Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


А1>П1; А2>П2; А3>П3; А4< П4




Вивчення співвідношень цих груп активів і пасивів за кілька періодів дозволить установити тенденції в структурі балансу і його ліквідності.

Для оцінки платоспроможності в короткостроковій перспективі розраховують наступні показники:

· Коефіцієнт абсолютної ліквідності;

· Проміжний коефіцієнт покриття /коефіцієнт швидкої ліквідності/;

· Загальний коефіцієнт покриття /коефіцієнт поточної ліквідності/.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності), обумовлений як відношення коштів (стор.230-240) і поточних фінансових інвестицій(стор.220) до короткострокових зобов'язань, є найбільш твердим критерієм ліквідності підприємства. Він показує, яка частина короткострокових позикових зобов'язань може бути при необхідності погашена негайно. Практично коефіцієнт абсолютної ліквідності в багатьох підприємств виміряється сотими частками одиниці через відсутність грошей на рахунках, що в сучасних умовах не можна не визнати позитивним фактором, тому що підприємства, з огляду на інфляцію, не зберігають гроші на рахунках, а вкладають їх в оборотні кошти.

Коефіцієнт швидкої ліквідності розраховується як відношення коштів, що течуть фінансових інвестицій і дебіторської заборгованості до короткострокових зобов'язань. Він формується головним чином у залежності від сум дебіторської заборгованості і показує, яку частину короткострокових зобов'язань підприємство може погасити за рахунок цих груп поточних активів.

Загальний коефіцієнт покриття /коефіцієнт поточної ліквідності/. Дає загальну оцінку ліквідності активів, показуючи, скільки гривень поточних активів підприємства приходиться на одну гривню поточних зобов'язань. Логіка числення даного показника полягає в тім, що підприємство погашає короткострокові зобов'язання в основному за рахунок поточних активів; отже, якщо поточні активи перевищують по величині поточні зобов'язання, підприємство може розглядатися як успішно функціонуюче (принаймні, теоретично). Розмір перевищення і задається коефіцієнтом поточної ліквідності. Значення показника може варіювати по галузях і видам діяльності, а його розумний ріст у динаміку звичайно розглядається як сприятлива тенденція. У західній обліково-аналітичній практиці приводиться критичне нижнє значення показника — 2; однак, це лише орієнтоване значення, що вказує на порядок показника, але не на його точне нормативне значення.

В умовах ринкової економіки стабільність фінансового положення підприємства в значній мірі обумовлюється ступенем його ділової активності.

Ділова активність являє собою результат безлічі окремих рішень на основі вмілого переліченого керування всією сукупністю виробничих і господарських факторів.

Основними критеріями ділової активності підприємства є:

· широта ринків збуту продукції, включаючи наявність постачань на експорт;

· репутація підприємства;

· відповідність плану основним показникам господарської діяльності підприємства;

· забезпечення заданих темпів росту;

· рівень ефективності використання капіталу;

· стійкість економічного росту й ін.

Ефективність функціонування підприємства може бути оцінена за допомогою різних показників, основними з який є обсяг реалізації товарної продукції (робіт, послуг), прибуток, величина активів підприємства.

Для оцінки ділової активності підприємства доцільно використовувати показники ефективності використання активів.

Якісна оцінка може бути отримана в результаті порівняння підприємств, родинних по сфері додатка капіталу, а якісна оцінка може бути дана по двох напрямках:

- по ступені виконання плану за основними показниками і забезпеченню заданих темпів їхнього росту;

- рівню ефективності використання ресурсів підприємства.

Для здійснення першого напрямку аналізу необхідно зіставити темпи зміни основних показників на основі оцінки їхні динаміки. Оптимальним є наступне співвідношення, що базується на їхньому взаємозв'язку:

Т чп > Т то > Т ак > 100 %,

де Т чп, Т ор, Т ак - темпи зміни балансового прибутку, товарообігу і суми активів відповідно.

Приведене співвідношення показників означає, що:

- -прибуток підприємства збільшується більш випереджальними темпами, ніж обсяг реалізації і, як наслідок, це свідчить про відносне зниження витрат звертання;

- випереджальний ріст обсягу продажу над активами підприємства свідчить про ефективність використання ресурсів підприємства;

- економічний потенціал підприємства зростає в порівнянні з попереднім роком.

Для реалізації другого напрямку розраховують показники, що характеризують використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 667 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2334 - | 2249 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.