Партією Європейських соціалістів. Представники саме цих партій займають основні керівні посади в Європарламенті.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-10-07; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 375 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2357 - | 2039 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.