Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика робіт, що виконувалися під час проходження практики




За час проходження практики в прокуратурі Шевченківського району м. Львова під керівництвом прокурора району Бруцяка Н.Р. я навчився застосовувати норми кримінального і кримінального процесуального законодавства на практиці, складати проекти процесуальних документів.

У перший день практики я ознайомився з діяльністю прокуратури. Спочатку я познайомився з працівниками прокуратури з якими я безпосередньо працював, внутрішнім трудовим розпорядком та ознайомився з нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність і структуру органів прокуратури України. Також у перші дні своєї практичної діяльності я приділив увагу ознайомленню з основними засадами і напрямками організації роботи прокуратури району, зокрема, розмежуванню повноважень та розподілу обов’язків між працівниками прокуратури. Організація її діяльності здійснюється у суворій відповідності з вимогами наказу Генерального прокурора України № 1гн від 26.12.2011 «Про організацію роботи і управління в органах прокуратури України».

Потім я ознайомлювався з наглядовими провадженнями у кримінальних провадженнях, приймав участь у складанні процесуальних документів, а саме: оформлював робочий лист прокурора про хід судового розгляду кримінального провадження, мені було доручено писати довідки про результати розгляду кримінального провадження в суді I інстанції.

Впродовж навчальної практики я допомагав у формуванні матеріалів наглядових проваджень. Відповідно до Інструкції з діловодства в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генеральної прокуратури України №3 від 15.01.2013 р., наглядовим провадженням є форма групування документів, що стосуються перевірки та листування за зверненнями, нагляду за станом досудового слідства, представництва інтересів громадян або держави у суді, підтримання державного обвинувачення, перевірки законності прийняття процесуального рішення тощо.

Згідно із п. 11.2.2 Інструкції, у наглядові провадження підшиваються:

- копії постанов про порушення кримінального провадження, прийняття справи до свого провадження, притягнення як обвинуваченого, застосування запобіжного заходу, продовження строку слідства та утримання обвинуваченого під вартою, припинення або закриття провадження, проведення обшуку, вилучення поштово-телеграфної кореспонденції, призначення експертизи, а також прийнятих під час дізнання та досудового слідства інших процесуальних рішень;

- план слідства;

- письмові вказівки прокурора у справі;

- копія обвинувального висновку, копія постанови про направлення провадження до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності або про його закриття;

- копія опису матеріалів кримінального провадження;

- копії чи виписки з документів, що містять основні докази, на яких ґрунтується обвинувачення;

- копія подання про усунення причин та умов, що сприяли скоєнню злочину, і довідка щодо результатів реагування на подання;

- скарги, заяви та листування за ними, що не підлягають долученню до справи;

- копія супровідного листа про направлення справи до суду чи іншого органу;

- записи вивчення провадження державним обвинувачем, необхідні для підтримання державного обвинувачення;

- план судового слідства, записи про його хід із зазначенням змісту досліджених доказів;

- промову у судових дебатах;

- довідки про результати розгляду провадження судом, про ознайомлення з протоколом судового засідання та з апеляціями інших учасників процесу;

- копії судових рішень;

- копії апеляції, касаційного подання, клопотання про перегляд судових рішень у порядку виключного провадження з відміткою про результати їх розгляду;

- копія постанови про призначення розслідування нововиявлених обставин та подання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

Також під час проходженя практики мене було скеровано в канцелярію прокуратури.

Порядок діяльності канцелярії регулюється Наказом Генерального прокурора № 3 від 15 січня 2010 року «Про затвердження Інструкції з діловодства в органах прокуратури України».

За період проходження практики я також ознайомилася із системою Єдиний реєстр досудових розслідувань. Прокурор прокуратури Бруцяк Н.Р. пояснив нам, як працює створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про кримінальні правопорушення та хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до статті 214 КПК, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про:

1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

2) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;

3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела;

5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

6) прізвище, ім’я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування;

7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань.

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань автоматично фіксується дата внесення інформації та присвоюється номер кримінального провадження.

Слідчий невідкладно у письмовій формі повідомляє прокурора про початок досудового розслідування, підставу початку досудового розслідування та інші відомості, передбачені частиною п’ятою цієї статті.

Реєстр утворено та ведеться відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України з метою забезпечення:

- єдиного обліку кримінальних правопорушень та прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження;

- оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування;

- аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі.

Крім того я складав проекти документів, таких як подання прокурора.

Відповідно до ст. 23 ЗУ “Про прокуратуру”, подання з вимогами усунення порушень закону, причин цих порушень і умов, що їм сприяють, вноситься прокурором, його заступником у державний орган, громадську організацію або посадовій особі, які наділені повноваженням усунути порушення закону, і підлягає невідкладному розгляду. Не пізніш як у місячний строк має бути вжито відповідних заходів до усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяють, і про наслідки повідомлено прокурору.

Ще однією частиною моєї практики була участь у судових засіданнях, зокрема за ч.3 ст.186, ч.2 ст.183 ККУ та ч.1 ст.125 ККУ зу участю прокурорів прокуратури Шевченківського району м. Львова.

Таким чином, протягом проходження практики в прокуратурі Шевченківського району м. Львова, я закріпив практичні навики набуті мною теоретичні знання із кримінального, кримінального процесуального та цивільного права.

 

 

Висновки

Під час проходження навчальної практики у період з 7 липня 2014 року по 19 липня 2014 року у прокуратурі Шевченківського району м. Львова я змогла навчитися реалізовувати знання, здобуті впродовж вивчення курсу кримінального та кримінального процесуального права України, оволоділа навиками оформлення документів, що надходять та скерування їх за належністю, здійснення контролю за проходженням та виконанням документів, ознайомилася з нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність та структуру прокуратури району, а також порядок ведення діловодства, тобто, змогла на практиці побачити виконання прокуратурою функцій закріплених у Конституції України та Законі України «Про прокуратуру», а саме: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян; нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

Підсумовуючи вищенаведене, можна зробити загальний висновок, що прокуратура Шевченківського району м. Львова, як складова частина системи органів прокуратури України, має досить широке коло повноважень, і її діяльність є надзвичайно важливою для забезпечення формування демократичної, соціальної і правової держави в Україні, а досвід здобутий під час практики має важливе значення для подальшого здобуття майбутньої професії.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 643 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2212 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.