Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Управління організаційною культурою




Вище було показано, що культура організації включає три рівні: символи; цінності і вірування; базові припущення. Виникає питання про можливість маніпулювання культурою через проведення змін на кожному із зазначених рівнів.

Існує позиція, що незалежно від тієї стадії розвитку, на якій знаходиться організація, її вище керівництво може керувати культурою двома способами (Рис.10.11). Перший являє собою як би бачення зверху, що повинно викликати ентузіазм у більшості членів організації. Керівник-лідер надихає і запроваджує в життя базові цінності організації. Це припускає наявність очевидних і щирих особистих зобов'язань лідера стосовно цінностей, у які він вірить.

Застосування другого способу починається з іншого кінця організації, з її нижніх рівнів. У даному випадку велика увага приділяється деталям реального життя в організації. Менеджери повинні відслідковувати по всій організації, що в ній відбувається, намагаючись при цьому крок за кроком керувати культурою організації.

Відомо, що ряд керівників упевнено дотримується визначених ценостей і вірувань, але не передає їх іншим членам організації. У такій ситуації вони втрачають можливість впливати на культуру організації. Менеджери-«затворники» можуть осягти всі «технічні» таємниці управління, але вони не можуть впливати на культуру організації, залишаючись «невидимими». Звідси випливає, що перший спосіб може реалізовуватися через публічні заяви, виступи й особистий приклад, що свідчать про послідовний інтерес до цінностей, що вводяться. Керівникам рекомендується виступати в друкованих засобах масової інформації, по радіо і по телебаченню якнайчастіше з проповідуванням установлюваних цінностей. Останні не повинні бути секретом компанії.

 

 

       
   
 
 
2.Постійна увага до деталей реального життя в організації

 


Рис.10.11.Основи управління організаційною культурою

 

Другий спосіб вимагає розуміння значення культури в повсякденному житті організації. При цьому діючими засобами можуть бути маніпулювання символами і речами матеріального світу організації, створення і вироблення зразків поводження, уведення крок за кроком умов взаємодії. Управління культурою припускає можливість через постійне маніпулювання атрибутами поверхневого рівня впливати на підповерхневий рівень аж до зміни базових припущень. Якщо щоденні дії менеджерів в організації відповідають цінностям, що заявляються ними, то це, безумовно, сприяє розвитку культури і її посиленню.

Очевидно, що управління організаційною культурою не є простою справою. Ціннісні орієнтації повинні бути не тільки заявлені, але й повинні стати невід'ємною частиною внутрішнього життя вищого керівництва і передаватися на нижні рівні організації у всіх своїх деталях.

Управляючи культурою, варто мати на увазі, що вона може служити свого роду «клеєм», що скріплює частини організації. Разом з тим необхідно пам'ятати, що якщо частини погані, то навіть найкращий у світі «клей» не зробить ціле достатньо міцним. Уніфікація цінностей і щоденна робота менеджерів по їх «упровадженню» у життя можуть привести організацію до успіху.

Управління культурою є досить тривалим процесом, він мало схожий на швидкий ремонт несправностей. Базові припущення, що лежать глибоко у свідомості, віруваннях і поводженні членів організації, неможливо змінити за короткий термін. Даний процес передбачає постійну соціалізацію нових членів організації, нескінченне з'ясування того, у що вірять і що цінують в організації, безустанну увагу як до загального абстрактного погляду на речі, так і до конкретних деталей побуту організації, і, нарешті, правильного планування всієї цієї роботи. Розглянуті нижче рекомендації можуть допомогти менеджерам підвищити ефективність управління культурою в організації.

• Звертайте особливу увагу на нематеріальні, зовні несприймаємі аспекти організаційного оточення. Глибоко укорінені в людях припущення і ціннісні орієнтири можуть вимагати тривалих і важких змін у системі­ і структурі управління. Культура — це той шлях, що допомагає зрозуміти організаційне «Зазеркалля».

• Скептично відносьтеся до пропозицій, що закликають до швидкої трансплантації або трансформації культур.

• Намагайтеся зрозуміти значимість важливих організаційних символів (назва компанії, логотип, гасла).

• Прислухайтеся до історій, що розповідаються в організації, аналізуйте, хто їхні герої і що ці історії означають в культурі організації.

• Періодично вводьте організаційні обряди для передачі з їхньою допомогою базових ідеалів і посилення культури.

• Проводьте в життя абстрактні ідеали безпосереднім і прямим чином у своїй повсякденній діяльності. Від менед­жера потрібне розуміння того, яких ідеалів він повинний при­тримуватися і якими діями варто передавати ці ідеали вниз по рівнях організації.


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-09-03; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2354 - | 2220 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.