Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Функції управління проектами




Специфіка методології управління проектами викликає необхідність виокремлення основних функцій, тобто тих задач, які розв'язуються проект-менеджерами в процесі реалізації проекту, а саме:

- прогнозування та планування проектної діяльності.

Планування є основоположною функцією в будь-якій діяльності, у тому числі і в управлінні проектами, в процесі якого розробляється план виконання проектних робіт, закупівля технологій, матеріально-технічних ресурсів і устаткування, будівництво і терміни здачі об'єктів в експлуатацію.

- організацію роботи;

Організація управлінням припускає формування керованої системи, що управляє, її загальну структуру, правильний вибір персона учасників проекту із створенням працездатного колективу для роботи над виконанням проекту.

- координацію й регулювання процесів розробки і реалізації проекту;

- активізацію і стимулювання праці виконавців;

- облік, контроль і аналіз ходу розробки і реалізації проекту.

В процесі виконання контролю фіксується стан справ з виконанням проекту і визначаються дані для аналізу стану справ. Об'єктами контролю є: терміни, витрати, якість, зміни роботи над проектом, що вносяться в процес, отримання і затвердження документації проекту, ревізія проекту.

Основними функціями проектного менеджменту, які визначені Аме­риканським Інститутом управління проектами та які спрямовані на упра­вління цілями є: управління обсягом робіт, якістю, витратами, часом [2].

Оскільки цілі, завдання, роботи, їх обсяг змінюється, то виникає необхідність управління предметною сферою проекту або його обсягом. Інколи цю функцію називають "управління результатами", "управління роботами або обсягами".

Для проекту повинні бути встановлені вимоги та стандарти якості результатів, за якими оцінюється успішність проекту. Це забезпечує ви­конання такої функції, як управління якістю.

Функція управління витратами — це фінансовий контроль завдяки накопиченню, аналізу та складанню звітів по витратах проекту

У кожному проекті встановлюється період часу та терміни виконан­ня проекту. Управління часом — передбачає планування, складання ка­лендарних графіків та їх контроль для забезпечення вчасного виконання проекту.

Кожний проект має також встановлений бюджет, але для того, щоб він був здійснений в рамках бюджету, необхідне управління вартістю.

Додатковими функціями, які спрямовані на управління певними об'єктами, є:

- управління персоналом або людськими ресурсами. В проекті вини­кає коло обов'язків, пов'язаних з підбором кадрів, розподілом обов'язків, організацією ефективної роботи команди, плануван­ням і контролем їх роботи. Тому дана функція включає спряму­вання і координацію діяльності людей, залучених до проекту;

- управління комунікаціями або інформаційними зв'язками передба­чає накопичення інформації, якою обмінюються члени проектної команди, керівництво, і сприяє успішному завершенню проекту;

- управління контрактами та забезпеченням проекту — передба­чає проведення відбору, переговорів та підписання замовлень, контроль за постачанням матеріально-технічних ресурсів;

- здійснення проекту пов'язано з невизначеністю різних елементів, тобто з ризиком. Знизити його можна при виконанні функції — управління ризиком, що включає сукупність дій, пов'язаних із виз­наченням ступеня ймовірності виникнення ризику в проекті;

- управління проектною інтеграцією — забезпечує координацію всіх функцій проекту.

Саме поєднання даних функцій та інструментів їх реалізації забезпе­чує реалізацію проекту, дозволяє досягнути бажаного результату [Тарасюк, с.23 -24].

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 589 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2404 - | 2224 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.