Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Процедура виборів голови, заступників голови, призначення секретарів колегій та керівника секретаріату Конституційного Суду України




Голова Конституційного Суду України обирається таємним голо­суванням на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України із числа суддів Конституційного Суду України не пізніше дво­місячного строку з дня, коли посада Голови стала вакантною. Головує на цьому засіданні один із заступників Голови Конституційного Суду України. Якщо до списку кандидатур на посаду Голови Конституційного Суду України внесено кандидатуру судді, який є головуючим, то на засіданні головує старший за віком суддя, не внесений до списку кандидатур.

Спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду України вва­жається повноважним, якщо на ньому присутні не менш як 12 суддів Кон­ституційного Суду України.

Процедура обрання розпочинається з того, що Головуючий вносить пропозицію щодо висунення кандидатур на посаду Голови Конституцій­ного Суду України. До списку вноситься будь-яке число кандидатур, які дали згоду балотуватися на посаду Голови. Кандидатури на посаду Голо­ви заслуховуються на спеціальному пленарному засіданні Конституцій Суду України, де відкритим голосуванням затверджується їх список, що оформляється протоколом, який підписується головуючим на засіданні.

Далі, із числа суддів Конституційного Суду обирається комісія для організації та проведення виборів Голови у складі трьох суддів, що не балотуються на дану посаду. Однак до складу цієї комісії не може бути обираний Головуючий на спеціальному засіданні. Ця комісія обирає зі свого складу відкритим голосуванням голову комісії, про що складається протокол. До повноважень комісії, окрім іншого, віднесено також забез­печення виготовлення бюлетенів для таємного голосування. На звороті кожного бюлетеня підписується головуючий на спеціальному пленарно­му засіданні Конституційного Суду України і ставиться відтиск печатки Конституційного Суду України. Бюлетені без підпису головуючого та від­тиску печатки є недійсними.

Комісія для організації та проведення виборів Голови Конституцій­ного Суду України вносить у бюлетені для таємного голосування в алфа­вітному порядку прізвища, ім'я та по батькові кандидатів на посаду Го­лови. Судді Конституційного Суду України розписуються про одержання бюлетенів в окремому списку, а бюлетені, що залишилися, погашаються.

Суддя Конституційного Суду України при голосуванні залишає в списку для таємного голосування прізвище не більше як одного кандида­та на посаду Голови, закресливши прізвища інших кандидатів. Бюлетені, в яких залишено прізвища двох або більше кандидатів, є недійсними, про­те якщо в бюлетені викреслено прізвища усіх кандидатів, він є дійсним. Після проведення таємного голосування комісія перевіряє дійсність бюлетенів, підраховує голоси "за" і "проти" кожного кандидата, складає протокол голосування, який підписується головою і членами комісії. Цей протокол оголошується головою комісії на спеціальному пленарному засі­данні Конституційного Суду України і затверджується більшістю голосів від загальної кількості суддів, що беруть участь у засіданні.

Обраним на посаду Голови Конституційного Суду України вважа­ється кандидат, за якого проголосувало не менше десяти суддів.

Коли жоден із кандидатів на посаду Голови Конституційного Суду України не одержав необхідної кількості голосів, за рішенням комісії про­водиться повторне голосування по двох кандидатах, які одержали най­більшу кількість голосів. Якщо один із кандидатів одержав більшу, але не одержав необхідної кількості голосів, а інші за ним два і більше кандидатів одержали однакову кількість голосів, повторне голосування проводиться по всіх цих кандидатах.

Якщо при повторному голосуванні Голову Конституційного Суду України не обрано, проводяться нові вибори з висуненням нових канди­датур, що не були включені до бюлетеня при перших виборах.

Голова Конституційного Суду обирається лише на один трирічний строк. Кандидатури на посади заступників Голови Конституційного Суду України пропонуються Головою Конституційного Суду України.

На засіданні Конституційного Суду України протягом першого мі­сяця кожного календарного року утворюються Колегії суддів Конститу­ційного Суду України для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними поданнями, Колегії суддів для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними звер­неннями, затверджується їх персональний склад та призначаються секре­тарі Колегій суддів. Один і той же суддя Конституційного Суду України не може входити на постійній основі до складу двох і більше Колегій суддів. Суддя Конституційного Суду України однієї Колегії суддів може бути за­лучений за рішенням Конституційного Суду України до участі у роботі іншої Колегії суддів у разі відсутності кворуму цієї Колегії суддів.

Секретарі Колегій суддів Конституційного Суду України признача­ються безпосередньо на засіданні Конституційного Суду України на строк повноважень Колегій відкритим голосуванням із числа кандидатур, за­пропонованих суддями відповідної Колегії.

Керівник Секретаріату Конституційного Суду України признача­ється Конституційним Судом України на його засіданні. Кандидатура на посаду керівника Секретаріату Конституційного Суду України пропону­ється Головою Конституційного Суду України із числа громадян України, які мають право на зайняття посади професійного судді. У випадку від­хилення кандидатури на посаду керівника Секретаріату Голова Конститу­ційного Суду України пропонує іншу кандидатуру.

Рішення про призначення керівника Секретаріату Конституційного Суду України приймається відкритим голосуванням більшістю присутніх на засіданні Суду.

Голова Конституційного Суду України, його заступник звільняються з посади за їх заявами Конституційним Судом України. Крім того, їх по­вноваження можуть бути припиненні достроково. Рішення про достро­кове звільнення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини конституційного складу суддів Конституційного Суду України, що, проте, не позбавляє їх повноважень судді Конституційного Суду України.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 460 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2493 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.129 с.