Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Закриття дихальних шляхів сторонніми тілами




Якщо стороннє тіло потрапляє в дихальні шляхи і зак­риває їх просвіт, то повітря не може надходити в їх пери­феричні відділи, і починають розвиватися явища механіч­ної асфіксії, яка призводить до смерті.

Причину смерті при цьому виді асфіксії встановити неважко за виявленням стороннього тіла в дихальних шля­хах, локалізація якого залежить від розміру і конфігурації. Компактні тверді сторонні тіла потрапляють лише у верхні відділи дихальних шляхів. При цьому на слизовій оболонці виявляють гіперемію, набряк, крововиливи, які свідчать про зажиттєву реакцію тканин надію стороннього чинника. Іноді спостерігаються навіть пролежні, перфо­рації, а також прояви медіастиніту.

У разі потрапляння в дихальні шляхи сипких речовин асфіксія розвивається повільніше, внаслідок чого дихання певний час зберігається.

Црібносипкі речовини при диханні легко потрапляють у дихальні шляхи і выявляют ъся в їх периферичних відділах. Наявність цих речовин в бронхіолах, бронхах при гіперемії слизової оболонки дихальних шляхів свідчить про зажит­тєве їх проникнення. Закриття дихальних шляхів сипкими речовинами, як правило, спостерігається при нещасних

—————————————— 335 ——————————————


д ' д Експертиза при смерті від механічної асфіксії ~^Э

випадках — завалах землею, під час сну на сипких речови­нах у стані алкогольного сп'яніння.

Задушення блювотними масами внаслідок потраплян­ня їх в дихальні шляхи спостерігається у випадках, коли людина перебуває в несвідомому стані. Внаслідок рідкої або кашкоподібної консистенції блювотні маси потрапля­ють у глибокі відділи дихальних шляхів, а рідка частина їх може заповнювати також альвеоли.

У таких випадках на поверхні розрізу легень із бронхів видавлюється шлунковий вміст, в якому можна виявити всі його складові частини. Шлунковий вміст може проник­нути в дихальні шляхи і після смерті, при штучному ди­ханні, в стані клінічної смерті, при гнитті та в інших випадках, наприклад, в разі приймання перед смертю ве­ликої кількості їжі, а також внаслідок неуважного транс­портування трупа, коли шлункові маси механічно видав­люються і потрапляють в дихальні шляхи.

У випадках зажиттєвого проникнення в дихальні шля­хи сторонніх тіл і блювотних мас виявляють різко вираже­ну гіперемію всієї слизової оболонки з крововиливами (ле­гені мають мармуровий вигляд, спостерігається гостре здуття з дрібними ділянками западання), а також загальні ознаки асфіксії. Констатація причини смерті від задушен­ня блювотними масами внаслідок їх потрапляння в ди­хальні шляхи може бути підтверджена результатами гісто­логічного дослідження легень.

При наявності блювотних мас в дихальних шляхах потрібно з'ясувати причину цього явища. Найчастіше це спостерігається в стані алкогольного сп'яніння. Крім того, причинами блювання з подальшою аспірацією блювот­них мас можуть бути епілепсія, отруєння оксидом вугле­цю, стан наркозу, струс мозку тощо.

——————————————— 336 ———•———————————


д і д Експертиза при смерті від механічної асфіксії "ч^

Смерть від задушення через потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи може настати внаслідок вбивства, само­губства і нещасного випадку.

У разі підозри навбивство стороннє тіло, яке не піддаєть­ся псуванню, зберігають і передають слідчому як речовий доказ. В акті судово-медичного дослідження вказують ло­калізацію стороннього тіла, його розміри, форму, відзнача­ють, чи щільно воно закриває дихальні шляхи.

Спостерігаються випадки самогубства шляхом введен­ня сторонніх тіл (шматків вати, різних тканин, пробок тощо) у початкові відділи верхніх дихальних шляхів.

Значно частіше смерть від механічного задушення че­рез потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи настає внаслідок нещасного випадку. Можливе швидке настання смерті у немовлят, які часто беруть у рот різні предмети — квасолю, ґудзики, монети, горіхи тощо.

У дорослих у дихальні шляхи можуть потрапляти пога­но пережовані шматки м'яса. Це спостерігається при по­квапливій їжі, особливо якщо глотковий рефлекс зниже­ний або його зовсім немає (в осіб, що страждають на алкоголізм, сифіліс, істерію тощо).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 412 | Нарушение авторских прав


Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2591 - | 2412 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.