Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Структурні підрозділи Університету




СТАТУТ

 

Чернівецького національного університету

Імені Юрія Федьковича

 

(нова редакція)

 

  Прийнято конференцією трудового колективу протокол № 1 від “ 22березня 2007 р.

 


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

1.1. Даний статут розроблений відповідно до чинного законодавства України і є документом, який регламентує діяльність Чернівецького національного універ­ситету імені Юрія Федьковича (далі ЧНУ, Університет).Університет створений 4 жовтня 1875 року, зареєстрований Постановою Ради Народних Комісарів Української РСР № 1110 від 13 серпня 1940 року.

Указом Президента України від 11.09.2000 року № 1059/2000 Чернівецькому держав­ному університету наданий статус національного.

1.2. Місцезнаходження Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: 58012, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, телефон 52-62-35, факс 55-29-14, Е-mаіl: rector@chnu.cv.ua.

1.3. Управління Університетом здійснює Міністерство освіти і науки України, повноваження якого визначаються Законом України “Про вищу освіту” та чин­ним законодавством України.

1.4. Основною метою діяльності Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича є забезпечення умов, необхідних для отримання особою вищої освіти, підготовка фахівців для потреб України.

1.5. Головними завданнями Університету є:

- здійснення освітньої діяльності певного напряму, яка забезпечує підго­товку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів і відповідає стандартам вищої освіти;

- здійснення наукової і науково-технічної, творчої, мистецької, культурно-виховної, спортивної та оздоровчої діяльності;

- забезпечення виконання державного замовлення та угод на підготовку фахівців з вищою освітою;

- здійснення підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів та їх атестація;

- вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників;

- забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються в Університеті, в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України;

- підвищення освітньо-культурного рівня громадян.

1.6. Університет здіснює підготовку, перепідготовку й атестацію фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів, науково-педагогічних і наукових кадрів як з відривом, так і без відриву від виробництва.

1.7. ЧНУ є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, власний герб, прапор, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, офіційні бланки, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і мати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді.

1.8. ЧНУ здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

 

СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ УНІВЕРСИТЕТУ

2.1. Структурні підрозділи Університету створюються відповідно до законо­давства та головних завдань діяльності Університету і функціонують згідно з окремими положеннями, що розробляються ЧНУ.

Структурними підрозділами Університету є: кафедри, факультети, інститути, філії, коледжі, підготовчі курси, наукова бібліотека, Ботанічний сад, видав­ництво, студмістечко, музеї, бази практики та наукової роботи, науково-дослідні, навчально-консультаційні та інформаційні центри, проблемні лабораторії з певного напрямку, навчальні, наукові, виробничі, допоміжні підрозділи: навчальний відділ, науково-методична лабораторія моніторингу якості підготовки фахівців, науково-дослідна частина, відділ з гуманітарної освіти і виховання, бухгалтерія, відділ кадрів, юридичний відділ, адміністративно-господарська частина, відділ міжнародних зв’язків, які функціонують відповідно до окремих положень, що розробляються згідно з чинним законодавством тощо.

2.2. Факультет – основний організаційний і навчально-науковий структурний підрозділ Універси­тету, що об'єднує відповідні кафедри і лабораторії.

Керівництво факультетом здійснює декан, іншим структурним підрозділом – директор або інший керівник, який виконує свої повноваження на постійній основі.

Декан, директор або інший керівник призначаються на посаду та звільняються ректором Університету відповідно до закону України “Про вищу освіту”.

Вчена рада факультету обирає і рекомендує ректору Університету кандидатуру на посаду декана факультету з числа науково-педагогічних працівників факультету, які мають вчене звання доцента, професора і науковий ступінь.

Декан факультету призначається на сім років.

Заступники декана факультету призначаються ректором Університету за пропозицією Вченої ради факультету на термін, не більший строку свого трудового договору та повноважень декана.

Декан видає розпорядження, що стосуються діяльності факультету. Розпо­рядження декана є обов’язковим для виконання всіма працівниками факультету і можуть бути скасовані ректором Університету. Ректор Університету відміняє розпорядження декана, які суперечать закону, Статутові університету чи завдають шкоди інтересам Університету.

Декан факультету може бути звільнений з посади ректором Університету на підставі рішення Вченої ради Університету або на підставі подання загальних зборів трудового колективу факультету.

2.3. Кафедра – базовий структурний підрозділ Університету (його філій, інститутів, факультетів), що проводить навчально-виховну і методичну діяльність з однієї або кількох споріднених спеціальностей, спеціалізацій чи навчальних дисциплін і здійснює наукову, науково-дослідну та науково-технічну діяльність за певним напрямом. Кафедра створюється рішенням Вченої ради Університету за умови, якщо до її складу входить не менше ніж п'ять науково-педагогічних працівників, для яких кафедра є основним місцем роботи, і не менше ніж три з яких мають науковий ступінь або вчене звання.

Керівництво кафедрою здійснює завідуючий кафедрою, який обирається на цю посаду за конкурсом Вченою радою Університету строком на сім років. Із завідуючим кафедрою укладається контракт.

2.4. Університет може створювати:

- навчально-науково-виробничі центри (комплекси, інститути), що об'єднують споріднені факультети, коледжі, технікуми, наукові, науково-дослідні, науково-виробничі й проектні інститути, дослідні станції, кафедри, наукові лабораторії, конструкторські бюро, навчально-дослідні господарства, навчально-виробничі комбінати, експериментальні заводи, фабрики, фірми, полігони, технопарки, навчальні комплекси із школами, ліцеями, гімназіями, малою академією, з вищими навчальними закладами І-ІІ рівня акредитації, інші підрозділи;

- навчально-наукові центри (комплекси, інститути), що об'єднують споріднені факультети, кафедри, наукові лабораторії, центри, інші підрозділи, що забезпечують підготовку фахівців з певних спеціальностей (напрямів підготовки) та проводять наукові дослідження з певного напряму;

- науково-дослідні центри (комплекси, інститути), що об'єднують споріднені наукові лабораторії, центри, інші підрозділи за певним напрямом науково-дослідної роботи.

2.5. Університет може мати у своєму складі підготовчі відділення (підрозділи), підрозділи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, лабораторії, навчально-методичні кабінети, комп'ютерні та інформаційні центри, навчально-виробничі та творчі майстерні, навчально-дослідні господарства, виробничі структури, спортивні комплекси, заклади культурно-побутового призначення та інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законодавством.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1124 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2230 - | 1968 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.