Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підготовка та оформлювання наказів про прийняття на роботу




Прийняття працівників на роботу оформлюється виданням наказу, в якому зазначаються:

1) прізвище, ім'я, по батькові працівника;

2) посада (спеціальність, кваліфікація, розряд);

3) місце роботи;

4) умови оплати праці;

5) початок роботи.

В окремих випадках у наказі про прийняття працівника на роботу можуть бути передбачені додаткові умови, а саме: випробування з метою перевірки відповідності працівника дорученій роботі; строки трудового договору; тривалість робочого часу, якщо трудовий договір укладено на неповний робочий день або тиждень; оплата витрат у зв'язку з переїздом працівника на роботу в іншу місцевість; звільнення працівника від направлення у відрядження при роз'їзному характері роботи тощо. Перед підписом робиться посилання на підстави видання наказу.

З наказом після його підписання керівником підприємства, установи, організації ознайомлюють працівника, роблять відповідний запис у його трудовій книжці, заповнюють особову картку, вносять відомості про працівника до штатно-посадової книги (алфавітної книги).

Організаційні та правові аспекти

Прийняття працівників на роботу здійснюється в порядку, який визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або статутом (положенням) підприємства, установи, організації незалежно від форми власності.

Влаштовуючись на роботу, громадянин зобов'язаний пред'явити:

* трудову книжку, оформлену в установленому порядку, або довідку про останнє місце роботи (видається за місцем проживання). Військовослужбовці, звільнені в запас, пред'являють військовий квиток;

* паспорт або свідоцтво про народження (пред'являють неповнолітні);

* документ про освіту (якщо робота вимагає спеціальної освіти або спеціальної підготовки);

* інші документи (характеристику, довідку про стан здоров'я, декларацію про доходи тощо), якщо їх подання передбачено законодавством, статутом або положенням про підприємство, установу, організацію.

На основі угоди між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом укладається трудовий договір, як правило, у письмовій формі.

Додержання письмової форми є обов'язковим під час укладення трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними й геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я; під час укладення контракту; у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору в письмовій формі; під час укладення трудового договору з неповнолітнім; в інших випадках, передбачених законодавством України.

Зміст та умови трудового договору визначаються власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом і погоджуються з особою, яка влаштовується на роботу.

Особливою формою трудового договору є контракт. Сфера його застосування визначається законодавством України, а також постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. № 170 «Про впорядкування застосування контрактної форми трудового договору». Порядок укладання контрактів регулюється Положенням, затвердженим зазначеною постановою. Зміни і доповнення внесені постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2000 року № 1038.

Прийняття працівників на роботу за сумісництвом регулюється Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

 

Уніфікована міжвідомча форма наказу про прийняття на роботу

Типова форма №П-1 Затверджена наказом Мінстату України від 09.10.95р. №253

_________________________

(підприємство, організація)

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ Код за УКУД

 

Наказ №_____(розпорядження) про прийняття на роботу

Номер наказу Дата складання

______

(прізвище, ім'я, по батькові).

Прийняти на роботу з Дата

на конкурсній основі Код

за умовами контракту Код

зі строком випробування чи без нього Код

Строк трудового договору Код

безстроковий

на визначений строк Код

до _________________________________________

(на час виконання певної роботи)

Робота____________________________________ Код

(основна, за сумісництвом)

 

Цех. відділ Дільниця   Категорія персоналу
       
       
Професія, посада Тарифний розряд (клас),   Табельний номер
       
       

 

Форма і система оплати праці Умови праці________________ Код

Умови праці __________________________________________ Код

(нормальні, шкідливі, небезпечні)

Надбавка та доплати до заробітної плати___________________ Вид Розмір

Тривалість робочого дня (робочого тижня) при роботі з неповним робочим часом

_____

________________ _______________

Підпис керівника Підпис працівника

 

Направляється для ознайомлення з умовами роботи ________________

(цех (відділ), дільниця)

_________ _________

(посада) (підпис)

«__»_________ 20 р.

Згоден прийняти на роботу за професією

на посаду

__________________________________________________________________

за тарифним розрядом_______________________________________________

зі строком випробування _____________________________________________

з окладом___________________________________________________________

Начальник (майстер) ______________________________________________

Дільниці _____________________

(підпис)

«» 20 р.

