Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Трьохкомпонентна присадка і етиленгліколь ядовиті!




При роботі з ними і їх розчинами не допускати, щоб вони попадали в їжу, на шкіру, в рот і т. п. Засмоктувати охолоджуючі рідини з допомогою шланга категорично з а б о р о н я є т ь с я. Після роботи з ними ретельно вимити руки з милом.

Система охолодження заправляється: в заливні горловини охолоджувальна рідина до рівня нижніх крайок отворів під паровідвідні трубки, а після закриття заливних горловин пробками, в розширювальні бачки вода заправляється на глибину 30 – 40 мм від дна бачка, низькозамерзаюча рідина – на глибину 10 – 20 мм від дна бачка.

Зливається охолоджувальна рідина із системи охолодження при знятих пробках розширювальних бачків через вісім кранів: два на теплообмінювачах, один у котла пускового підігрівача і п'ять у обігрівачів.

 

При КО перевірити заправку системи охолодження і її герметичність.

 

При ЩТО перевірити стані натяг ременів приводу водяних насосів (при натисканні на кожний ремінь в середній його частині між шківами з зусиллям 4 кгс прогин повинен бути в межах 11 – 13 мм), а при необхідності виконати регулювання натягу пересуванням рукоятки кронштейна натяжного ролика вгору з попереднім послабленням двох болтів кріплення кронштейна і, утримуючи рукоятку кронштейна, затягнути до відказу послаблені гайки.

При ТО № 2:

перевірити станпробок заливних горловин системи охолодження, дію їх клапанів і справність прокладок;

 

– перевірити стан поверхні радіаторів, при необхідності продути їх стиснутим повітрям;

 

– перевірити стан гумових муфт приводів вентиляторів;

 

– перевірити затяжку кріплення хрестовин вентиляторів, ступиць вентиляторів, хрестовин кожухів вентиляторів, корпусів підшипників вентиляторів, гумових муфт приводів вентиляторів, а також редукторів до кронштейнів.

 

 

Ч р е з о д н о ТО № 2 (через кожні 12 000 км пробігу) замінити масло МТ – 16п в редукторах приводу вентиляторів. Масло заливати по нижні крайки заливних отворів (вони ж являються і контрольними).

 

СИСТЕМА ПУСКОВОГО ПІДІГРІВАННЯ

 

Для надійного пуску двигунів при низьких температурах оточуючого повітря і підвищення довговічності двигунів на машині встановлений загальний для обох двигунів пусковий підігрівач марки ПЖБ – 300В. Застосовувати систему пускового підігрівання при температурі оточуючого повітря нижче 0 ºС.

 

За допомогою пускового підігрівача здійснюється підігрівання охолоджуючої рідини, масла і впускних труб двигунів перед їх пуском.

Пусковий підігрівач рідинний, термосифонний, бензиновий, встановлений у відділені силової установки між двигунами і уявляє з себе котел нерозбірної конструкції, у якому охолоджуюча рідина підігрівається за рахунок згоряння бензину.

 

 

ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

СИСТЕМИ ПУСКОВОГО ПІДІГРІВАННЯ

 

Пусковий підігрівач (один на два двигуни) ПЖБ – 300В, термосифонний, бензиновий з вентилятором і свічкою накалювання СР-65-А
Тепловиробництво 22 000ккал/год
Подача палива Самотечією із додаткового бачка

 

Водяна сорочка котла підігрівача з’єднана трубами із водяною сорочкою лівого двигуна постійно, а з водяною сорочкою правого двигуна – через два міжблочних крани пробкового типу, які встановлені на підводящій і відводящій трубах пускового підігрівача до правого двигуна, і слугують для відокремлення систем охолодження двигунів при їх роботі.

Циркуляція рідини в системі термосифонна. Рідина, нагріта в пусковому підігрівачі, піднімається по відводящих трубах і поступає в сорочки блоків циліндрів через штуцери. Віддавши двигунам тепло, рідина опускається по підводящих трубах і повертається в підігрівач.

Гарячі гази, які виходять із підігрівача через газовідводящі труби, поступають в кожуха піддонів масляних картерів, підігрівають масло і виходять зовні через направляючі воронки і отвори в днищі машини.

Паливний бачок підігрівача встановлений у відділенні силової установки на правому борту машини.

