Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розрахунок гідравлічного запобіжного клапана




Гідравлічний запобіжний клапан встановлюють на випадок відмови механічного дихального клапана. Поділ газоповітряного простору резервуара з атмосферою в гідравлічному запобіжному клапані здійснюється завдяки гідравлічному затвору незамерзаючою рідиною, що зна­ходиться в спеціальних каналах корпуса клапана. Запобіжний клапан відрегульовано таким чином, щоб він починав працювати при підвище­них (на 5 – 10 %) тисках порівняно з тиском, на який налагоджено дихальний клапан.

Принцип роботи гідравлічного клапана полягає в наступному.

При тиску в газоповітряній порожнині резервуара, що дорівнює атмосфер­ному тиску, рівень рідини в коаксіальних циліндрах однаковий (рис. 5.5,в). Як тільки в резервуарі створюється розрядження, тиск зовнішнь­ого повітря знижує рівень рідини в зовнішньому кільцевому просторі клапана до нижньої кромки внутрішнього циліндра, забезпечуючи попадання його до резервуара (рис. 5.5, б).

 

а б в

Рис.5.5. Схема роботи гідравлічного запобіжного клапана:

а – при надлишковому тиску в резервуарі; б – при вакуумі; в – при тиску в резервуарі, що дорівнює атмосферному: 1 – приєднувальний патрубок; 2 – нерухомий циліндр; 3 – рухомий циліндр

При надлишковому тиску в резервуарі рівень рідини знижується у внутрішньому кільцевому просторі (рис. 5.5, а) – і газоповітряна суміш із резервуара ви­ходить в атмосферу.

Конструктивна схема гідравлічного запобіжного клапана типу КПС, що працює за описаним принципом показана на рис. 5.6.

Він складається з приєднувального патрубка 10 із фланцем, кор­пуса 3, в якому є стакан 4 і відбивач рідини 5. Для заповнення рідиною клапана та забезпечення можливості контролю її рівня клапан об­ладнують лійкою 8 і мірним щупом 9. Патрубок 2 і зли­вальна пробка 1 служать для обмеження верхнього рівня рідини при заливанні.

Розрахунок запобіжного гідравлічного клапана полягає у визна­ченні висот (рис. 5.5), при яких повинен спрацьовувати клапан на вакуум і надлишковий тиск, а також розміри поперечних перерізів каналів газоходів. В основу розрахунку гідравлічного клапана покладено такі умови:

при надлишковому тиску в резервуарі клапан повинний створю­вати гідравлічний затвор висотою

h над = p над /rр (h над ≈ 2000 Па ≈ 200 мм вод. ст.)

а при спрацьовуванні на вакуум

h в = p в /rр (h в ≈ 200–250 Па ≈ 20–25 мм вод. ст.)

 

Рис. 5.6. Гідравлічний запобіжний клапан типу КПС:

1 – пробка; 2 – патрубок; 3 – корпус; 4 – стакан; 5 – відбивач; 6 – кришка; 7 – корпус; 8 – лійка; 9 – щупом; 10 – приєднувальний патрубок.

– із метою запобігання уноса рідини з клапанна при проходженні газів через гідравлічні затвори площі прохідних перерізів каналів S1 і S2, заповнених рідиною, повинні бути більше площі поперечного перерізіу S приєднувального патрубка.

При розрахунку орієнтовно приймають S1 = 4S, або

p D 12/4 = 4p d2 /4,

звідки

D 1= 2 d,

де d –внутрішній діаметр приєднувального патрубка.

Відстань від нижнього кінця рухомого циліндра до дна зовнішнього нерухомого циліндра h можна визначити також з урахуванням умови рівності прохідних перерізів:

p D 1 h = 3p d 2/4

З огляду на те, що

D 1 = 2 d то

 

h = 3 d /8

Діаметр зовнішнього нерухомого циліндра D 2 визначають з умови рівності обсягу переміщуваної рідини:

(p D 12 - p d 2) (p D 22- p D 12)

---------- h в = ----------- h и

44

Підставивши значення d і D 1, одержимо:

 

Враховуючи, що об’єм рідини в непрацюючому клапані над його нижнім зрізом повинний бути достатній для створення гідравлічного затвора на надлишковий тиск і на вакуум, можна визначити необхідну глибину занурення h м внутрішнього циліндра:

(p D12 - p D 2)(p D 22- p D 12)(p D 12-p d 2)

---------- h в = ---------- h и = --------- h м

4 4 4

Замінивши D 1 і D 2 їхніми значеннями, находимо

h и h в

h м = -------

h и + h в

При русі газів у кільцевих каналах клапана рідина може виноситися у вигляді крапель, внаслідок чого кількість рідини буде поступово зменшуватися і клапан почне працювати при знижених h ві h и. Для попередження винесення рідини у верхній частині корпуса клапана ставлять краплеуловлювач.

Гідравлічні клапани треба встановлювати строго горизон–тально, інакше вони будуть працювати зі зниженим вакуумом і надлишковим тиском внаслідок стоку рідини на одну сторону клапана.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 763 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.