З умовами роботи згоден (згодна) __________________________

(підпис)

«__» _____20_р.

Висновок медичного огляду ___________________________________

________ _________

(посада) (підпис)

Відмітки про проходження інструктажу з техніки безпеки, протипожежного мінімуму та інше

 

Вид інструктажу Дата Посада і підпис особи, яка проводила інструктаж
     
     
     
     

 

Уніфіковані форми наказів з особового складу використовуються на виробничих підприємствах з великим обігом кадрової документації зазвичай під час прийняття, переведення, звільнення працівників, надання відпусток.

Зразок оформлювання наказу:

ТОВ «Злагода»

НАКАЗ

18 липня 2003 р. м. Київ 86-к

Про прийняття на роботу

ПРИЙНЯТИ:

ДЕМИДЕНКО Дарину Карпівну на посаду економіста у відділ планування та обліку з 18 липня 2003 року з окладом 400 грн на місяць. Підстава: заява Демиденко Д.К. від 15.07.2003 р.

Директор ____________ З наказом ознайомлена ________________

підпис підпис

 

Підготовка та оформлювання наказів (розпоряджень) про переведення (переміщення)

Накази про переведення (переміщення) працівників на іншу роботу (посаду) на тому самому підприємстві, в установі, організації готуються й оформлюються на підставі розпорядження власника (уповноваженого ним органу) або заяви працівника.

У розпорядчій частині наказу, крім прізвища, імені та по батькові працівника, його попередньої посади (роботи), повинні бути зазначені:

1) посада (спеціальність, кваліфікація);

2) структурний підрозділ (місце роботи), до якого він переводиться;

3) дата і строк переведення (постійно чи тимчасово);

4) причини переведення (на іншу посаду, роботу; у зв'язку з виробничою потребою; за станом здоров'я; вагітністю або неможливістю виконувати попередню роботу жінкою, яка має дитину віком до трьох років; для заміни відсутнього працівника);

5) умови оплати праці, пільги і компенсації, передбачені чинним законодавством;

6) підстави видання наказу.

 

Організаційні та правові аспекти

У тому випадку, коли ініціатором переведення працівника на іншу роботу є власник або уповноважений ним орган, у наказі обов'язково зазначається мотивація переведення (констатуюча частина), а працівник, ознайомившись з наказом, повинен, крім підпису, зазначити «з переведенням згодний».

Перед тим, як видати наказ про переведення, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний докладно ознайомити працівника з умовами його праці на тій посаді (роботі), куди передбачається його перевести.

Працівник, який переводиться до іншого структурного підрозділу, звітує там, де працював, про повернення інструменту, спецодягу тощо, знімається з табельного обліку, проходить, у разі потреби, медичний огляд, повторний інструктаж з техніки безпеки.

Після видання наказу про переведення працівника на іншу посаду або роботу (постійно), до його особової картки, трудової книжки, а також до інших облікових документів заносяться відповідні записи.

Переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також переведення в іншу місцевість, хоча б разом із підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, коли працівник переводиться тимчасово на іншу роботу в разі виробничої потреби, заміни відсутнього працівника (ст. 32 КЗпП України).

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому самому підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій самій місцевості, доручення працювати на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором, якщо ця робота не протипоказана йому за станом здоров'я, а також зміни істотних умов праці під час продовження роботи за тією самою спеціальністю; кваліфікацією чи посадою (ст. 32 КЗпП України).

Про наступну зміну істотних умов праці — систем і розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Зразок оформлювання наказу:

 

Державний комітет промислової політики України

НАКАЗ

12 фудня 2003 р. м. Київ № 90-к

Про переведення ПЕРЕВЕСТИ:

ШВЕЦЯ Бориса Даниловича, бухгалтера економічного аналізу, на посаду головного бухгалтера за його згодою з 12 грудня

2003 року з окладом 500 грн. на місяць.

Підстава: заява Швеця Б.Д. від 11.11.2003 р.

Голова _____________________

підпис

З наказом ознайомлений ______________________

підпис

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1079 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2769 - | 2328 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.