Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тимчасова державна соціальна допомога дітям, батьки яких ухиляються сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме




Т имчасова допомога призначається і виплачується за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину.

Розмір допомоги становить 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку:

 

Категорія дитини З 01.01.2011 З 01.04.2011 З 01.10.2011 З 01.12.2011
Діти віком до 6-ти років 244,80 грн. 249,60 грн. 255,90 грн. 261 грн.
Діти віком від 6 до 18 років 293,10 грн. 299,10 грн. 306,60 грн. 312,60 грн.

 

З метою спрощення порядку призначення тимчасової державної допомоги на дітей Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відоме».

Постановою уточнюється причина невиконання рішення суду у зв'язку з ухиленням одного з батьків дитини від сплати аліментів — відсутність у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягування.

Також доповнено випадки, за яких призначається тимчасова державна допомога на дітей, зокрема, призначати допомогу тепер можливо у випадках, коли батько дитини перебуває на строковій військовій службі. При цьому факт перебування батька на зазначеній службі повинен підтверджуватися довідкою відповідної установи.

Крім цього, довідка державної виконавчої служби про неможливість стягнення аліментів з одного з батьків дитини внаслідок ухилення від їх сплати замінена на довідку державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення.

 

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2008 року № 26 «Про продовження строку дії постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 81 Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»розмір державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становитьдва прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Максимальний розмір допомоги у 2011 році

На дітей віком до 6-ти років:

з січня - 1632 грн., з квітня - 1664 грн., з жовтня – 1706 грн., з грудня - 1740 грн.

На дітей віком від 6 до 18 років:

з січня – 1954 грн., з квітня – 1994 грн., з жовтня – 2044 грн., з грудня- 2084 грн.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дітей відповідного віку

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю.


Розмір грошового забезпечення становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.
Сумарний обсяг грошового забезпечення не повинен перевищувати п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 506 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2358 - | 2221 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.