Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 1. Загальнотеоретичні засади господарської відповідальності та господарсько-правових санкцій




БАКАЛАВРСЬКА РОБОТА

на тему:

"Поняття та види господарсько-правових санкцій"

 

Виконала студентка
IV курсу, I потоку, І групи

галузі знань 0304 – "Право",

напряму підготовки 6.030401 –

"Правознавство"

Щерба Наталія Батьківна

Керівник: к.ю.н., доц. Селезньов Р.І.

Рецензент: к.ю.н., доц. Ковальчук О.Б.

 

Кількість балів:

 

 

Одеса - 2016

АНОТАЦІЯ

ЗМІСТ

ВСТУП.. 4

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВИХ САНКЦІЙ.. 7

1.1 Господарсько-правова відповідальність як самостійний вид юридичної відповідальності 7

1.2 Поняття господарсько-правових санкцій та їх співвідношення з господарсько-правовою відповідальністю.. 15

1.3 Класифікація господарсько-правових санкцій. 19

РОЗДІЛ 2. ПРАВОВА ХАРАКТЕРИТСТИКА ОКРЕМИХ ВИДІВ ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВИХ САНКЦІЙ.. 22

2.1 Правова характеристика відшкодування збитків. 22

2.2 Правова характеристика штрафних санкцій. 30

2.3 Правова характеристика оперативно-господарських санкцій. 34

2.4 Правова характеристика адміністративно-господарських санкцій. 38

РОЗДІЛ 3. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВИХ САНКЦІЙ У СФЕРІ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 43

3.1 Господарсько-правові санкції приватноправового характеру у сфері фінансової діяльності 43

3.2 Застосування до суб'єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій у сфері фінансової діяльності 43

ВИСНОВКИ.. 44

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 49

 

ВСТУП

Активна діяльність суб'єктів господарювання обумовлює потребу постійного вдосконалення господарського законодавства у сфері підтримання договірної дисципліни. Значення юридичної відповідальності, у тому числі господарсько-правової, нині істотно зростає у зв'язку з підвищенням ролі правових засобів у вирішенні завдань регламентації господарського обігу. Відповідальність має розглядатися в якості одного з діючих важелів механізму господарювання, що здійснює значний вплив на прискорення економічного розвитку нашого суспільства.

В науковій літературі з найважливіших питань інституту господарської відповідальності немає єдності, а нормативно-правове регулювання потребує суттєвих якісних змін. Зважаючи також на те, що Конституція України закріпила право кожного займатись не забороненою законом підприємницькою діяльністю, чільне місце серед юридичних гарантій законності у сфері господарювання, безумовно, займають господарські санкції.

Проблеми, що виникають у межах правового регулювання та в процесі застосування господарських санкцій є не суто теоретичними, а й набувають також неабиякого практичного значення, зважаючи на специфіку сучасних господарсько-правових відносин (свобода підприємницької діяльності, автономність у виборі напрямів і методів роботи, незалежність у прийнятті рішень тощо).

Виходячи також із різноманітності форм господарсько-правових санкцій, до яких належать, зокрема, відшкодування збитків, штрафні та оперативно-господарські санкції, адміністративно-господарські санкції постає необхідність з'ясувати особливості застосування кожної з них, а також визначити перспективи розвитку їх правового регулювання.

Викладене свідчить про актуальність дослідження і вирішення проблем, які виникають у процесі застосування господарсько-правових санкцій. Тому постає необхідність, ґрунтуючись на теоретичних здобутках юридичної науки та положеннях чинного законодавства, здійснити детальний аналіз сутності господарсько-правових санкцій відповідно до сучасного рівня розвитку сфери господарювання.

Дослідженість проблеми. У господарсько-правовій науці проблема санкцій поки що на дисертаційному чи монографічному рівні самостійно не досліджувалася – за винятком дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Гапало С.Ю. "Санкції в господарському праві України" (2011). У той час окремі питання господарсько-правової відповідальності досліджувалися багатьма науковцями зокрема: В.К. Мамутова, В.С. Щербіна, Д.В. Задихайло, В.В. Онопенко та інші.

Однак, зважаючи на складність та багатоаспектність зазначеної проблеми а також динамічний характер правового регулювання господарських відносин на даний момент існує необхідність вивчення господарсько-правових санкцій.

Інформаційною базою послужили роботи С.Ю. Гапало, О. Заярного, В.К. Мамутова, О.П. Подцерковного, М.Ю. Потоцького, В.С. Щербини та інших.

Об’єктом дослідження виступають суспільні відносини, що виникають у зв’язку з застосуванням господарсько-правових санкцій.

Предмет дослідження господарсько-правові санкції як форма господарської відповідальності, їх поняття та види.

Метою бакалаврської роботи є визначення сутності господарської відповідальності та характерних ознак окремих форм такої відповідальності відповідно до наданої у Господарському кодексі класифікації. Згідно поставленої мети були поставленні наступні завдання:

· визначити обґрунтованість виділення господарської відповідальності як самостійного виду відповідальності відповідно до чинного законодавства;

· надати визначення господарській відповідальності;

· класифікувати господарсько-правові санкції;

· визначити ознаки окремих форм господарсько-правової відповідальності;

· виділити господарсько-правові санкції приватноправового характеру та адміністративно-господарські санкції у сфері фінансової діяльності.

У процесі дослідження використовувалися такі методи: системно-структурний, юридико-технічний метод, аналізу і синтезу індукції та дедукції та інші.

Наукова новизна полягає у викладенні власної класифікації господарсько-правових санкцій, за новою не освітленою в науці підставою.

Практична значущість полягає у тому, що дана робота дозволяє отримати більш повне уявлення про правову сутність господарської відповідальності та окремих господарсько-правових санкцій.

Робота складається з вступу, 3 розділів, висновків; містить ХХ сторінок тексту, 0 рисунків, 0 таблиць, 0 додатків. Список джерел включає ХХ найменувань літератури, із них ХХ електронних публікацій, 0 фондових матеріалів.

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВИХ САНКЦІЙ





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 794 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2320 - | 2074 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.