На монтажний майданчик вони доставляються на автопоїзді, що складається з тягача з одноосним причепом. Його габарити: висота і ширина –4,2м, довжина 28м. Одним автопоїздом доставляють складальні одиниці башти з головкою, іншим – стрілу і противажильну консоль. Плити противаги і баласту, а також ходову раму доставляють окремо.
Монтаж крана з допомогою робочої стріли
- Ходову раму відразу встановлюють на шляхи, кранів, закріплюють протиугінними захопленнями і завантажують плитами баласту. Уздовж шляхів, кранів, викладають складальні одиниці башти крана.
- На землі за допомогою стрілового крана стикують секції башти від головки до порталу.
- Піднімають нижню частину башти і шарнірно сполучають з ходовою рамою за допомогою провушин.
- Піднімають верхню частину башти і укладають на козла висотою 3,5м. До поворотного оголовку кріплять противажильну консоль і встановлюють кабіну машиніста.
- З протилежної сторони ходового візка на монтажні козла укладають стрілу і закріплюють в провушинах ходової рами.
- Між головками стріли і башти встановлюють монтажний поліспаст. Його вільний кінець перекидають через блок у головці башти і закріплюють на барабані вантажної лебідки, з якою заздалегідь змотують вантажний канат.
- Встановлюють наземний інвентарний якір, канат якого сполучають з головкою стріли.
- Стяганням монтажного поліспасту піднімають стрілу в монтажне положення, при якому якірний канат натягнутий. Подальшим стяганням поліспасту піднімається башта крана. Після закріплення башти стрілу опускають і звільняють від якоря і кріплення до ходової рами і знімають монтажний поліспаст.
- На барабан вантажної лебідки намотують монтажний канат, перекидають його через блок у головці башти і кріплять до стріли. Робочу стрілу піднімають включенням вантажної лебідки і кріплять в провушинах поворотної частини головки.
- Монтажний канат перекидають через блок на противажильній консолі і піднімають плити противаги.
- Монтажний канат змотують з барабана вантажної лебідки і запасовують вантажний канат. За допомогою відтяжки стрілу відводять від башти, запасовують стріловий поліспаст і піднімають стрілу в робоче положення.
Баштові крани, що самомонтуються
Останнім часом зарубіжні фірми проводять баштові крани, що переважно самомонтуються.
Монтаж портальних кранів
Особливості монтажу
Сучасні портальні крани мають коробчатий перетин металоконструкцій, що значно підвищує ступінь їх заводської готовності і зменшує об'єм монтажних робіт.
Портальний кран складається з двох основних частин: порталу і поворотної частини. Портал встановлюється на приводні ходові візки. Поворотна частина разом з механізмами підйому, повороту і системою стріл встановлюється на порталі. Вона може бути виконана у вигляді дзвону, надітого на опорну башту порталу, з тим, що горизонтальним спирається опорних катків на опорний круг, або у вигляді поворотної платформи з тим, що вертикальним спирається катків на опорний круг. У деяких кранах застосовується спеціальний опорно-поворотний пристрій, в якому суміщені вертикальні і горизонтальні катки і зубчате зачеплення. Це спрощує установку його в портал і скорочує об'єм монтажних робіт, але вимагає високої точності установки.
Залежно від пристрою стріл портальні крани діляться на три типи: з прямою стрілою і канатним механізмом зміни вильоту; з шарнірно-зчленованою системою стріл і гнучкою відтяжкою хобота; з шарнірно-зчленованою системою стріл і жорсткою відтяжкою хобота. Найбільше застосування знаходять портальні крани з шарнірно-зчленованою системою стріл оскільки: при зміні вильоту висота підняття вантажу практично не змінюється; краще використовується підстріловий простір.
Краны поступают на монтажную площадку в разобранном виде. Их монтаж осуществляется в такой последовательности:
a) Збірка укрупнених складальних одиниць на нульовій відмітці (а);
b) Установка ходової частини крана на шляхи, кранів (б);
c) Установка порталу (в);
d) Установка на портал поворотної платформи з механізмами (г-е);
e) Установка стрілового пристрою (ж-м);
f) Монтаж електричної схеми;
g) Технічний огляд і підготовка до здачі крана в експлуатацію.
Залежно від місця установки і наявності засобів монтажу портальні крани вмонтовують напівмеханізованим або механізованим способом.