Для наповнення бачка бензином необхідно відкрити краник на фільтрі тонкого очищення правого двигуна і накачати бензин, користуючись тягою важеля ручного підкачування бензонасоса правого двигуна.

Після наповнення бачка краник обов’язково закрити. У випадку переповнення бачка надлишки бензину зливаються в правий паливний бак машини.

Бензин з бачка через трьохходовий краник самотечією надходить у фільтр – відстійник, розміщений на ніші четвертого правого колеса.

Трьохходовий краник займає три положення: ручка донизу – ЗАКРИТО, ручка ліворуч – РОБОТА ПІДІГРІВАЧА, ручка праворуч – ЗЛИВ (при цьому бензин з бачка зливається у правий бензиновий бак).

Із фільтра – відстійника бензин надходить у встановлений на пусковому підігрівачі електромагнітний клапан, який слугує для управління подачею бензину в підігрівач.

Для первинного запалення бензину в камері згоряння підігрівача у його кришці встановлено свічку накалювання.

Повітря у камеру згоряння нагнітається відцентровим вентилятором, встановленим біля перегородки силового і десантного відділення, через осьовий лопаточний завихрювач для забезпечення кращого змішування з парами бензину. Паливна суміш бензину з повітрям після початкового запалювання від свічки запалення продовжує горіти від раніше запаленого полум’я.

Управління роботою підігрівача здійснюється з пульта, розташованого у десантному відділенні за нішею правого третього колеса.

 

На пульті змонтовані:

- ручка перемикача електромагнітного клапана і електродвигуна вентилятора;

- вмикач свічки запалення;

- контрольна спіраль;

- кнопочний запобіжник.

Нагрівання контрольної спіралі до світло-червоного кольору свідчить про готовність свічки до роботи.

Ручка перемикача має три положення:

- положення 0 – все вимкнене (ручка усунена вперед до

упору);

- положення І – ввімкнено електродвигун вентилятора (ручка витягнута наполовину);

- положення ІІ – ввімкнено електродвигун вентилятора і відкрито електромагнітний клапан (ручка витягнута до упору).

Порядок застосування підігрівача:

 

а) перевірити і при необхідності дозаправити до норми систему охолодження двигунів;

б) вивернути дві пробки у днищі машини під газовідвідними патрубками;

в) відкрити міжблокові крани, при цьому риска на пробках кранів повинна бути направлена вздовж труби;

г) заповнити бачок підігрівача бензином, для чого відкрити краник на фільтрі тонкого очищання правого двигуна і ручкою ручної підкачки бензонасосу правого двигуна накачати бензин;

д) закрити краник на фільтрі тонкого очищання;

є) поставити ручку трьохходового краника у положення РОБОТА;

ж) при відкритих жалюзі поставити ручку перемикача в положення I на 40-60 с для продування котла, після чого ручку повернути в положення 0;

и) поставити ручку в положення ІІ на 15-30 с для змочування бензином горілки підігрівача, після чого повернути ручку в положення 0.

Увімкнути свічку, а через 15-30 с (після досягнення світло – червоного накалу контрольної спіралі в залежності від температури навколишнього повітря) перевести ручку в положення І. Коли в підігрівачі почнеться горіння (почнеться гудіння), перевести ручку в положення ІІ. Переконавшись в стійкій роботі підігрівача (гучне гудіння) вимкнути свічку.

Якщо через 20 – 30 с горіння не почалося, вимкнути свічку, зробити продувку (див. пункт ж і повторити пуск);

к) коли охолоджувальна рідина в двигунах нагріється до 50 ºС (перевіряється по вказівникам температури охолоджувальної рідини на щитку приладів при ввімкненому запаленні), вимкнути підігрівач, для чого ручку трьохходового краника поставити в положення ЗЛИВ. Після припинення гудіння полум’я, ручку поставити у положення І і через 25 – 30с – в положення 0.

л) закрити міжблокові крани, при цьому риска на пробках міжблокових кранах повинна бути поперек труби;

м) запустити двигуни;

н) прогріти двигуни на середніх обертах колінчастих валів двигунів при закритих жалюзі до температури охолоджуючої рідини не менше 40 0С;

п) поставити ручку трьохходового краника у положення ЗАКРИТО і завернути пробки в днищі машини.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 596 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2271 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.