Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Монтаж будівельних баштових кранів




Будівельні баштові крани протягом терміну служби багато разів вмонтовуються на багатьох об'єктах. Тому тривалість і ефективність монтажу має для них виключно важливе значення і помітно впливає на конкурентоспроможність. При цьому від ефективності монтажу залежать такі показники як швидкість зносу складальних одиниць в місцях монтажних сполучень, надійність і довговічність крана в цілому. Баштові крани, що випускаються промисловістю, умовно ділять на два типи: мобільні і немобільні.

Мобільні – крани з поворотною баштою, які доставляють на монтаж розібраними на укрупнені монтажні блоки. Ці крани перевозять з об'єкту на об'єкт трайлерами з складеною баштою і стрілою, вантажні і стрілові канати і електроустаткування не демонтують. В результаті цього виявляється можливим виключити монтажні роботи на висоті і мінімізувати використання вантажопідйомних пристроїв при монтажі. Мобільні крани монтуються з положення «на себе», з положення «від себе», методом підрощування.

У положенні «на себе» крани до місця монтажу транспортуються на поворотній платформі з баштою, складеною разом із стрілою у бік противаги.

Башта кранів, що транспортуються в положенні «від себе» складена разом із стрілою і опущена у бік стріли.

Крани, що монтуються методом підрощування доставляють на монтажний майданчик декількома транспортними одиницями. Автотягачем перевозять зібраний кран без проміжних секцій, головної секції стріли, кабіни машиніста і противаги. Ці блоки перевозять іншими засобами.

Немобільні – крани з неповоротною баштою транспортуються укрупненими вузлами. Їх монтують за допомогою власної стріли; за допомогою монтажної стріли або щогли; за допомогою «падаючої» стріли.

Підготовчі роботи на монтажному майданчику:

· Готують шлях, крана, заземляють його і підводять електроживлення для підключення крана;

· Готують необхідне монтажне і такелаж устаткування;

· Готують в'їзди на шляхи, кранів, для установки крана.

Баштовий кран доставляють на монтажний майданчик укладеним на тягач з підкатним візком.

Подача крана на рейковий шлях осуществляется двумя способами: при движении тягача параллельно крановым путям; при движении тягача с торца крановых путей. В любом случае кран перемещают к крановым путям по деревянным щитам, которые укладываются у рельсов.

При подачі крана з бічної сторони шляхів, кранів, тягач зупиняють так, щоб підкатний візок, на який укладена ходова частина крана, розташовувався перед щитом. За допомогою рукоятки механізму повороту підкатного візка її колеса розгортають під кутом 30-40° у бік рейок, кранів. При подальшому русі тягача підкатний візок заїжджає на шляхи, кранів. Тягач від'єднують, а башту крана укладають між шляхів, кранів, за допомогою стрілового крана. Якщо перед торцевою частиною шляхів, кранів, досить місця, візок подають на рейки заднім ходом тягача.

Монтаж мобільних кранів

Для монтажу використовують автомобільний монтажний кран і вантажну лебідку крана, що монтується. Перед монтажем канат стрілового поліспасту запасовують на барабані вантажної лебідки, а вантажний канат – на барабані стрілової лебідки.

Монтаж крана з положення «від себе»

  1. Башню монтируемого крана поднимают на высоту 3м. Электрическую схему управления краном переключают на работу с выносного пульта. Башню крана опускают на монтажный подкос 9, подложив под него деревянную прокладку.
  2. Переводять передні кронштейни ходового візка з транспортного положення в робоче.
  3. Включенням вантажної лебідки стягують стріловий поліспаст 4. При цьому ходова рама повертається щодо осі підкатного візка і передні ходові колеса крана опускаються на рейки кранів, до яких їх закріплюють протиугінними захопленнями. При повторному включенні вантажної лебідки піднімається задня частина ходової рами, звільняючи підкатний візок, який викочують з-під візка. Включають вантажну лебідку на спуск і опускають ходову раму крана в горизонтальне положення. Переводять кронштейни задніх коліс в робоче положення і, включивши поліспаст повторно, встановлюють ходову частину на рейки всіма чотирма колесами і кріплять до рейки протиугінними захопленнями задні колеса.
  4. Автокраном встановлюють плити противаги.
  5. Освобождают головную секцию стрелы и включением стреловой лебедки на спуск опускают ее на землю.
  6. Перевіряють справність гальма вантажної лебідки і правильність його регулювання. Для цього включають лебідку на підйом і, натягуючи вантажний поліспаст, підводять башту на 100мм, а потім утримують в такому положенні гальмом.
  7. Включають вантажну лебідку на підйом, башту крана піднімають у вертикальне положення і кріплять до ходового візка.
  8. З вантажної лебідки змотують стріловий канат, а із стріловою – вантажний канат. Перемикають електричну схему з монтажного положення на робоче. Канати закріплюють на своїх барабанах. Піднімають стрілу. Піднімають підвіску.

Подібним же чином здійснюється монтаж крана з поворотною баштою з положення «на себе».





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 816 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2270 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.